Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit csináljak már az algával?

Mit csináljak már az algával?

Figyelt kérdés

Már kicsit kezd ki lenni a t*köm az egész akvárium dologgal de nem akarom feladni csak jó lenne már valami megoldás. Tavaly novemberben indítottam.


80x30x35

Belső szűrő (Nincs vele baj, nincsenek gondok a vízminőséggel)

30 lumen/liter

10 óra világítás. és kb 2 hete tápozok, 1 hetet TF tápok voltak, de vas hiány tünetek miatt váltottam Pro Fito + Carbora

Térkő homok aljaz


Van 30 halam kb, gurámi, neon, pontylazac, otto és még akarok cory-kat. Miattuk lett múlt héten átalakítva az akva, kicseréltem a kavicsokat térkő homokra, betettem 2 szőlő tőkét. Tudom hogy túltelepített, de működőképesnek kéne lennie.


Na már most első probléma hamar jött. Én nagyon felcsesztem magam mikor megtudtam hogy rossz az aljzat. Nagyon szerettem volna homokot, kérdezgettem, olvasgattam, nézegettem. Mások mondták hogy mehet, jó, nincs vele gond. Amint meglett az átalakítás, már olvastam is hogy nem jó. Hát egyből elkapott ideg, de úgy voltam vele hogy nem érdekel, nagyon sokaknál működik nálam miért ne.


Nagyon hamar jöttek a gondok. Úgy tele van halsz**ral az aljzat mind a kegyetlenség. Hetente van vízcsere 30%os és talajporszívózok is, de le sem tudom teljesen talajporszívózni, mert k**vára sok van, és nem is szívja fel rendesen, csak a homokkal amit nem tudom mennyire értelmes úgy visszatenni hogy tele van halszarral. Na szóval megcsinálom, akkor úgy elmegy, majd 2-3 nap után már megint tele van.


Ez után a növények úgy elkezdtek haldokolni mint a kegyetlenség. Vannak anubiasaim amik már november óta algásodnak, lyukad a levelük. Jönnek az új hajtások kb havonta, de a levelek meg mint a franc úgy algásodnak és nem tudom miért, árnyékos helyen vannak viszonylag, de mondjuk úgy hogy ami teljesen árnyékos helyen van, az is annyira algásodik mint a másik, meg ilyen lképesztő fura dolgok történnek velük. Aztán van jávaimoha az egyik ágra kötözve, tiszta ecset alga, vagy barna alaga. Belső szűrőm szivacsa, tiszta ecset alga vagy barna alga.


Üveg fal. Masszívan Zöld pont alga, de szerint ez a Pro Fito miatt van. Nem tudom növelnem kéne, vagy sem. A fa egy kicsit penészedik egyik helyen, de már volt áztatva ezzel nincs gond. Egyébként már egy viszonylag jó ideje nincs halhullás, igazából akik meghaltak, azoknak is a többsége azért halt meg mert beragadt a szűrőbe vagy genetikailag beteg volt, 2 otto volt aki csak úgy meghalt, a másik kettő azóta is megvan. Aztán elkezdtek szétfoszlani a cryptoaim levelei.


A víz fodroszva van, de úgy hogy a szűrő terelőjét ilyen ferdén felfelé állítom és így fodroztatja a sarokba lényegében, a tipikus hártya nekem is megvan. Nálam nem a növények bubiznak hanem az alga. Mit rontok el nagyon? Mi a francot csináljak a mulmmal?


Pénz nincs elfogyott, az egész elment arra hogy átkellett alakítani megint, nem tudok sajna külső szűrőt venni, nincs táptalaj, teszt. Ebből kéne gazdálkodni.


Világítás van, tápok vannak, homok működőképes, növények élnek, a vízminőség jó. Mi a baj?


2017. febr. 21. 21:15
1 2 3
 1/29 toma781 ***** válasza:
Ez az akvárium durván túl van telepítve, ez az egyik ok. Ennyi hal mellé már egy külső szűrő kellene hogy megbírja szűrni rendesen. Honnan tudod hogy jó a vízminőség ha nincs teszted? Attól hogy tisztának tűnik még lehet benne káros anyag. A homok nem a legjobb a növényeknek mert berohad a gyökerük. Az hogy tele van az aljzat mulmmal az is azt bizonyítja a szűrőd nem megfelelő a szűrő. Pontosan milyen tipusú a szűrőd és melyik fajta halból hányat tartasz? Azt felejtsd el hogy 30 hal mellé veszel még corykat is. A legjobb megoldás az lenne hogy néhány halat visszaviszel. Jó lenne az is ha leírnád hogy milyen gurámi és milyen pontylazac mert mind a kettőből van egy csomó faj.
2017. febr. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:

Egész biztos hogy nincs durván túltelepítve. Lehet elrontok sok mindent, lehet nem tudok még felmutatni egy rendes akvát de láttam már többet is. Rendszeresem követem keresgélem hogy mi a baj.


3 gyöngy gurámi

10 vörösfejű

7 neon

2 otto


Egyik sem túl nagy és nem is lesz. Igen sok hal, tudom, leis írtam hogy tudom, de nem lehetetlen egyáltalan. Az ottokat akarom kipótolni és még 5 coryt akarok. Utána lesz vége. Ennél ezerte zsúfoltabb akvákat láttam már amik megfelelően szépen működnek. Mielőtt átalakítottam, kevesebb növénnyel volt, és egyik ismerősöm nézett víz tesztet. Minden rendben volt.


Ammónia 0

Nitrát 0

Nitrit 3-5


Nitrátot nitritet lehet keverem, az amelyik a jobb mert mondták hogy király. Az az atman powerhead + biofilter szűrőm van. Jelesül egy baszi nagy szivacs. Tudom hogy nem legjobb, de nincs pénz külsőre ez egész biztos és nem is tudom mikor lesz, nem szeretnék ebbe belemenni.


Viszont ezzel arra gondoltál hogy nem elég nagy a sodrás az akvában ?

2017. febr. 21. 23:32
 3/29 toma781 ***** válasza:
A gyöngygurámiknak 120 literes akva kellene. A vörösfejűnek szintén120 liter. A neonnak és az ottonak meg a coryknak is jó lenne az akvád. Lehet hogy nem nőnek olyan nagyra de két csapat rajhalnak kicsi ez az akva. A gyöngygurámi 12 centisre nől meg. Lehetséges hogy egy ennél is jobban túltelepített akvárium működjön, de ahoz egy bivajerős szűrő kell és gyakori vízcsere plusz rengeteg növény. Azért algásodik mert valami nem jó. Lehet hogy megemelkedett annyira a nitrát vagy az ammonia hogy a heti vízcserével sem tudod eléggé levinni és a növények sem tudják felvenni. Én azt javasolnám hogy tartsd meg a neonokat az ottokat, a gurámikat és a vörösfejű lazacokat passzold el. És hiába mondod hogy szerinted nincs túltelepítve ez akkor is túl van telepítve. Ha nem akarod hogy algásodj és idővel a halaid is elpusztuljanak akkor a lazacoknak és a gurámiknak menniük kell.
2017. febr. 22. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Az király hogy 120 literes kell mert ez 140-150 körül van.
2017. febr. 22. 09:47
 5/29 anonim ***** válasza:

150 liter ? :DD általános matek nem az erősséged

80x30x35 cm , az pont 84 literes akvárium :PPPPP


150 literre nem lenne sok ennyi hal, 84 literre sok...

leírtál mindent csak a legfontosabbat nem, vízcsere?

a 3-5 nitrát milyen mértékegységben van?

légy türelmesebb kicsit ámokfutás amit csinálsz.

2017. febr. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
és lehet láttál túltepeített akváriumot, ami működött is, csak nem egy olyan kezdő üzemeltette mint te, a gurámikat passzold el, és több halat semmiképpen se vegyél. csak rontanád a helyzetet vele.
2017. febr. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

Szóval:


NH4-NH3: 0

No2: 0

No3: 3


Nem tudom milyen mértékegység, így írták le. A matekkal nincs gondom, szimplán elírtam.


80x40x45 Mindig összekeverem, nem tudom miért. Igazad van elég türelmetlenül állok a dologhoz, gyorsan akartam elsiettem, bánom, de már benne van nagyon sok pénz, nem szeretném feladni stb.


Elhiszem hogy nem egy kezdő csinálta, de nekem így tetszik ezt akarom. Amit lehet hidd el megcsinálok, rajta vagyok az ügyön, ha azt mondjátok hogy csináljam ezt-azt és fél év múlva elmúlik akkor azt csinálom, nem hip-hop megoldást akarok, csak megoldást.

2017. febr. 22. 10:48
 8/29 A kérdező kommentje:
Azt a maradék 5 db cory-t nem fogom megvenni addig amíg nincs minden rendben, ez lehet 1 év is ráérek, vele, mindenképp akarok, ebbe az akvába de tényleg csak úgy ha már minden rendben van.
2017. febr. 22. 10:49
 9/29 anonim ***** válasza:

144 liter, így már jobb a helyzet, a szűrő is jónak tűnik.


nem írtad le ,továbbra se ,h mennyi vizet cserélsz hetente? :)

2017. febr. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
30%, lehet kicsit több kevesebb.
2017. febr. 22. 11:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!