Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit csináljak már az algával?

Mit csináljak már az algával?

Figyelt kérdés

Már kicsit kezd ki lenni a t*köm az egész akvárium dologgal de nem akarom feladni csak jó lenne már valami megoldás. Tavaly novemberben indítottam.


80x30x35

Belső szűrő (Nincs vele baj, nincsenek gondok a vízminőséggel)

30 lumen/liter

10 óra világítás. és kb 2 hete tápozok, 1 hetet TF tápok voltak, de vas hiány tünetek miatt váltottam Pro Fito + Carbora

Térkő homok aljaz


Van 30 halam kb, gurámi, neon, pontylazac, otto és még akarok cory-kat. Miattuk lett múlt héten átalakítva az akva, kicseréltem a kavicsokat térkő homokra, betettem 2 szőlő tőkét. Tudom hogy túltelepített, de működőképesnek kéne lennie.


Na már most első probléma hamar jött. Én nagyon felcsesztem magam mikor megtudtam hogy rossz az aljzat. Nagyon szerettem volna homokot, kérdezgettem, olvasgattam, nézegettem. Mások mondták hogy mehet, jó, nincs vele gond. Amint meglett az átalakítás, már olvastam is hogy nem jó. Hát egyből elkapott ideg, de úgy voltam vele hogy nem érdekel, nagyon sokaknál működik nálam miért ne.


Nagyon hamar jöttek a gondok. Úgy tele van halsz**ral az aljzat mind a kegyetlenség. Hetente van vízcsere 30%os és talajporszívózok is, de le sem tudom teljesen talajporszívózni, mert k**vára sok van, és nem is szívja fel rendesen, csak a homokkal amit nem tudom mennyire értelmes úgy visszatenni hogy tele van halszarral. Na szóval megcsinálom, akkor úgy elmegy, majd 2-3 nap után már megint tele van.


Ez után a növények úgy elkezdtek haldokolni mint a kegyetlenség. Vannak anubiasaim amik már november óta algásodnak, lyukad a levelük. Jönnek az új hajtások kb havonta, de a levelek meg mint a franc úgy algásodnak és nem tudom miért, árnyékos helyen vannak viszonylag, de mondjuk úgy hogy ami teljesen árnyékos helyen van, az is annyira algásodik mint a másik, meg ilyen lképesztő fura dolgok történnek velük. Aztán van jávaimoha az egyik ágra kötözve, tiszta ecset alga, vagy barna alaga. Belső szűrőm szivacsa, tiszta ecset alga vagy barna alga.


Üveg fal. Masszívan Zöld pont alga, de szerint ez a Pro Fito miatt van. Nem tudom növelnem kéne, vagy sem. A fa egy kicsit penészedik egyik helyen, de már volt áztatva ezzel nincs gond. Egyébként már egy viszonylag jó ideje nincs halhullás, igazából akik meghaltak, azoknak is a többsége azért halt meg mert beragadt a szűrőbe vagy genetikailag beteg volt, 2 otto volt aki csak úgy meghalt, a másik kettő azóta is megvan. Aztán elkezdtek szétfoszlani a cryptoaim levelei.


A víz fodroszva van, de úgy hogy a szűrő terelőjét ilyen ferdén felfelé állítom és így fodroztatja a sarokba lényegében, a tipikus hártya nekem is megvan. Nálam nem a növények bubiznak hanem az alga. Mit rontok el nagyon? Mi a francot csináljak a mulmmal?


Pénz nincs elfogyott, az egész elment arra hogy átkellett alakítani megint, nem tudok sajna külső szűrőt venni, nincs táptalaj, teszt. Ebből kéne gazdálkodni.


Világítás van, tápok vannak, homok működőképes, növények élnek, a vízminőség jó. Mi a baj?


2017. febr. 21. 21:15
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

...amúgy meg szórd meg a tetejét békalencsével. Az árnyékol is, meg a tápokat is zabálja. Nem kell sokat venni, úgyis úgy elszaporodik, hogy ritkítani se fogod győzni.

Kérhetsz is valakitől, akinek van, azt úgyis mindenki csak kidobja a fölösleget.

2017. febr. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

Az is igaz, hogy ezekhez a növényekhez erős a világításod. Valamennyit lefedhetsz belőle kartondarabok rágumizásával, vagy alufóliával.


A különféle gyorsan növő növények és felszíni növények beszerzése sem hülyeség(cryptocorine aponogetifolia, vallisneria, najas, békalencse, kagylótutaj) , más akvaristák metszéséből biztosan kérhetsz ingyen is. Ezek felhasználják a tápanyagokat, így az algáknak nem marad.


A carbobol is lehet kicsit kevesebb, lehetőleg fecskendővel közvetlen az ecsetalgára juttasd, tüneti kezelésnek jó.

2017. febr. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:

Igen ezek vannak. Van békatutaj, úszómájmoha. Én azt vágom hogy anubiasnak nem kell táp, de nem csak az van. Van 3 tő crypto brown, az a nagyobb crypto, tüskéshínár, békatutaj, úszómájmoha, meg még van 3 növény az nem tudom mi, azok is kötözősek.


A anubiasok fele árnyékban van és direkt azért vettem 3 féle úszó növényt is hogy árnyékoljon, de legyenek benne gyorsan fejlődő növények is, ami kicsit dob a szűrésen. Már ha ezek a gyorsan fejlődő növény kategóriába tartoznak. Szóval én azt szeretném ha az egész teteje be lenne nőve, és akkor úgy lenne árnyékolva az akvárium, nekem ez volt az elképzelésem.


Most akkor mennyit tápozzak, tápozzak? A Jávai mohát szarom le a leginkább, csak a baj van vele, rohadt belülről, mindenhol darabkái én leszarom ha kipusztul, volt, nem akartam kidobni felkötöztem, láttam sokan kötöznek, bár nem volt benne sosem biztos hogy pont ezt, de miért ne alapon.


A szűrő szivacsot ki szoktam mosni akváriumi vízben. Nem tudom ennek van-e köze ahogy hogy nem barna, mert szokott barnásodni, akkor az gondolom alga mert lemosom. Mit csináljak hogy barna legyen ha az a jó?

2017. febr. 22. 19:39
 24/29 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyit tápozz, kevesebbet. Ha pár héten belül nem jelentkeznek hiánytünetek, akkor azt jelenti, hogy lehetett csökkenteni.

A világítás nem tudom milyen, de ha több fényforrás van, azt is jó lenne úgy csinálni, hogy pl reggel este 2-2 órában csak az egyikkel világítani, vagy más módon csökkenteni az időt.


Alapvetően az egészre rá kell várni, mert ránézésre kevés a növény.

Magától is fog változni a helyzet, ha nagyobb növény tömeged lesz.


A szivacsot csak épphogy ki kell nyomkodni, hogy nagyjából átjárja a víz. Idővel egy iszapos szutyok lesz rajta, na az már ránézésre is egy jól működő szűrést feltételez.

2017. febr. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:
Én leszoktam sikálni, a világítás még mindig led, dimmerrel, szóval annyira veszem le amennyira akarom, csak nem tudom hogy többi növénynek az mennyire tenne jót, érted?
2017. febr. 22. 20:04
 26/29 anonim ***** válasza:

Erről beszéltem, teszt.


Most az algák is elélnek alatta, lejjebb veszed, vársz pár hetet, ha nem jön be, visszaveszed.

Ez ilyen.

Valamennyit valószínűleg vissza lehet venni. 30 lm/l 144 l-nél egy erős közepes fényerő.

Neked közel sincs annyi növényed, hogy ezt kihasználják.

2017. febr. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:
Előtte 2x18W fénycső volt, fele ennyi növénnyel és ugyan ilyen problémák voltak, sőt még rosszabbak történtek az anubiassal.
2017. febr. 22. 20:28
 28/29 A kérdező kommentje:
Ja a test pedig sera csöpögtetős volt.
2017. febr. 22. 20:30
 29/29 Salx Narval ***** válasza:
A fényt és a tápot vedd vissza, a talajba ültetett növényeket a gyökerüknél tápozd, a többinek majdnem elég a heti vízcserékkel bevitt tápanyag. A tüséshínár felét ültesd egy helyre a talajba a többit hagyd lebegni. A májmohát áramlásmentes helyre tedd. A talaj felszínét talajporszívóval mozgasd át. A fát ki kellene venni és alaposan le kellene sikálni én még áztatnám egy ideig és megfigyelném mielőtt visszateszem. A mohát vedd ki és tedd egy befőttes üvegbe majd 4-5 napig zárd el teljesen a fénytől, utána mosd ki csap alatt langyos vízben kötözd a helyére és a gyökérrel együtt tedd vissza.
2017. febr. 23. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!