Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Naphal tényleg nagyra nől...

Naphal tényleg nagyra nől akváriumban/aki tart küldene képet mekkorára nőtt nála?

Figyelt kérdés
2016. szept. 11. 20:04
1 2 3 4 5
 21/41 A kérdező kommentje:
hát ja,bemesélik,ugyanis ha utána olvasol,(remélem tudsz)akkor láthatod hogy az akvárium igen is működik minden féle szűrő nélkül,csak lámpa kell a növényeknek,amúgy meg platyhus,nem tudom min vagy felháborodva,egyszer azt írtad hogy ha kifogjuk a naphalat rögtön öljük meg,akkor ez nem nagy kár volt amit csináltam hisz visszaengedtem,azt meg elfelejtettem hogy kitaláltátok hogy gazda vagyok,földművel,és imádkozok hogy sose keljen bemennem faluba és városba,az a szabadság ami itt tanyán van utánozhatatlan,a kajátokat meg mi termeljük/tenyésztjük,szóval inkább köszönd meg hogy van mit enned,és itt nem a gumimacira gondolok,ennyi,mondhattok akármit,büszke vagyok arra ami vagyok,és ha tudnátok hogy a városiakról mi minden terjed :D :D,a kis 600l es Wc-d meg semmi az enyémhez :D:D,na viszlát,a kérdést törlöm,nem vagyok rá kíváncsi
2016. szept. 12. 14:00
 22/41 anonim ***** válasza:

Mond már el kérlek, melyik akvarisztikai szakkönyvben olvastad ezt.

Amúgy persze, tehet csak akkor 1 naphal 0árnak kell mondjuk 1000-1500 liter.

2016. szept. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 A kérdező kommentje:
önműködő akvárium lúzerek :D :D :D :D,balfácán banda,nagy utána olvasás volt,túlfejlődött majmok :D :D,tartok is disznót,ne féljetek annak nem árt az ammónia
2016. szept. 12. 14:44
 24/41 anonim ***** válasza:
100%

Én vidéki vagyok, mégis az előttem szólók véleményét tudom megerősíteni. Szűrő nélkül csak rengeteg növénnyel lehet akvárium, és akkor is kell valami, ami mozgatja a vizet. Ráadásul negyed annyi halat lehet telepíteni mint általában, mondjuk 1000 literre 3 naphalat.


Akárhogy ellenkezel, tény, hogy a halak termelnek ammóniát. Ez nem látszik a vízben, viszont szépen fogalmazva qrva büdös és mérgező.


Ha akváriumi naphalat akarsz látni, a Budapesti Tropicariumban van néhány 30 centinél nagyobb példány is.

2016. szept. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 A kérdező kommentje:
Neolamprologus01 :nagyon köszönöm,látszik az írásodon hogy te nem TESCO patkány vagy mint ezek,leírtad nekem normálisan,megnyugtatlak hogy tudom mi az az ammónia,tudom hogy mérgező,nem is akarok én bezárni halat kicsi helyekre,most készülőben van a nagy akvárium,abba szeretnék majd párat,önellátó akvárium létezik,videó is van róla,amint írtad sok növény kell bele és jól összeválogatott halak,de nem muszáj kevésnek lennie,kb 20 hal biztos mehet bele,évente kell kb takarítani,a Háziállat.hun találsz irományt,nézd meg és akkor rájössz hogy nem hazudok,minek hazudnék,semmi értelme,én nem vagyok ennek a híve mert kevésbé látványos mint a szűrős így én is használok ketyeréket úgyan úgy mint bárki más
2016. szept. 12. 14:55
 26/41 A kérdező kommentje:
na figyelj gyenge elméjű fostömlő,olvass kicsit vissza és ott láthatod hogy amikor azt a halat tartottam akkor azt se tudtam hogy léteznek szűrők,levegőztetők...,olyan kicsi voltam hogy nekem az a 10 liter egy kádnak tűnt,remélem most már érted
2016. szept. 12. 15:35
 27/41 A kérdező kommentje:
[link] most már el hiszed,kitalálni baromságokat a ti szokásotok nem az enyém
2016. szept. 12. 15:37
 28/41 anonim ***** válasza:

A háziállat.hu-ra nem nagyon alapoznék, gyakran írnak baromságokat. Ne a szűrőn akarj spórolni, ha nincs elég pénzed, kisebb fajokat tarts. A szűrő nélküli akváriumot nehéz beállítani és valami áramlás ott is kell(légpumpa, powerhead vagy áramlásgenerátor).


A naphal rokona, 150 literben tarthatsz néhányat egy erősebb belső szűrővel: [link]

2016. szept. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 A kérdező kommentje:
Az már a te bajod,az akváriumod meg biztos azért büdös mert nagyon értesz hozzá,jó hogy bele nem pisálsz aztán a halakra fogod,ne mond már hogy 600l felett 3 nap alatt megdöglenek,mikor a szakleírás majd 2 hetente írja a vízcserét
2016. szept. 12. 15:54
 30/41 A kérdező kommentje:
Neolamprologus01 :az hogy most mennyire megbízható az már nem az én majom én csak olvastam,a lényeg hogy nem kitaláltam,amúgy nincs gond a szűréssel meg ezekkel,mindenre van keret,alsó polcos külső szűrőt tervezünk,kb 500 l es biztos lesz,de ekkora akváriumhoz kell is
2016. szept. 12. 16:04
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!