Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Normális, hogy a kishalak...

Normális, hogy a kishalak csipegetik az aranyhalamat?

Figyelt kérdés
Van egy aranyhalam, és kb 20 kishalam, amiket fogtam. Megvoltak egy ideig együtt, de elkezdték rágni az aranyhal kopoltyúját. Most már szét vannak választva, mindenki él. Mi lehetett ez?

#aranyhal #vízi állattartás
2017. aug. 6. 21:17
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
62%

Tudod erre találták ki a szűrőt.


Amúgy meg az aranyhalnak nem 5 centisnek, a többi halnak meg nem 2 centisnek kéne lenni.


Ammóniamérgezés.


Olvass kicsit utána egy akvárium kémiájának és biológiájának.

2017. aug. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Salx Narval ***** válasza:
62%
Bizony nagy gondok lehetnek vized minőségével ha 1-1,5 év alatt 2cm nagyságot sikerült csak elérniük szerencsétleneknek, akármilyen vadvízi halról is legyen szó. Csoda, hogy egyáltalán élnek. Nyilván nem arról van szó, hogy megakarják enni az aranyhalat, hanem stresszes állapotban vannak és ez csipkelődésben is megnyilvánulhat. Ezt így tényleg nem szabadna csinálni, fogsz valamit és rakod az akváriumba. Vízzel meg csinálj valamit, ültess növényeket, használj nagyobb szűrőt, tegyél bele szűrőanyagot, takarítsd a talajt heti rendszerességgel és minimum heti 30% vízcsere is kell ez aranyhal esetében több is lehet ha rosszabbak a körülmények. Nem lenne jobb visszavinni őket és egy kicsit olvasgatni az akvarisztikáról, majd felkészülve kicsit később újrakezdeni rendes akváriumba való halakkal?
2017. aug. 8. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
0%

Nem vagy jobb, mint a macskanyúzó szarkupacok.

A macska legalább aránylag gyorsan meghalt.

2017. aug. 8. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
4%
Tudom hogy kis kifejezett akvariumi tartasra szolgalo aranyhalrol beszelsz. Nekem is ilyen van! Nem iell letamadni! De folyobol nem fogunk ki csakugy halat! Vidd vussza oket! Aranyhallal csak aljzati halak tarthatók.
2017. aug. 8. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Ha 2 éve megvannak, és minden héten kicseréljük a vizet, akkor mi a probléma? azt hogy drága halkajával etetjük őket? Veszekedni jöttetek?
2017. aug. 14. 18:13
 16/16 Salx Narval ***** válasza:
62%
Az miért lenne veszekedés ha figyelmeztetünk, hogy gond van a vizeddel, ennyi idő elteltével sokkal nagyobbnak kellene lenniük a halaknak. A kis méret bizony az ammóniamérgezés egyik tünete. Lehet, hogy szűröd a vizet én azt is elhiszem, hogy cseréled, te viszont azt hidd el, hogy nem a megfelelő mértékben történik. Én a magam részéről egyáltalán nem veszekedésnek szántam amit írtam.
2017. aug. 15. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!