Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 200 literes akváriumomat...

Gódor Róbert kérdése:

200 literes akváriumomat halasítanám! Szeretnék bele guppykat, neonhalakat, páncélos harcsákat! Miből mennyi mehetne, hogy ne essek túlzásba?

Figyelt kérdés

2016. szept. 19. 10:40
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
az összes hal egyszerre.
2016. szept. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 n0k0m válasza:

"Miért baj ha nincs tető az akváriumon? :D"


Osztod az észt, hogy ki mekkora haltartó, erre kiderül hogy komoly problémák vannak. Közel minden hal ismert arról, hogy ugrik. Neon pedig kifejezetten, mivel ijedős fajta. Ha páncélos is van, az nekiúszik mindennek, vagy amikor a neon alszik, vagy amikor a harcsa felúszik. Örülj neki, ha eddig neked csoda folytán nem ugráltak ki, 9/10 esetben nem így lesz.


De megengedem hogy kigoogle-zd, hogy mit ír erről a szakirodalom.

2016. szept. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 A kérdező kommentje:

igen etetem a baktériumokat most is :-)

anyagi okokból gondoltam, hogy nem veszek egyszerre 30 neon halacskát, mert kicsit kiürült a kassza

2016. szept. 19. 11:46
 24/39 n0k0m válasza:
Vegyél 2x 15-öt, nem lesz semmi bajuk attól, hogy nem egyszerre lettek összeeresztve, úgyis el fognak vegyülni.
2016. szept. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
42%

csak akkor ugranak ki ha valami nincs rendben a vízzel... vagy a társítással és stresszes a hal, fura mód nekem nem ugrálnak a halaim...


1 db tropheus nőstényem ugrott ki mert lenyelte az ikrákat az alfa hím pedig kicsit morcosan fogadta... :(

2016. szept. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
27%
"Közel minden hal ismert arról, hogy ugrik." ezt inkább ne hangoztasd mert butának fognak nézni :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
2016. szept. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 n0k0m válasza:
Látom te ilyen "szintedre lerántós" emberke vagy, úgyhogy be is fejeztem, mert nincs szükségem erre a szánalmas vitára. A google-n mindenki utána tud olvasni, az úgy is engem igazol. Aki meg kérdést tesz fel inkább az akvarisztikai fórumokon tegye.
2016. szept. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
27%
senki, semmi se igazol téged... jó körülmények között kicsi az esély ,h 1-2 fajon kívül a többi ugrálna...
2016. szept. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
27%
küldj már 1 linket légyszi ahol írnak arról ,h a halak nagy része ugrálós normális körélmények között... ha neont tartottál akkor tudnád, h szinte soha nincsenek a víz felszín közelébe... még ha a guppyra mondtad volna...
2016. szept. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 Agonoize ***** válasza:
Az ugrálásról csak annyit,hogy minden hal képes kiugrani ha nincs lefedve elég ahhoz egy rossz társítás nagyobb üldözi a kisebbet vagy hülye pistike kocogtatja az akváriumot aztán a halak megijednek vagy mondjuk a hím üldözi a nőstényt az meg a padlón köt ki szal ennyit erről :D
2016. szept. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!