Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tehetem ebbe az akváriumba a...

Tehetem ebbe az akváriumba a betta halam?

Figyelt kérdés

még kicsi a hal. 2-3 cm.

Csak gondoltam inkébb elsőnek megkérdezem.

még egy 30L-es akváriumom van, de meghalt a párja és kivettem, 1-2 hét míg kapok halakat hozzá.



[link]


2010. máj. 15. 18:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
ja
2010. máj. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Március 1-től tilos gömb akváriumban tartani a halakat, szóval inkább ne tedd bele.
2010. máj. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
okééé. köszi.
2010. máj. 15. 19:27
 4/11 anonim válasza:
31%

(csak kereskedésbe nem szabad gömbakváriumba tenni otthon azt csinálsz amit akarsz)

nyugottan tedd bele , de figyelj a hőmérsékletre 27-30fok az ideális

2010. máj. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Előzőnek: nem így van, nézd meg a kormányrendeletet, otthon sem szabad. Így szól " Tilos gerinces állatot gömb alakú akváriumban tartani..." Persze úgysem ellenőrzi senki, de attól még létezik.
2010. máj. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Salx Narval ***** válasza:
Én azt mondom, hogy 100literes akváriumban is lehet nagyon rossz körülmények között tartani halakat.Ha valaki járatos az akvarisztikában és tisztában van a halak igényeivel, akkor egy befőttes üvegben is jobban nevel halat, mint a 100 literesben a hozzá nem értő.Nyilván nem aranyhalnak és nagytestű halaknak való a gömb akvárium,de egy kellőképp szűrt, növényesített,valamint a hátsó rész takarásával, beültetésével, ez is megfelelő lehet kisebb halak, halivadékok tartására nevelésére.Én első sorban azért nem ajánlom, mert nehéz jól berendezni és feltételezem, hogy a kedves kérdező is még kezdő.Valamit torz képet mutat a halról és giccses is,főleg színes kövekkel.Nem utolsó sorban a Betta is hal és vannak igényei, minimum 30-40literes akvárium, de inkább több.Ha már úgyis van egy ekkora akvárium, akkor azt rendezd be neki.Legalább annyira rossz a szűk hely, mint a gömb akvárium.Nem a halak tartásáról, hanem a gondozásukról szól az akvarisztika.A gömb akváriumban, ha mindenképpen szeretnéd használni, tarthatsz benne pár Endlert, Guppi hímet,törpe páncélosharcsákat, és Red-S garnélákat, esetleg törpe tarisznyarákot, almacsigát.Nem mindet egyszerre természetesen.:D
2010. máj. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
köszönöm. ez sokat segített. Tényleg kezdő vagyok mert 14/L vagyok. :D // csak ezért gondoltam ebbe a kisebbe mert a 30L-es be csak ott úszkált, és olyan magányosnak tűnt..
2010. máj. 16. 16:45
 8/11 anonim ***** válasza:

Ez nagyon kicsinek tűnik, és tényleg tilos gömbben tartani. Lehet, hogy magányosnak tűnik a nagyobban, de biztos, hogy jobban érzi magát, mintha be van szorítva egy ilyen kicsibe.

Meg vehetsz hozzá valami másik halat (ne bettát), csigát, növényt és egyből jobban néz ki.

2010. máj. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Salx Narval ***** válasza:
Az egyedül tartott betta, általában nem bántja a [link] halat,sokan neonokkal,kistestű lazacokkal, razbórákal tartják egy akváriumban, gond nélkül.Persze erre is van ellenpélda.Így, hogy még kicsi a halad, nagyobb az esély rá, hogy összeszokjon más halakkal.Figyelmedbe ajánlanám ezt a szép kis halat, amivel próbálkozni lehetne.6db halnak megfelelne a te akváriumod és szerintem nem bántaná őket a betta sem.Kell fűtés, világíás,egy kis szűrő, és ez esetben levegőztető sem árt, szűrővel egybeépített levegőztető is kapható.A betta akváriumát, le kell fedni, mert megfázhat, ha hidegebb levegőt szív mint a víz. Az akvárium hátsó részét sűrün ültesd be növényekkel, középre elég egy kupac jávai moha ( esetleg egy gyökérrel )Szeretik, ha van úszó növényzet.Változatosan etesd táppal és fagyasztott kajával is ( kedvence a szúnyoglárva ) Én reszelt fagyasztott szívet és májat is adok nekik( bármilyen jó, csak le kell vágni a zsíros részeket és fagyasztott állapotban le kell reszelni sajtreszelővel, majd 1 óra áztatás után le kell csepegtetni a vizet és kis adagokban újra le kell fagyasztani).A víz 30% át hetente le kell cserélni, azonos hőfokú, klórtalanított vízre.A szűrőt mindig a leszívott vízben mosd ki, elég párszor kinyomni és mehet vissza.Sok sikert kívánok.
2010. máj. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Salx Narval ***** válasza:
Elfelejtettem írni, hogy a talaj semmi esetre se legyen 2-3mm-nél durvább szemcsenagyságú, mert nem tudod kiszívatni közüle az ázalékot és belerohad.Természetesen egy két helyre tehetsz nagyobb köveket, esetleg kisebb sziklát is.Természetes anyagokat használj,homok, folyami sóder, kőzúzalék,Kerülni kell a mészkövet, márványt, műanyagot, színesített granulátumokat.
2010. máj. 17. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!