Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sózás a vakarózásra?

Sózás a vakarózásra?

Figyelt kérdés

Előző kérdésemben kérdeztem már a vakarózás kezeléséről és betegség megelőzéséről, akkor néhány halat egyszer metilinkékes fürdőbe tettem. Több halon is látom hogy elvétve vakaróznak, de semmi más egyenlőre. Ma csináltam egy 30%-os vízcserét és talajporszívózást, és tettem a kb 80 liter vízhez négy csapott evőkanál tengeri sót (majdnem száz literes az akvárium de az aljzat meg a tárgyak elég sokat foglalhatnak benne).


A kérdésem az lenne hogy a só milyen hamar szünteti meg a vakarózást?

Esetleg újra ismételni kell a sózást ha három nap múlva csinálok ismét egy vízcserét? Valami további kezelésre is szükség van?



2017. ápr. 9. 20:28
 1/1 anonim ***** válasza:
Csak magában a sózás nem hatásos. Fertőtlenítésre jó de, a paraziták amik a vakarózást okozzák csak ettől nem fognak elpusztulni. Ha dara-kór miatt vakaróznak akkor a vízben lebegő parazitákat kell irtanod, ebben segíthet a só. Viszont a sikerhez kell olyan gyógyszer is ami írtja őket. A metilénkék jó, de az pusztítja a hasznos flórát is. Tehát érdemes kivenni előtte a szűrőt és akvárium vízben járatni a kezelés idején. Aztán legalább 30%-os vízcsere. A só a növényeknek se tesz túl jót, gátolja őket a nyomelemek és tápanyagok felvételében. Tehát azt is csak szükség esetén szabad alkalmazni. Viszont azzal, hogy karantén akváriumban kezeled a halakat nem szünteted meg a további fertőzés lehetőségét. Ahhoz az akváriumot kell kezelni, és ott elpusztítani a már kikelt parazitákat. A kezeléshez használhatsz metilénkéken kívül Parakill-t is és gondolom van még más alkalmas készítmény ezeken kívül is.
2017. ápr. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!