Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ti nem féltek hogy egyszer...

Ti nem féltek hogy egyszer csak eldurran az akvátok?

Figyelt kérdés
vagy ereszt míg dolgoztok és elúszik az egész lakás/ház vagy a külső szűrötök kezd el ereszteni? Vagy volt már veletek ismerősötökkel ilyen? Esetleg mit tanácsoltok mire érdemes figyelni ? kell bizonyos évenként uj akváriumot venni ?
2016. szept. 4. 22:41
 1/5 Platypus ***** válasza:
Ha megfelelő üvegvastagságű és minőségi ragasztású akváriumot veszel, akkor nem kell ettől félni. Nekem volt olyan akváriumom, ami több mint 10 évet és két kisebb földrengést is átvészelt gond nélkül. És utána is csak azért selejteztem le, mert meguntam hogy karcos. A külső szűrők meg jellemzően nem derült égből kezdenek el ereszteni. Még ha el is öregednek a tömítések, nem normál üzemelés közben szokták megadni magukat, hanem takarításkor. Egyszer csak azt veszed észre, hogy akármennyire figyelsz oda, ereszt feltöltéskor.
2016. szept. 5. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
20 évig kibírják, ha normálisan van összerakva, aztán érdemes cserélni.
2016. szept. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 elwera ***** válasza:

Amikor méretre gyártatok akváriumot, azt mindig túlbiztosítom. Megkérdezem és ha azt mondják hogy jó lenne hozzá a 6- os üveg, akkor inkább 8-asból csináltatom. Drágább ugyan a vastagabb üveg, de az akkor se törik be ha valaki vállal nekiütközik. Vagy ha ismerős kisgyereke csimpaszkodik rajta és pancsol benne.


Régen volt olyan gyári akváriumom ami olyan vékony volt hogy feltöltés után majd egy centit hasasodott, domborodott az üveg teteje.

Azt nem is mertem annyira teletölteni vízzel, max a kétharmadáig.

2016. szept. 6. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 elwera ***** válasza:
Külső szűrőmmel nem volt gond sosem. Akváriumom se robbant szét. Olyan volt, hogy kis akváriumot cipeltem arrébb, félig töltve vízzel és amikor kanyarodtam vele megbillent, így az összes halat vízzel együtt beöntöttem a kanapéba.
2016. szept. 6. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
55 éves elmúltam, még a fémvázas korszakban kezdtem el az akvarisztikát. Amióta szilikonkaucsukkal ragasztják az üveget, soha nem kezdett el ereszteni akváriumom. Van 30 éves 150 literes akváriumom is.
2016. szept. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!