Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha csunyan beszelek a kutyamma...

Ha csunyan beszelek a kutyammal mi tortenhet?

Figyelt kérdés
9 hónapos kutyàm van. a tegnap este nagyon felduhitett es nem eppen szepeket mondtam ra (szerencsetle ,hulye dog...) es este tobbet nem is szoltam hozza es igy fekudtem le aludni. de ma mar nagyon lelkiismeret furdalasom volt es felek hogy igy a kutya elfog hidegulni tollem. Lehetseges ez?

2015. márc. 19. 09:00
 1/4 anonim ***** válasza:
A csúnya szavakat, sőt a szavakat a kutya nem ismeri fel. Ő a hanghordozásra figyel. Nyilván ha az ember csúnyákat mond, más a hangszíne, és ezt a kutya megérzi, hogy amit most mondanak neki nem kedvességből mondják. Így igen, elképzelhető, hogy a kutya egy idő után megérzi, vagy rájön, hogy bár egy szavadat sem érti amikor csúnyán kiabálsz vele, de nem kedvességből teszed, ezért szép lassan valaki másnak adja a szeretetét, te meg csak egy "falkacsapat tagja leszel" vagy félni fog tőled..
2015. márc. 19. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egy 9 hónapos kutya babakutya. Olyan mint egy kisgyerek. Írásodból látszik, hogy nem értesz a kutyák neveléséhez. Ajánlom olvass ezzel kapcsolatos könyveket, vidd el suliba, mert ha már most ilyen butaságokat írsz, akkor bajok lesznek. A kutyát nevelni kell, tanítani, sétáltatni, KUTYAKÉNT kezelni!
2015. márc. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Bocsi, azt hittem 9 hetes, szóval már kamaszodik, nyilván feszegeti a határait, nevelni kéne, nem ilyen butaságokon morfondírozni.
2015. márc. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Abból, hogy egész este nem szóltál hozzá, sokkal messzemenőbb következtetéseket vonhatott le a kutya, mint abból, hogy lehülyézted (amit amúgy én napi szinten megteszek a kutyáimmal). Amint írták, nem a szavak számítanak, hanem a hangsúly. Nálam a legnagyobb dédelgetés, becézgetés része a "Te hülyefejű mocsok dög", a kutya meg majdnem kicsóválja a farkát a helyéből. A legdurvább szidás, amitől szinte a föld alá bújnak, az "Irgumburgum!"


Azt, hogy nem szóltál hozzá, értékelheti úgy a kutya, hogy a gazda nem tart igényt a közellétemre, kiszorult a falka peremére, és a legtöbb kutyánál az elhagyatottságtól való félelemtől összekapja magát, és a következőkben jobban betartja a szabályokat. Persze ez nem minden kutyánál működik, de vannak egyének, akiknél a "mosolyszünet" a létező legsúlyosabb büntetés.


Lelkifurdalásod meg ne legyen, a kutyának sincs, amiért szétszedte a cipődet. A kutyák a mában, a pillanatban élnek, tégy te is így, mikor kutyázol. Azonnali megtorlás, aztán, hacsak nem általános deviáns viselkedésről van szó, szinte azonnali feloldás, és el van felejtve.


Olvass utána a kutyák nevelésének, mert nem úgy működnek agyban, mint mondjuk egy gyerek.

2015. márc. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!