Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mit csináltok amikor...

Ti mit csináltok amikor "eldurran az agyatok"?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ez itt nagyon ritka, rajtam kívül kb 4-5 olyan anyuka lehet, akinél szakad néha a cérna. Itt mindenki olyan higgadtan tudja kezelni a hisztiket (főleg, ha a másik gyereke hisztizik :D, azt r*h@dt nyugodtan tudom hallgatni én is)

Első, második, 10., 20. alkalommal még tudok egészen hiģadt maradni,de mikor a másfél éves már hetek óta mindenért üvölt teli torokból, egy percet nem játaszik egyedül, nem alszik, a wc-be is jön utánnam, semmit nem lehet mellette megcsinálni , de tartom magam és akkor hazajön a férjem és elkezd mindenért beszólogatni... na ma ezért robbantam. Most pl a konyhaasztalra csptam a konyharuhával és "osztottam az észt", de volt már olyan, hogy a párnát vágtam földhöz (2*is,miután felvettem) Nem vagyok rá büszke, de ez van. Mostanában a pszichológusok is azt mondogatják, hogy ki kell ereszteni a gőzt és így is lehet. Hatékonyabb, mint rágódni rajta. Ítt viszont mindenkit elítélnek aki, bármit földhöz vág a gyerek előtt, mert nem jó példa. Oké,deégis mit csináltok. Számoljak tízig, százig?


2015. nov. 9. 22:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Csapkodni nem szoktam, meg dobálózni sem. Én kiabálok. Nem üvöltök, de azért érezhető hogy épp kiakadtam, mivel alapjáraton marha türelmes és nyugis vagyok. Én ilyenkor ki szoktam mondani, hogy most nagyon mérges vagyok, mert.., meg leginkább azt, hogy miért kell kiprovokálni, hogy mérges legyek, miért nem lehet megtenni azt a bizonyos dolgot amíg szépen kérem. Nekem már 7 és 5,5 évesek, és igen, volt, hogy azt mondtam nekik, hogy most átmegyek a másik szobába lehiggadni, két percig senki ne merészeljen utánamjönni. Volt olyan is, hogy elsírtam magam, és meg is mondtam, hogy úgy érzem szétfeszítenek az indulatok, mert legszívesebben kiráznám a bőréből az illetőt de nyilván ilyet nem akarok tenni. Éppen mit érzek, azt szoktam kimondani ilyenkor amikor felhúznak. De erre ritkán kerül sor. Sokszor tudatosan kényszerítem magam, hogy igenis vegyek pár mély levegőt és próbáljak meg lehiggadni, mert úgy könnyebb megoldást találnom.
2015. nov. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

nálunk hiszti nem jellemző, mondhatnám abszolut, még csak próbálkozós fázisban van, de olyankor elolvadok tőle, ahogy játsza magát :)

na szóval én azon borulok ki amit nem szabad és ezerszer csinálja és ezerszer sem lenne szabad, x-ediknél (főleg, ha kimerültebb vagyok)én kiabálós leszek de kb az egész társasház hallja...de olyankor már az sem érdekel.


erre a gyermek is próbálkozik néha és visszakiabál, csak a düh nincs mögötte, ugyanis a mérget, haragot, ideget mint érzéseket nem ismeri még, csak natur a reakciókat és ügyesen tanulja...és ha jót akarok a gyereknek, nem kellene ilyenekre tanítani..


pont nemrég olvastam, hogy ahhoz hogy a gyermeknek türelmet tanítsunk, magunknak is türelmessé kell válni ergo minket a gyerek tanít türelemre :)(a kismamblogon jó cikkek vannak :))


engem az akaszt ki, hogy ha fejen állok sem érti, hogy rosszat tesz/csinál. ha agyontakarítom utána a lakást üvöltve, jön segíteni és takarít ő is...

2015. nov. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Indulat és düh kezelésben egyébként rengeteget fejlődtem mióta megszületett. Soha életemben nem ért még ekkora stressz, mint most itthon (az a púderszagú babakacaj is megtalál azért néha)

tudom azért, hogy van még hova fejlődnöm.

2015. nov. 9. 22:37
 4/12 anonim ***** válasza:

előttem sokszor van és nem is egy kép, hogy mivel minket másolnak, ők is olyanok lesznek, ill ahhoz nagyban hozzájárulunk

én speciel nem egyszer látok hallok olyat, hogy a kamaszgyerek lenézi a saját anyját és ordít vele...


ill van a netes is egy video, sajna nem találom, ahol anyuka mindig számítógépezett, a kisgyerek rajzolt(családi képet), odaadta volna anyunak, de ő csak átvette és összegyűrve eldobta, amikor meg öreg lett és magányos, a fiát felhívta aki folyamatosan szintén azzal jött, hogy nem ér rá....


most nem (csupán)arról van szó, hogy azt kapjuk, amit adunk, hanem a gyermekünknek ezzel a társadalomba való beilleszkedését is megnehezíthetjük..


szóval ember legyen a talpán :)

2015. nov. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Én láttam azt a videót, szerintem annak ehez semmi köze.
2015. nov. 9. 22:52
 6/12 anonim ***** válasza:

dehogynem. annyiban, hogy minket másolnak, tőlünk tanulnak.

hogy várjuk el a gyerektől a türelmet,(hogy ne hiszizzen) ha mi magunk sem vagyunk türelmesek(akkor is bepelenkázzuk, ha nem akarja...).

2015. nov. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Amikor nagyon mérges vagyok, úgy csinálom mint az egyik előttem válaszoló, hogy kimondom neki a dühömet.

Pl: Tomcsi a kutyafáját, nagyon mérges vagyok, hogy földhöz vágtad az ebédedet. Néha nyomatékosításképp tapsolok egyet és elmondom, hogy ilyen mérges vagyok. Akkor Ő is tapsol és ráncolja a homlokát, mire mondom neki, hogy igen ennyire dühös anya.

Volt már olyan, hogy ilyenkor felvette az ételt és megpuszilta. Vagy engem is megpuszil, mikor elmondom neki, hogy mennyire bánt a viselkedése. Na ilyenkor persze elszáll minden idegességem. 15 hónapos kisfiú anyukája

2015. nov. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Azért azt még mindig tartom, higy az a videó az elhanyagolásról és a fifgyelemhiányról szól.
2015. nov. 9. 23:18
 9/12 anonim ***** válasza:

Én sosem titkoltam, hogy kiabálós anyuka lettem. Nem vagyok rá büszke, de ezt felesleges letagadni mert úgyis érzi a másik, (ha a gyerekre rászólok társaságban is határozott hangon), hogy ez menne erősebben is, amikor szakad a cérna.

Szóval igen, én is kiabálok és ha nagy bajt csinál pl. direkt fejbevágja a 3 hónapos kistestvérét egy porszívócsővel, akkor a pelusra csapok és beteszem 20-30 percre a kiságyba gondolkodni. A jujjjujjjujj és a nem szabaddal nálunk a gyerek már régen nem foglalkozik.

Egyébként nagyon jó gyereket kaptam, ha le van foglalva, egy álom (pl. a konnektoroknál mindig csendben áll, keresni kell, hogy hol vana lakásban a fiunk) de akkor is gyerek és önálló akarata van, amit ezerszer rosszkor akar érvényesíteni és ezt nem lehet végtelen türelemmel kezelni. Anyósomnak megy tök jól - arra az egy-egy hétre legalábbis, ameddig ott nyaralnak az unokák... 20hónapos

2015. nov. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Vida Ágnes, Békés dackorszak.
2015. nov. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!