Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Drágák a viz mérő cuccok? A...

Drágák a viz mérő cuccok? A ph mérés, stb - stb. mennyire fontosak? Ki mennyire használja?

Figyelt kérdés
2010. máj. 23. 10:02
 1/5 anonim ***** válasza:
egyáltalán nem használok, három éve van akváriumom, és pl az első halaim még mindig életben vannak.
2010. máj. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 kzs ***** válasza:

Én is évekig megvoltam vízmérés nélkül. 200 literes akváriumban, kezelt (értsd: SERA Aquatan) csapvízben tartottam labitinthalakat. Aztán megtörtént a tragédia: egy részleges vízcsere alkalmával - ugyanúgy használtam SERA Aquatant - a kristálytiszta vízben a halak elkezdtek zavartan viselkedni: nem ettek, furcsán úsztak, és mindennap megdöglött közülük egy. Mint kiderült: lúgmérgezés lépett fel (a mérés során a kijelző 9 Ph-t mutatott /de lehet, hogy több volt/).

Más alkalommal Rózsás Díszmárna ivadékaim pusztultak el ugyanígy - már kiszínesedve úszkáltak, és egy részleges vízcsere alkalmával kapták azt a bizonyos csapvizet, amitől végül meghaltak...

Mindebből azt akarom kiszűrni, hogy a csapvíz teljesen megbízhatatlan. Lehet hogy sokáig semmi baj, aztán jön Neked a csapból olyan, ami - hasonlóan ahhoz, ami nekem volt - tiszta ugyan, de mérhetetlenül magas a karbonátkeménysége, és a kémhatása.

Éppen ezért - okulva a történtekből - sohasem használok csak csapvizet, hanem ozmóvízzel elegyítem. Beszereztem a szükséges mérőket is (a PH, és a GH/KH 2000 Ft /darabja/, de nagyon sokáig elég).

Szóval, én azt mondom - most is emlékezve a történtekre -, nagy ügy manapság a lágy víz előállítása (értem ezalatt az Ozmóvíz-készítő masinát), sem pedig megvenni a mérőteszteket. Nem kötelető, de ha megtörténik a baj (vagyis kipurcannak a halaid), csak magadat okolhatod. Úgy, mint annak idején én!!

2010. máj. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 kzs ***** válasza:

/Az előbbi válaszadó vagyok/

Bocsi, de az előbb kifelejtettem egy NEM szócskát, utólag pedig nem lehet módosítani az elküldött szöveget.

Vagyis a helyes mondat így hangzik:

"Szóval, én azt mondom - most is emlékezve a történtekre -, NEM nagy ügy manapság a lágy víz előállítása..."


/az utólagos javításért bocsi/

2010. máj. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

halfüggő. vannak strapabírók, amiknek nem kellenek, és túltenyésztett, főleg trópusi, vagy spec életkörülményeket igénylő halak, amikhez elengedhetetlen.

aranyhal, neonhal és guppi jól bírja nélkülük

2010. aug. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
csapvíznél figyelj oda, van-e érezhető változás, mert érezni lehet, mikor átklórozzák a csöveket.
2010. aug. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!