Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Káros-e az akvárium növényeire...

Káros-e az akvárium növényeire és halaira, ha elszaporodtak a kis méretű (2-10 mm-es) csigák? Ki kell-e őket irtani?

Figyelt kérdés
54 literes az akvárium, tiszta a vize, más probléma nincs vele.

2016. febr. 23. 09:20
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Látod egyáltalán a botiát, így h, egyedül van?
2016. febr. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:

Bár a kérdezőnek akartunk segíteni, úgy látom én lettem a közellenség...

1. Leszögeztem, hogy a 54l kevés lesz a botiának az élete végéig.

2. 5db akváriumom van, és szerencsére a környékemen is vannak halszerető, normális egyedek. Pl a vitorlás algaevőm elért egy méretet, nem akartam szenvedtetni, egy 500literebe ment át, megfelelő emberhez. A kérdező körülményeit nem ismerem, nem leugatni akartam, hanem lehetőséget taglaltam neki. Ha ismer olyanokat, akikkel tud cserélni pl, akkor csigainvázió megfékezése idejéig miért ne lehetne 2 kisebb botia nála? Vagy inkább lője fejbe magát? Segítsünk egymáson, ne egyből kaffogjunk.

3. Bár mindenhol csapathalnak írják, egyedül is elvan. Tapasztalat. Tény, hogy csapatban jobban érzik magukat, de egyedül is talál "barátokat". Aki egyedül van, a harcsákkal "bandázik", és 7 éves. Sajnos nekem nincsenek telepatikus képességeim, és nem szoktam magamat lezsugorítva az akváriumban a halakkal beszélgetni, de úgy érzem, ha gond lenne, az idő folyamán már előjött volna. Amúgy látom a halacskát, imádom, mikor a talajt áttúrja, és bírom, hogy kutyaként kukucskál ki a kedvenc odujából. A botia nagy kedvenc továbbra is.

Szóval ennyi, a kérdező majd eldönti, kire hallgat... Lehet engem továbbra is szapulni, sajnálom, lepörög...

2016. febr. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

leszögezted, de egy 10-13 éves gyereket pont nem érdekli már mondandód vége...


miből feltételezed, h ő is ismer ilyen embereket? nekem speciel egyik ismerősöm se akvarizál...


csigainvázió magától nem lesz, etessen kevesebbet, ezenkívül a helenat se kell félteni 3 db, már rendesen pusztítja a csigákat.


miből vontak le azt a konzekvenciát, h egyedül is elvan? az enyémek a nap nagy részébe úszkálnak,alig bujkálnak. Nekem sincs telepatikus képességem, de a szakirodalmat nálunk okosabbak írták... 6 db lenne az optimális... amikor kettő volt akkor is más viselkedés volt rájuk jellemző, 4 en jobban összetartanak, igaz nagyobb helyen is vannak.

remélem nem rád hallgat láttam, már nem egy 54 literes botiát.... csökött, csúnya halak voltak, nem élhettek teljes életet, továbbra is tartom, h olyan halat kell venni aminek kifejlett korába is elég az akváriumunk...

2016. febr. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat, tanácsokat!
2016. febr. 28. 13:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!