Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az egyik szumátrai díszmárna...

Az egyik szumátrai díszmárna nagyon hajtja a többit, miért lehet?

Figyelt kérdés

Az egyik (és legnagyobb) hímről van szó. Szépen elhagyta már a többit növésben és mostanában elüldözi olykor a fajtársait az akvárium előteréből, a kiúszórészből. A többi fajjal nem ilyen csak a többi szumival. Néha jön csak rá ez a viselkedés, ez nem okoz gondot? Egyébként ideális létszámban vannak (8 db) nagy akváriumban rengeteg növénnyel, ezért is van hogy el tudnak bújni egymás elől csak az elülső tér az ami nyílt és szem előtt vannak.


Lehet hogy később ha a többi is hozzá hasonlóan ivarérett lesz kiegyenlítődnek a viszonyok?



2017. júl. 29. 16:58
 1/3 anonim ***** válasza:

A szumiknál bekavarnak az ivarok, közel sem olyan "homogén" viselkedésűek, mint mondjuk a neonok, vagy békésebb raj halak.

Ezért érdemes többet tartani belőlük, mert úgy nagyobb eséllyel lesz azonos nemen belül is konkurencia.

Úgyhogy sokkal ideálisabb a 10-12 db.

Megpróbálhatod külön rakni 1 napra, hátha módosulnak az erőviszonyok.

A legnagyobb egyébként mindig a legdominánsabb lesz. A szumik dilisek.

2017. júl. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
10-en voltak egyébként induláskor, csak sajnos egy "selejtes" tenyészállományt fogtam ki akiknek a fejük és főleg a szájuk torzultan fejlődött az ivadékkori rossz tartás miatt a tenyésztőnél, így kettőt elvesztettem miután a testi torzulásuk miatt nem tudtak lépést tartani a többi egészséges egyeddel. Pótolni viszont később nem szerettem volna, igyekszek megkímélni magam minden felesleges haltelepítéstől a fertőzések elkerülése érdekében.
2017. júl. 29. 17:51
 3/3 Salx Narval ***** válasza:
Hát, többek között ezért kell minden akvaristának egy karantén akvárium is, mármint a biztonságos telepítéshez .:D Én is kicsit nagyobb rajt javasolnék de szumik bunyó nélkül nincsenek csak ha betegek, valószínűleg ha 15 db lenne akkor is menne a kergetőzés. Nincs ezzel gond ha valóban nagy az akvárium és dúsan növényesített még akkor sem ha 8db marad.
2017. júl. 31. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!