Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Naphal tényleg nagyra nől...

Naphal tényleg nagyra nől akváriumban/aki tart küldene képet mekkorára nőtt nála?

Figyelt kérdés
2016. szept. 11. 20:04
1 2 3 4 5
 1/41 toma781 ***** válasza:
15-25 centisre nől meg akváriumban is és kell egy párnak 300 liter
2016. szept. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 toma781 ***** válasza:
Én régen megpróbáltam tartani kissebb vadon fogott naphalat de általában vagy nagyon agresszív volt vagy nem evett és elpusztúlt
2016. szept. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 A kérdező kommentje:
én 1 szer tartottam 1db ot,bár kb 5cm es volt és max 10l es az akvárium amiben tartottam,nem mondanám hogy roszul viselte,a tavon ahol horgásztunk ott a parton az 5cm es vízben kb 20 cm re voltak páronként ,a lényeg hogy sokáig neveltem de nem sokat nőtt,a végén elengedtem,viszont a mostani akváriumot nagyobbra tervezem mint 10 l és szeretnék bele naphalat,kb 10 db ot vagy 5 öt,persze más halak társaságában
2016. szept. 11. 21:46
 4/41 anonim ***** válasza:

1. Persze, hogy nem nől meg 10 literben.

Ammóniamérgezés. Egyszerűen kínoztad szerencsétlent.

2. Naphalat ne akarj más halakkal tartani.

3. 5-10 naphalnak baromi nagy medence kell 5-1000 liter minimum.

2016. szept. 11. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 toma781 ***** válasza:
Még 5 halnak is a minimum 600-700 liter az 500 kevés lenne. 10-nek meg 1000 liter feletti aksi kellene. Más halat meg nem tudsz mellé rakni mivel hidegvizi hal a boltban kapható legtöbb hal pedig melegvizi kivéve az aranyhal de azt nem javaslom mellé mert szerintem megcsípkedné. Hazai halak közül rakhatsz mellé viszont akkor még nagyobb aksi kell hogy jól érezzék magukat és békében éljenek
2016. szept. 12. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 A kérdező kommentje:
Nem volt az a hal mérgezve,se levegőztetője se szűrője nem volt,érdekes hogy nem piszkolta a vizet pedig evett rendesen,a vizét naponta cseréltem esővízre,a vize mindig jó hideg volt,nem is úszkált,szökni se próbált,belebujt a kedvenc hínár csomólyába és ott rendezgette a terepet,csak enni jött elő szinte,nem bolti halakkal akarom társítani,aranyhalat egyálltalán nem akarok mert nem tetszik a sárga színe,nem természetes számomra,kárász biztos lesz mellettük egy olyan 10db naphalból meg marad akkor kb 3db,akarok törpeharcsát is majd abból is olyan 2-4 között,meg kisebb halakat,razbóra,küsz...
2016. szept. 12. 08:12
 7/41 anonim ***** válasza:

Dehogynem.

Nem volt sem szűrő, sem megfelelő élettér neki.

A halak sajnos hónapokat, sőt akár éveket is kibírnak így szenvedve.

Ha nem lett volna ammóniamérgezés, hanem 150 liter fölötti akvában tartod, simán megnő 20-25 centisre.

És falánk ragadozó. Ezért nem jó ötlet más halakkal tartani.

Amit te szeretnél, ahhoz 3-4000 liter kell minimum.

Csak az a gáz, hogy nem érted meg: az akvarisztikábann em a te igényeid számítanak. Hanem a szerencsétlen halaid igénye.

Te egy szimpla állatkínzó vagy és voltál!

2016. szept. 12. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:
állatkínzó?mert szerinted egy trópusi halnak megfelelő az a sok kicsi akvárium amiben ti tartjátok őket,ott a guppi aminek kb 50l-t írnak elő,na az mikor elég egy halnak??!akármekkora is,járok horgászni,és sokszor látom hogy még a legkisebb alig 1cm es halak is rengeteget úsznak,semelyik akvárium nem jó a halaknak,a naphalam tökéletesen el volt,semmi gondra utaló jelet nem mutatott,az szerintem meg kb 4 hónap alatt nem nől meg olyan nagyra.
2016. szept. 12. 08:41
 9/41 A kérdező kommentje:
+ ki mondtam meg neked mekkora lesz az akvárium?semmit nem tudsz arról mi hogy lesz de azért az az észt osztod,szerintem ez koránt sem minősül olyan állatkínzásnak mint amit manapság csinálnak (nagyon sokan)
2016. szept. 12. 08:44
 10/41 anonim ***** válasza:
mert állatkínzó vagy. felesleges írni, úgyse érted meg, biológia szűrés, nitrifikáció magas lehet neked.
2016. szept. 12. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!