Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 200 literes akváriumomat...

Gódor Róbert kérdése:

200 literes akváriumomat halasítanám! Szeretnék bele guppykat, neonhalakat, páncélos harcsákat! Miből mennyi mehetne, hogy ne essek túlzásba?

Figyelt kérdés

2016. szept. 19. 10:40
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
42%
"szar társítás" erről ennyit... :P Amelyik hal hímje úgy hajtja a nőstényt azt valószínű háremben kell tartani.. szóval erről ennyi nagyokos... :D
2016. szept. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 Agonoize ***** válasza:
ezt nekem írtad?
2016. szept. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 Agonoize ***** válasza:
bocsi nem vagyok debil:)
2016. szept. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 Agonoize ***** válasza:
én csak mondtam példákat mitől ugorhatnak ki a halak ennyi te meg tanulj meg tisztességesen beszélni :)
2016. szept. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:

Nem is szabad egyszerre beletenni az összes halat.

Az üresjárat egy dolog, hogy valami bomlik a vízben, szintén hasznos lehet a felkészülés miatt, de azért ez köszönő viszonyban sincs 30 hal egyidejű vízterhelésével.


A fokozatosságot csak nagyon indokolt esetben éri meg kihagyni, de kockázatos.

Nálad, nem beszélhetünk olyan dologról, (területvédés, agresszió) ami indokolná az egybe betelepítést, és hirtelen vízterhelést.


Klasszikusan az aljzatlakókkal szokás kezdeni, én egész biztos a páncélosokkal kezdeném.aztán valószínűleg a guppikkal folytatnám, és a neonokkal zárnám a sort, de ez már majdnem mindegy.


Minimum 1 hét eltérést hagynék a fajták között.

Klasszikus, milliószor végigvitt folyamat, nagy hiba nem lehet benne.


Illetve ha bizonytalan a halak forrása, és van időd, pénzed, energiád, akkor a 2. , 3. csapatnál el lehet tökölni a karanténozással, ami további kockázat csökkentő tényező.


Ami a darabszámokat illeti, 200 l-nek az alja se kicsi, úgyhogy ha biztosan nem lesz más hal, pláne aljzatlakó, akkor coryból inkább raknék 8-at.

A guppi véleményes, tény, hogy a neonok szerencsére levadásszák a szaporulatot, de mindig lesz 1-2 szerencsés túlélő (mint rendesen a természetben is) úgyhogy idővel úgyis többen lesznek.

1-2 hím, 3-4 nőstény szerintem első körben elég lesz.

Egy másik út, ha nem számolsz szaporulattal, akkor csak hímeket vegyél.

Azok kisebbek, a vizet is kevésbé terhelik, (ráadásul sokkal látványosabbak a nőstényeknél) azokból szintén lehet minimum 8-at venni.

Neonból a javasolt 20 db bármelyik verzió mellé mehet.


8 cory, 8 hím guppi (vagy 6 vegyes nemű, ha a túlszaporulatot kivéded) mellett 20 neonnal, nem lesz túlterhelve egy 200-as aksi, ilyen kapacitású külsővel szűrve.

2016. szept. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
ha annyi kaját szór be amennyit majd a későbbiekben fog ( valószínű egy kezdő ezt nem tudja még) a halaknak adni eleségnek akkor mehet egyből nyugodtan az összes hal,mivel az kb akkora szennyezést (ammóniát) generál mint majd a halak fognak. én napi 3-4 kocka fagyit dobtam az akvába.
2016. szept. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
szóval kb 1,5 fagyi+ 10 ml lemezes táppal törtnő napi szennyezés után, mehet az összes hal egyszerre.
2016. szept. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:

Igen, de ettől még fölösleges.


Mivel a kaja emésztetlenül több héttel később bomlik le annyira, hogy hasznosítani tudják a baktériumok.

Szóval járható ez az út, hogy több kaját kell beleszórni, csak úgy nem 3 hét az üresjárat, hanem 2 hónap.


Ráadásul a szűrőbaktériumok aránya, összetétele is másabb, pont megfelelőre úgy áll be, ha pont úgy van terhelve a víz, ahogyan később is lesz, tehát nem nagy dózisú rothadó kajával, hanem folyamatos ammóniával, plusz trágyával, amit a növények már el is kezdenek hasznosítani.


Mindent mérlegre téve szerintem atom fölösleges kockázat egyszerre betenni az összes halat, rég bevált módszer a fokozatos betelepítés, sokan az üresjáratnál is fontosabbnak tartják.

2016. szept. 20. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
tény, h fölösleges ilyen halaknál. sügéreknél más a leányzó fekvése.
2016. szept. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!