Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 112 literes akváriumba még...

112 literes akváriumba még mit tervezhetek, ha ragaszkodom a bettákhoz?

Figyelt kérdés

Egyelőre ott tartok elméletben, hogy 1 hím+3 nőstény betta, egy csapat (8-10) ékfoltos razbóra, 1-2 algaevő harcsa + 2-3 sepregető garnéla.

Még legalább 1-2 halfajtának örülnék. Amiket eddig nézegettem, azokat vagy nem lehet bettával tartani, vagy más körülményeket igényelnek. Köszi a segítséget!


2017. máj. 20. 14:48
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
18%

elég a szivacsszűrő csak megfelelő méretű szivacs és légpumpa kell. 500 literbe 6 WF Diszkosz karatén medencéjét megszűrte... :)


[link]

2017. máj. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
18%
lehet kettő volt belőle, de akkor is lazán megszűrhető levegővel bármekkora akvárium, cseh emelővel 1500 literes frontozás akváriumot megszűrnek. :)
2017. máj. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
18%

aki esetleg nem hiszi el :D


[link]

2017. máj. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
23%
nem a legszebbek de akinek belefér az jól jár vele mert veri a külső szűrőket, mivel azok csak biológialiag szűrnek- saját tapasztalat ( 600 literbe 2 db tetra ex 1200)- ezek pedig mechanikailag is megszűrik az akváriumot, úgy hogy vegyél vissza kérdező mert sehol nincs a tudásod szűrés ügyileg :PPP
2017. máj. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
18%
szóval esetleg te vagy elmebeteg nem pedig az ötletem... xD
2017. máj. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
18%

tessék, te is ilyen bettát szeretnél?


https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__..



Facebookon is naponta posztolnak beteg bújkáló bettáról mert az áramlás miatt legyengül, uszonyrothadást kap... stb

2017. máj. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Salx Narval ***** válasza:
100%
Pontosan ez a gond velük, hogy nagy méretű kell belőlük, ezeket elég nehéz elrejteni, a kisebbek viszont értelem szerűen gyengében is szűrnek. Szerintem egy 112-literes akváriumhoz már jókora szivacsok kellenek, hogy rendesen megszűrjék. Én is nagyon kedvelem a Cseh emelőket ott ahol jól eldugható, vagy ott ahol nem számít, hogy látszik mint ahogy írtad a diszkoszoknál, de azért egy díszakváriumba már macerás elrejteni. A mattenfilterrel is hasonló a helyzet bár minden csak azon múlik, hogy valaki mennyire kreatív az álcázásban.:D Na és persze kell egy spéci légpumpa is ami ráadásul halk.
2017. máj. 23. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget!

Tudom, hogy nem vagyok még elég jártas, és nem akarok beteg bettát. Nem tudom, hogy miért kell egyből támadni (akinek inge, annak szól.)

1)még nincs akváriumom, előre tájékozódom, pont azért, hogy nem legyen sok gondom majd az elején.

2) Relatíve sokat olvasgattam az utóbbi időben az egyes halfajtákról, de ezek szerint nem jó forrásból, mert azzal például most találkoztam először, hogy a betta nem bírja a nagy áramlást. Ősszel terezem beüzemelni az akváriumot, mivel nyáron sokat leszek külföldön. Addig még van időm infókat gyűjteni.

Amúgy nem tudom, ki volt az, aki lenullázta az összes válaszolót, de én most mindenkit felpontozok :) Még egyszer köszi!

2017. máj. 28. 19:28
 19/19 Salx Narval ***** válasza:
Én sem pontoztam le senkit.
2017. máj. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!