Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 200 literes akváriumomat...

Gódor Róbert kérdése:

200 literes akváriumomat halasítanám! Szeretnék bele guppykat, neonhalakat, páncélos harcsákat! Miből mennyi mehetne, hogy ne essek túlzásba?

Figyelt kérdés

2016. szept. 19. 10:40
1 2 3 4
 11/39 n0k0m válasza:

5. Képzeld tartottam, de láttam horror példákat is:

- Hőmérséklet panelban nem gond, de nem egy embert láttam ki télen hideg szobába tartja fűtés nélkül

- Bevásárol 500 növényt, amit levilágít asztali lámpával: 1 héten belül az összes belerohad a vízbe

- Telerakja innen-onnan összeszedett kövekkel, kavicsokkal, amik beleoldódnak és vagy tisztítatlanok

- Belerak nem uszadék fát

- Eleve beteg az állomány amit vesz

- Be se állt még a víz

- nincs tető az akváriumon

- túl van etetve

sorolhatnám, azért írtam, hogy először a tartási körülményeket és tapasztalat szintjét se ártana tudni mielőtt beleajánl az ember ~60 halat.

2016. szept. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
0%
Köszi kedves 3/4-es. Elhiszem, hogy te olyan okos vagy, de ne dicsekedj vele. Ja és lehet tisztességes hangnemben is beszélni a másikkal.
2016. szept. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
42%
igen ,de páncélost ne azért vegyél mert "hasznos" hanem azért mert tetszik... :) feleszi a többi hal is az aljzatról a kaját, ez csak akezdők közötti hiedelem ,h a "házmester" tisztítja az akváriumot... kakil az is ,tehát ő is szennyezi a vizet :D
2016. szept. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
27%
de ha nem értesz valamihez akkot minek kell félreinformálni a kezdőt? én se irkálok madarakról, haszonállatokról mert nem értek hozzá :D neked is így kéne tenni ebben a kategóriába :D
2016. szept. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
27%
sorolhatnád, de a kérdező az értelmesebbek közé tartozik... ha utánaolvas és kérdez, akkor nem lesz gond. a vásárlás pedig mindig lutri valamilyen szinten. ha nem vesz sok halat és megfelelő a szűrés és a vízcsere akkor nagy eséllyel évekig nem lesz gondja velük... :) az hogy sok növényt vesz miért baj? :D na mind1 :D
2016. szept. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 A kérdező kommentje:

tetszenek is nyugi :-) és egy régebbi kisebb akváriumomba igazi túlélők voltak(4-5 évig bírták).

köszönöm mindenkinek a tanácsokat.

még annyi, hogy ha a neon csapatot nem egyszerre telepítem be akkor is egy rajjá összeáll majd?

2016. szept. 19. 11:30
 17/39 anonim ***** válasza:
0%
miért baj ha nincs tető az akváriumon? :D
2016. szept. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
30 halat ajánlottam. amiből 20 neon ami kb annyit szennyez mint 2-3 db kék gurámi :DD a hím guppyk is kb ez a szint... :D azért 200 literes az akvája,valószínű még 20 neonnal is üres lesz, lehet 30 is mehet, majd ahogy látja.
2016. szept. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
akkor is rajba áll, de veheted nyugoadtan őket egyszerre, legfeljebb a másik 2 fajt 1 héttel később.
2016. szept. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
de ha tisztességesen szennyezed a vizet akkro mehetnek egyszerre is: ) szórsz a vízbe halkaját mindennap?
2016. szept. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!