Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Teljes takarítst végeztem az...

Villevalo12 kérdése:

Teljes takarítst végeztem az aksimban. Ez szombaton történt, azóta elég zavaros lett a víz, másnapra. Vettem szereket, ami a bacikat elősegíti, de ez mennyi idő még, míg kb letisztul?

Figyelt kérdés
2017. jan. 17. 10:40
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Attól függ, mi okozza a zavarosságot.

Ha csak le kell ülepednie, az pár nap.

De lehet hogy egysejtűek szaporodtak el, mivel kinyírtad a szűrésedet, és túl sok (nem mellesleg halakra mérgező) "táplálék" van a vízben.


Ebben az esetben több hétig is eltarthat.


De ha elkezdenek hullani a halak, amire igen jó esély van egy steril akváriumban, és véletlenül berohad 1-2 tetem, akkor tovább.


Az eset tanulsága, amit mindig elpofázunk, sose kell nagytakarítás. Ezt most a saját károdon tanulod meg.


Szerintem bonts egy pezsgőt, ha egy kis zavarossággal megúszod.

2017. jan. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Tavaly is végeztem egyet,azért csináltam most is,javasolták üzletben.A halaknak semmi baja azóta sem,lassan,de tisztul.A szűrőt nem mostam ki,a bacikat nem pusztítottam ki belőlük,hogy minél kevesebb idő alatt helyreálljon a rendszer
2017. jan. 17. 10:49
 3/20 anonim ***** válasza:
25%
Desztillált ízzel szokták feltölteni, de szerintem a zselés akksi sokkal tartósabb.
2017. jan. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
zselés? ne nézzetek hülyének,erről még nem hallottam
2017. jan. 17. 12:31
 5/20 anonim ***** válasza:
Miért a desztillált ízről már hallottál? :-)
2017. jan. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
0%
Miért csináltál teljes takarítást? Ha igényli az akváriumod, akkor valami gebasz lehet vele. Sose csinálunk teljes takarítást. Írd le az akvárium paramétereit
2017. jan. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
36%
Ha nem esik le, hát nem esik le. Nekem egyébként Exide akksim van, meg vagyok vele elégedve.
2017. jan. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Ha ezt javasolta a boltos akkor tőle több tanácsot ne fogadj meg :P
2017. jan. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
A vicces kollégánk akkumulátorokról beszél.
2017. jan. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
úgy értem a teljes takarítást,hogy üvegtakarítás,persze semmi vegyszerrel,dekorok takarítása,50%os vízcsere
2017. jan. 17. 17:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!