Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi lehet az aranyhalam baja?

Mi lehet az aranyhalam baja?

Figyelt kérdés
Az egész ott kezdődött h vot előszőr egy aranyhalam, és egyszer csak azt figyeltem meg rajta h nem tud úszni..vagy olyan lett volna mintha lebénult volna a fele uszonya. Fel volt puffadva.. meg szegénynek biztos fájhatott is mert nagyokat ugrált gondolom fájdalmában..meg is volt zavarodva. Arra gondoltam h túl ette magát, és az volt a baja. Vettem helyette 3 aranyhalat és most az egyik pont ugyanígy van...szegénykém még él de nem sokáig..látszik rajta..h alig bírja magát tartani... :S mit csináljak? meg lehet még gyógyítani? vagy mi a baja?
2010. ápr. 3. 12:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem túletetted.KÉrdezz meg akár telefonon egy állatorvost.
2010. ápr. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az én sziámi harcoshalam is ma pusztult el(2010. április 3.).Nagyon szomorú voltam.Hogyha már két aranyhaladnak ugyanaz a baja,akkor szerintem valami baj lehet a vizükkel.Előszöris távolítsd el a többi aranyhalaidat(akik még nem betegek),nehogy ők is elkapják ezt a betegséget.Mindkét beteg aranyhalad él még?mert ha igen,még nem késő.Sajnos én az aranyhalakhoz nem nagyon értek,de talán valaki más igen.Regisztrálj az akvárium magazin oldalon,és kérdezd meg Pasaréti Gyulát,mi a teendő,ő biztosan tud segíteni.De ha akarod,én is megkérdezhetem tőle,és majd üzenek neked.
2010. ápr. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

a beteg halat kölön kell tenni, és fertőllenített vízben tartani, addig amig meggyógyul(ha még nem késő)Nem írtad, akváriumban vagy tóba vannak a halak.Ha akváriumban akkor az egész akváriumot ki kell tisztítanod!Valami bakteriális fertőzés lehet.Kisállatboltban kapsz megfelelő vegyszert!Még talán most gyorsan elszaladhatsz!

Ajánlok két szert: Sera Baktopur és pond tavi fertőtlenítőszer!

2010. ápr. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek . A legelső aranyhal meghalt, még régebben. De azóta többször is rendesen kifertőtlenítettem az akváriumot, és direkt vettem a fertőtlenítéshez ilyen szert (az eladó ajánlotta) Kivettem a beteg halat. A többi halat is átraktam egy kisebb akváriumba.(megfelel nekik egy kis ideig biztos.) Regisztrálok, és megkérdezem. Hát a halas üzlet sztem nincs nyitva,de mindjárt felhívok egy állatorvost. Második válaszoló részvétem a halad miatt. :(
2010. ápr. 3. 13:02
 5/11 Salx Narval ***** válasza:
Én hasvízkórra gyanakszom. [link]
2010. ápr. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Salx Narval ***** válasza:
Próbáld beazonosítani, itt meg is nézheted a képeken a tüneteket. [link]
2010. ápr. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

nem összeragadt azuszonya? :S mert akkor nagyonbénán úsznak, majd semennyire,és belehalnak

Nekem nem aranyhalnál volt ez...

devagy20 hal ígymeghalt

picik főleg :(

ÁLLATORVOSHOZ GÓ

2010. ápr. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Felhívtam az orvost és azt mondta, hogy valószínűleg túl lett etetve..de nem is adtam neki sokat..na mind1...

azt mondta h ő nem tud vele semmit csinálni.magyarán ha nem akarom látni h szenved húzzam le a wcn. (szószerint ezt mondta) úgyhogy most lehúzni biztos nem fogom..de szegény már alig lélegzik...valószínűleg biztos h megfog halni.. :(

2010. ápr. 3. 13:37
 9/11 A kérdező kommentje:
Áh képzeljétek a halam elkezdett kakilni. Mármint h egészen oylan mintha bakajolt volna és szorulása lenne. Már mozog is. Úgy örülök h még él. :) köszi a válaszokat
2010. ápr. 3. 19:59
 10/11 anonim ***** válasza:

Nagyon örülök,hogy jól van.Még él?

:)

2010. ápr. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!