Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan kell kitisztítani az...

Hogyan kell kitisztítani az akváriumot?

Figyelt kérdés
Nincs aljzatporszívóm, és már olvastam takarításról cikkeket, de van ami nem egyértelmű. Én eddig a pici akváriumom úgy tisztítottam, hogy kivettem a halakat, és a hálóval felkavartam a piszkot, és a hálót folyamatosan öblítve kiszűrtem. de most veszek egy 54 litereset, és ha nem 4 hanem mondjuk 10 halam lesz benne, akkor hogyan tisztítom?
2010. ápr. 1. 19:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Legjobb ha beruházol egy víztisztítóra, elég macerás így "manuálisan" :D
2010. ápr. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
sajnos nagyon drága, és miután bevásároltam az akváriumot és minden kiegészítőt, nem lesz pénzem olyanra:S
2010. ápr. 1. 19:27
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

leszívod a vizet egy sima csővel=porszívó


csövet megtöltöd vízzel a csapnál, egyik végét befogod, a másikat akváriumba lógatod, aztán amelyik végét befogtad ujjaddal, azt a vödörbe lógatod és akkor átmegy a víz magától és tudod vele porszívózni az akvárium alját.


Így leszívod a víz nagy részét, a halakat nem kell kivenni, aztán egy sima új mosogatószivaccsal letörölgeted körbe az üvegről az algát.


Ha nem akarsz belenyúlni a vízbe, akkor meg a szivacsot egy hajgumival rágumizod egy vonalzóra, s akkor azzal is tudod törölgetni, az üveg falát.


No, ennyi, aztán feltöltöd vízzel :)

2010. ápr. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Nekem az ablaknál van az egyik akváriumom, lámpa nincs neki külön, szűrő sincs benne, és levegőztető sem.

Mégsem algásodik és élnek a halak és semmi bajuk.

Kb 2 hetente cserélem a vizüket.

2010. ápr. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 noci_99 ***** válasza:
egy akkora akváriumhoz kell tisztító........szerintem.... az enyém nagyon kicsi és így egy nagyon pici tisztító van benne...tehát amikor elhatározod hogy na én veszek egy nagy akváriumot akkor tartogass pénzt a hozzávaloknak is...
2010. ápr. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
persze, szűrőt veszek:)
2010. ápr. 1. 20:24
 7/9 Salx Narval ***** válasza:
Szerintem az első válaszadó is szűrőre gondolt, a víztisztító alatt.Hetente cseréld le a víz 20-30%-át klórmentes vízre és a fent leírt módszerrel takarítsd fel a talajról az ázalékot.Ültess dús növényzetet és vigyázz ne etesd túl a halakat.Vegyél páncélos harcsákat is, sokat segítenek a takarításban.Én mágneses algakaparót használok, ha kell, kb 800Ft.
2010. ápr. 2. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Milyen cikket olvastál, ami azt írja, hogy így kell tisztítani?

Ha van egy csapat páncélosharcsád, akkor az aljzatot fel sem kell kavarni. De a leszívócsővel is meg tudod mozgatni a homokot. Amúgy itt egész jól le van írva: [link]

2010. ápr. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
igen, ugyanezt a cikket olvastam már régebben. köszönöm a válaszokat:)
2010. ápr. 2. 17:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!