Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy hal miatt lelkiismeret...

Egy hal miatt lelkiismeret furdalásom van?

Figyelt kérdés

Voltunk pecázni és egy halon átszúrtam egy kést nem tudom hogy miért.

És olyan rosszul érzem magam miatta és ez jár a fejemben mindig. Szerintetek mit csináljak?


2016. aug. 14. 22:34
 1/5 anonim válasza:

Oknélkül ölted meg ezek szerint szerintem legalábbis..... Ha pl megettétek volna akk szerintem nem lenne

Ne úgy értsd, h most edd meg stb csak azért erre ügyelj, h amit a természet ad ételt azt nem pazarolni kell :)

Ha lelki ismeret furdalásod van az csak jó mert megbecsülöd a dolgokat....

2016. aug. 14. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Oké és most mit csináljak?
2016. aug. 14. 23:48
 3/5 anonim ***** válasza:

Sajnos sok ilyet hallottam már, az emberek egy része, csak azért mert a halak hidegvérűen, vagy talán mert kifejezéstelen az arcuk, vagy nem tudnak ordítani, azt hiszik, semmi nem fáj nekik.


Pedig gerincesek lévén ugyanolyan fejlett idegrendszerrel rendelkeznek, mint az emlősök, sőt még több érzékszervük is van, elég csak a szuper érzékeny oldalvonali érzékelőkre gondolni, szóval brutális fájdalmat okozhattál.

Mint ha egy macskát, vagy kutyát szúrtál volna le.


Hogy mit csinálj? Hát első körben pl nézz tükörbe, és köpd szembe magad

de hogy használhatót is mondjak, jegyezd meg ezt az érzést, milyen mikor nem tehetsz semmit, mert csak elvenni tudsz életet, teremteni nem, az időt se tudod visszaforgatni, semmit nem tehetsz.

Jegyezd meg ezt az érzést, milyen legutolsó, primitív tróger dolog az állatkínzás, és érezd magad qrva szarul.

Éld át a bűntudatot , tapasztald meg, és tanulj belőle!!!


Ne csak abban akadályozzon meg a jövőben ez a tapasztalat, hogy ilyeneket csinálj, de másokkal is szállj szembe, akármekkorák, akárhányan vannak!


Ez az igazi erő, ez az igazi hatalom, önzetlenül kiállni egy védtelen állat mellett, és életeket menteni!

Nem utolsó sorban így nézhetsz szembeköpés nélkül tükörbe, így mutathatod meg a környezetednek, gyerekeidnek, mire vagy képes, milyen értéke van az életnek, hogyan érdemes élni!

2016. aug. 15. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
hány éves vagy?
2016. aug. 15. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
tegyél jó dolgokat, menj el önkéntesnek menhelyre, szedjél szemetet-
2016. aug. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!