Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit csináljak már az algával?

Mit csináljak már az algával?

Figyelt kérdés

Már kicsit kezd ki lenni a t*köm az egész akvárium dologgal de nem akarom feladni csak jó lenne már valami megoldás. Tavaly novemberben indítottam.


80x30x35

Belső szűrő (Nincs vele baj, nincsenek gondok a vízminőséggel)

30 lumen/liter

10 óra világítás. és kb 2 hete tápozok, 1 hetet TF tápok voltak, de vas hiány tünetek miatt váltottam Pro Fito + Carbora

Térkő homok aljaz


Van 30 halam kb, gurámi, neon, pontylazac, otto és még akarok cory-kat. Miattuk lett múlt héten átalakítva az akva, kicseréltem a kavicsokat térkő homokra, betettem 2 szőlő tőkét. Tudom hogy túltelepített, de működőképesnek kéne lennie.


Na már most első probléma hamar jött. Én nagyon felcsesztem magam mikor megtudtam hogy rossz az aljzat. Nagyon szerettem volna homokot, kérdezgettem, olvasgattam, nézegettem. Mások mondták hogy mehet, jó, nincs vele gond. Amint meglett az átalakítás, már olvastam is hogy nem jó. Hát egyből elkapott ideg, de úgy voltam vele hogy nem érdekel, nagyon sokaknál működik nálam miért ne.


Nagyon hamar jöttek a gondok. Úgy tele van halsz**ral az aljzat mind a kegyetlenség. Hetente van vízcsere 30%os és talajporszívózok is, de le sem tudom teljesen talajporszívózni, mert k**vára sok van, és nem is szívja fel rendesen, csak a homokkal amit nem tudom mennyire értelmes úgy visszatenni hogy tele van halszarral. Na szóval megcsinálom, akkor úgy elmegy, majd 2-3 nap után már megint tele van.


Ez után a növények úgy elkezdtek haldokolni mint a kegyetlenség. Vannak anubiasaim amik már november óta algásodnak, lyukad a levelük. Jönnek az új hajtások kb havonta, de a levelek meg mint a franc úgy algásodnak és nem tudom miért, árnyékos helyen vannak viszonylag, de mondjuk úgy hogy ami teljesen árnyékos helyen van, az is annyira algásodik mint a másik, meg ilyen lképesztő fura dolgok történnek velük. Aztán van jávaimoha az egyik ágra kötözve, tiszta ecset alga, vagy barna alaga. Belső szűrőm szivacsa, tiszta ecset alga vagy barna alga.


Üveg fal. Masszívan Zöld pont alga, de szerint ez a Pro Fito miatt van. Nem tudom növelnem kéne, vagy sem. A fa egy kicsit penészedik egyik helyen, de már volt áztatva ezzel nincs gond. Egyébként már egy viszonylag jó ideje nincs halhullás, igazából akik meghaltak, azoknak is a többsége azért halt meg mert beragadt a szűrőbe vagy genetikailag beteg volt, 2 otto volt aki csak úgy meghalt, a másik kettő azóta is megvan. Aztán elkezdtek szétfoszlani a cryptoaim levelei.


A víz fodroszva van, de úgy hogy a szűrő terelőjét ilyen ferdén felfelé állítom és így fodroztatja a sarokba lényegében, a tipikus hártya nekem is megvan. Nálam nem a növények bubiznak hanem az alga. Mit rontok el nagyon? Mi a francot csináljak a mulmmal?


Pénz nincs elfogyott, az egész elment arra hogy átkellett alakítani megint, nem tudok sajna külső szűrőt venni, nincs táptalaj, teszt. Ebből kéne gazdálkodni.


Világítás van, tápok vannak, homok működőképes, növények élnek, a vízminőség jó. Mi a baj?


2017. febr. 21. 21:15
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
az jónak tűnik, akkor passz. csinálj teljes képet az akváriumról, úgy hátha valami szemet szúr.
2017. febr. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:
Most nem tudok, de majd csinálok képeket.
2017. febr. 22. 11:06
 13/29 anonim ***** válasza:

oks, egyébként érthető az elkeseredettséged, még a nem megfelelő tápozás lehet az oka, de ahhoz sajnos nem értek.

írd le ,h miből mennyit öntesz hetente a vízbe, van 1-2 arc aki konyít a növényes dolgokhoz is :)

2017. febr. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:
2ml Pro Fito 2 ml carbo, a macro-val leálltam szerintem ennyi halhoz nem kell.
2017. febr. 22. 11:25
 15/29 A kérdező kommentje:
JA és naponta, nem hetente.
2017. febr. 22. 11:26
 16/29 toma781 ***** válasza:
Ha 144 literes akkor nem sok a hal. Nem vagyok profi de nekem a tápozás is jónak tűnik. A szűrő is jó szerintem. Ahogy írta a 33%-os válaszoló rakj fel egy képet és azon hátha látunk valamit ami okozhatja az algásodást. Nem tudom hogy mennyi növényed van de lehet hogy túl kevés és ahoz képest sok a tápozás és ezért nő az alga. Rakj fel egy képet, az sokat segíthet.
2017. febr. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Van olyan ami újraindítás utáni állapot, ott lehet látni főleg a barna crypto-n is hogy milyen rendben volt, most meg meh. A moha nagyon gáz. Tiszta ecset alga, azért fehér gondolom mert nyomom rá a carbot. Szűrő is. Aljzaton is hogy mennyi halszar. Kövön, hátüvegen, elöl is zöld alga, lyukas anubias, a nagyobb crypto-nak rohadnak el levelei, a többi algás. És múlthét csütörtökön takarítottam. Úgy kb 20-30% sajna sokkal kevesebb mint gondoltam, mentett akvárium víz volt, megint 30-40% 1 napos víz és a maradékot sajna frissen csapból engedett vizzel kellett felöntenem, mert borzalmasan elszámoltam magam féltem is nagyon hogy lesz-e baj, beleöntöttem annyi bacikultúrát amennyi csak volt itthon, és végül nem lett baj szerencsére, csak azért írom hogy nem teljesen friss akva, tehát újra lett indítva. Mielőtt mondjátok hogy melegítőt ferdén tegyem, azért nem akarom mert nekem úgy nem tetszik, így sem megy túl sokat amúgy. 26 fokos a víz, azt nem írtam talán.

2017. febr. 22. 13:47
 18/29 anonim ***** válasza:

A mulmra talán megoldás lehet, hogy a szűrőt a hátfalra tapasztod és a terelőt elfordítod szemből nézve balra 75-80 fokkal. Így fodrozza a felszínt is, de az áramlás is nagyobb lesz.


Az alga és a növények pusztulása azt jelzi, hogy valamilyen tápanyagból túl sok van, valamiből túl kevés. Illetve ha 2 hete tápozol, akkor az algára ez is rásegíthetett, ugyanis elsőre nem szabad teljes adaggal kezdeni. Szóval semmiképp se növeld, inkább egy időre térj vissza fél adagra.


Amire még gondolni tudok, hogy a világítás valami 10000+ kelvines csoda, jó magas kék tartománnyal, ami miatt algásodhat. A 10 óra világítás is lehet kicsit sok, annak a csökkentésével is próbálkozhatsz.


A talajoddal nem kéne gondnak lenni, nálam a crypto a baumaxos térkőhomokban is vígan növekszik Jbl tápgolyóval.

2017. febr. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:

Nekem is térkőhomok van. Ma már csak 1 ml Pro Fito-t adtam, Carbot is csökkentenem kéne?


Tegnap már levettem a világítást is 8 órára. LED-em van 6500-7500 Kelvines, de emiatt se kéne gondnak lennie, egy nagyon tapasztalt akvarista álltal lett beszerelve.


A szűrőt majd megpróbálom, az a baj hogy nehéz egyszerre fodrozni a vizet és sodrást is adni. Így szerintem a víz felső 10 cm-n kívül, nem is mozog a víz az akvában. De őszintén én azt sem értem, valaki magyarázza el hogy a sok halsz*rnak, hogy kéne eltűnnie?

2017. febr. 22. 15:44
 20/29 anonim ***** válasza:

Ha ha!

:)

Jó a táp, jó a táp, rendben van.... de mi a p-csának???

Anubiasnak, meg jávainak? :D


Ha tized ennyit tápoznál is sok lenne.

Mint ahogy a világítás is sok. Brutál sok.

Tudod mennyi kéne ilyen növényzet mellé, 144 literbe? 15 lumen/liter. Max 20.


SOk táp, sok fény...

Folytassam? Tulajdonképpen az lenne a világ csodája, ha nem lennél tele algával.


Amúgy nem tudom mennyire pontosak azok a tesztek, de azt tisztán látom, hogy zöld a szivacs. Pedig jól működő szűrésnél barnának kéne lenni.


Nem nagyon tudsz mást tenni, mint tesztelgetni, mire hogy reagál az aksi.


Első körben vegyél vissza a fényből és a tápból, és nézd meg mi lesz, adj pár hetet hogy kiforrják magukat a változások.


Amúgy a jávai kényes, ekkora fénynél borítékolható hogy bealgásodik, akkor pedig reszeltek, azt már nem hozod helyre, azt tönkreteszi az alga.


Az anubiason szintén nincs mit csodálkozni, a lyukak érdekesek, de hogy bealgásodik... nulla táp mellett is bealgásodik, nem még így.


A mulmhoz erősebb mechanikai szűrés kéne, arra ez a szűrő nem igazán alkalmas, ahhoz iszonyatos nagy felületre oszlik el a szívó erő, ami így gyakorlatilag jelentéktelen erősségűre csökken.

2017. febr. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!