Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Le szeretném cserélni a külső...

Le szeretném cserélni a külső szűrőm szűrő anyagát, hogy csináljam?

Figyelt kérdés

Egy hét liter szűrőtérfogatú külső szűrőről lenne szó. Kerámiagyűrű és lávakő van benne gyárilag, üzemel már ezzel egy ideje de tudom hogy nem a legjobb. Arra gondoltam vennék siporaxot bele. Nem szeretnék kidobni a töltetéből semmit (már csak a bontóbacik miatt sem) ezért arra gondoltam, hogy a felső tálcán lévő lávakő nagy részét (vagy amennyi fér, ezt most nem tudom pontosan) leraknám az ülepítő részre a tálcákon kívül, és annak a helyére raknám a siporaxot.

Ez jó lenne így? Nem szűnne meg nagyon a biológiai szűrés az új szűrőanyag hozzáadásával? Van baktériumkultúra, csepegtetnék az új anyagra is. És nem gáz hogy az ülepítő részre raknék lávakövet, nem akadályozná a működését?

A válaszokat előre is köszönöm!



2017. jún. 18. 16:57
 1/9 anonim ***** válasza:
56%

Egyszerűen csak tedd bele, és kész.


Hogy mennyire fojtja le a lávakő, az a tömörségétől függ, de szerintem nem igazán. Most is átáramlik rajta a víz, összességében a sipo-val lenne több. Meglátod. Ha nagyon lassul az áramlás, akkor pár hét múlva kiszeded a lávakövet.


Egyébként ha anyagilag telik rá, van a sipo-nál jobb cucc is, csak drágább is... De a sipo is nagyságrendekkel jobb a kerámiánál, meg a lávakőnél is.

2017. jún. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ha úgy vesszük a sipo is elég drága (a boltban nem néztem még de a neten igen, viszont a szállítási költséggel szerintem ugyanott lennék mint a bolti felszorzott árral), de mindenképp szeretnék jóval hatékonyabb szűrést az akváriumba. Esetleg később már ténylegesen cserélném mondjuk a lávakövet jobb szűrőanyagra, addig nem akarom bolygatni a baktériumok miatt.
2017. jún. 18. 17:27
 3/9 anonim ***** válasza:

Kb 2500 /l körül mozog.

Ami ennél jobb az 4-5 e ft/l.

De a sipo is teljesen jó.

2017. jún. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom hogy egyről beszélünk-e, a sipo amit én néztem az több mint 5000 Ft/l. [link] Én csak örülnék ha ennél olcsóbban jönne ki ugyanez a minőség.
2017. jún. 18. 18:17
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az egy literes dobozolt csomag mindig irreálisan drága.


A kimérős itt 2700, de lehet van olcsóbban is: [link]

2017. jún. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a linket! Szerintem még szállítási költséggel is jóval olcsóbb mint a dobozos.
2017. jún. 18. 18:50
 7/9 anonim ***** válasza:
2017. jún. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
56%

Ha kimértet veszel olcsóbb, és ha többet veszel, mindig adnak egy kis kedvezményt.

Itt 2 l 4850

[link]

2017. jún. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ja, véletlenül elküldtem 2szer... :)
2017. jún. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!