Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy 54 literes akvárium...

Egy 54 literes akvárium mindennel ellátva kb. hány kg? Milyen bútor bírja el?

Figyelt kérdés

Vízzel és kiegészítőkkel együtt hány kg körül van? Nem akarok ezért bútort venni, viszont ismerősöm készítene nekem egy komódot ami kicsit nagyobb lenne méretben mint az aksi és középen lenne még egy bútorlap függőlegesen h azzal is támassza a közepét. Elbírja így majd? Félek h meggörbül a lap és megreped az akvárium vagy ilyesmi. Van vmi tanácsotok? Vagy ne aggódjak ennyire? :D


Kösi


2010. ápr. 22. 08:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
nem tudom, hogy hány kg, de ha a komód fából van, tuti, hogy kibírja. Nekem egy ekkora aksi egy sima, ikeás kisasztalon van, ami kb. 1500 ft volt, és az elbírja...
2010. ápr. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ha rendesen megvan csinálva a bútor ki kell bírja!Csak a bútorlap alját jól erősítse meg az ismerősöd, mert ugyebár a víz nagyon nehéz!!
2010. ápr. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Saccra szerintem 60-70kiló meglehet...

Szerintem el kell, hogy bírja a szekrény. Nálam egy sima bútorlap komód egy 120literest is gond nélkül megtartott. Ha úgy meg van erősítve, ahogy írtad, akkor tuti bírni kell.

A biztonság kedvévért tehetsz vastagabb hungarocell lapot az akvárium alá. Az egy kis görbületet még vígan áthidal az akvárium károsodása nélkül. Így előre látod, ha görbülne. De szerintem nem fog.

2010. ápr. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Megnyugodtam :)
2010. ápr. 22. 10:04
 5/12 anonim ***** válasza:
A víz literje 1kg, az üveg, aljzat miegymás kb. 10-15kg tehát az egyik előző válaszoló által írt 60-70kg teljesen reális, a komód minden bizonnyal el fogja bírni.
2010. ápr. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Salx Narval ***** válasza:
100%
Biztosan elbírja a bútorlap,főleg, ha merevítő is lesz benne.Ami nagyon fontos az az, hogy oldalra még erős nyomásra sem mozdulhat. Nagyon stabilan kell, hogy álljon, ha kell merevítőkel kell megerősíteni a bútor oldalait.Ne feledkezz meg arról, hogy az akvárium alá kell tenni,filcet,habszivacslapot, vagy polifoamot.A bútor tetejének vízhatlannak kell, hogy legyen, mert különben elvetemedhet az esetleges víztől.
2010. ápr. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, mindenképpen átbeszélem a dolgokat ismerősömmel! :)
2010. ápr. 22. 10:58
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem egy fenyőkomódon van, alatta keresztbe egy bútorlap támasztja még pluszban, ahogy te írtad, 54 literes.
2010. ápr. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szia! 60-70kilo.én is úgy gondolom.Nekem is komódon volt egy 54literes akvárium,merevítés nélkül.Elbírta gond nélkül.Aztán jött a fejtörés hogy a 112literes új akváriumot hogy bírná.2fém rúddal keresztbe megerősítettük,és középre is kapott még 2 lábat.Így simán bírja a 112litert,de lehet hoy egy 200literest is bírna
2010. ápr. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszi megnyugtattatok! :) Akkor inkább kapjon fémmerevítést oldalra és középre?
2010. ápr. 22. 19:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!