Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » S. O. S! Milyen legyen az...

S. O. S! Milyen legyen az akvárium aljzata?

Figyelt kérdés
Van egy 96 literes aksim. Külső szűrőm van. Sok a növény. Most van benne kb. 6 cm homok és fél centi kavics. Berohadt az egész aljzat, a homokban áll a kosz, gusztustalanul néz ki. Halakat kiteszem egy másik nagy akváriumba, vízzel együtt, mert az aljzatot teljesen ki kell cserélni. Növényeknek kell a homok, vagy elég a kavics?
2017. ápr. 26. 23:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekünk csak kavics van az akvárium alján (kb 1cm átmérőjüek) és teljesen jól használhatóak,mert nem (annyira) koszolódik,és a növények is szépen megmaradnak benne,csak arra kell figyelni,hogy rendesen bele kell ültetni a növényeket az aljára,mert különben úszkálni fog a vízben. Nyilván aki normálisan pucolja az akváriumát kb.hetente,annak is egy picit algás lesz az aljzat,de ez karban tartható,és elenyésző mennyiségű. Sok sikert a pucoláshoz. :D
2017. ápr. 26. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Legjobban egy általános növényes talajjal járnál(mondjuk jbl manado)+bele tápgolyó. Ez nem rohad be és jó a növényeknek.


A berohadást az is okozhatta, hogy nem porszívóztad, mert nekem semmi gondom nincs a homokkal. Ha mégis porszívóztad, akkor nem tudom mi volt vele a baj, talán a kavics volt túl nagy szemű.

2017. ápr. 26. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
De nem csak növények vannak benne. Akkor is jó a növényes táptalaj? Arra nem is lehet tenni sima kavicsot?
2017. ápr. 26. 23:34
 4/8 Salx Narval ***** válasza:
100%
Nézd,én 35 éve használom a homok-sóder kombinációt és még sohasem volt vele gondom. Kivéve és kimosva sem volt azóta. Rendszeresen "talajporszívózom" az-az átforgatom a felső 2-3 centis réteget. Én durva jól süllyedő un mozdonyhomokot és 1-3mm folyami sódert kevertem össze és pár zsacskónyi 1cm nagyságút is hozzákevertem, a homok gyakorlatilag kitölti a nagyobb kavicsok közti rést. Volt csak homokos, csak sóderes és égetett agyag talajjal is pár akváriumom a lényeg a jó szűrés a részleges vízcsere és az alapos talajporszívózás. Nem szabadna egyik talajnak sem berohadni ha karbantartod. Tény, hogy a nagyon finom homok elég jól betapad, ezek alaposabb átforgatást igényelnek mint a durva vagy a sóderrel lazított de azért ezt is tisztán lehet tartani. Ha nem takarítod rendesen akkor a gyári talajjal is ugyanúgy gondjaid lesznek csak talán valamivel később mert a mérete miatt azért azok jobban "szellőző" cuccok. Csinálj, vagy vegyél "talajporszívót" és használd a heti vízcserék alkalmával. Ha kicseréled, ha nem ezt érdemes megtenni. Esetleg az egész akváriumot (a szabad részeket) talajtakaró növényekkel beülteted, azok biztosítják a megfelelő áramlást a talajban és nem lesznek pangó részek ahol berohadna.
2017. ápr. 27. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Na basszus, én akkor rosszul csináltam. Nem túrtam fel olyan mélyen, inkább csak a felszínt porszívózgattam. Akkor itt a hiba. Ezt mindenképpen cserélni kell, de az újnál erre figyelni fogok.
2017. ápr. 27. 13:40
 6/8 Salx Narval ***** válasza:
Valahogy így kellene de még ezen is lehetne finomítani.:D https://www.youtube.com/watch?v=U79bQmIKhuQ
2017. ápr. 28. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Salx Narval ***** válasza:
2017. ápr. 28. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Megtörtént a teljes takarítás ma. JBL Manado mellett döntöttem. Szép és könnyen kezelhetőnek tűnik. Köszönöm mindenkinek a segítséget!
2017. máj. 5. 23:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!