Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Volt már valakinek szobacsirkéje?

Volt már valakinek szobacsirkéje?

Figyelt kérdés

Három hete találtunk egy kis csibét, a szomszédok nem tartanak ilyen madarat ,senkinek nem veszett el kiscsirkéje, így nálunk lakik.

Nekünk nincs csirkeólunk, és nem is tudom mit csinálna szegény télen egyedül egy csirkelakban.

Van valakinek tapasztalata,hogyan lehet tartani ilyen kicsi csirkét a lakásban, ( mint anyám tyúkját :)))



2017. szept. 8. 09:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Volt egy tyúk, Rebeka. Nagyon pofa volt. Minden nap tojt egy tojást, megettük. Ha kinyitottuk a hűtőt, odarohant és cibálta kifele a hagymaszárat. Én személyesen nagyon élveztem. Természetesen szart is rendesen, mindenhova. Kicsit tyúk szag volt.Mi boldogok voltunk vele.Kell vigyázni, hogy vegyszerekhez, nem nekivaló dolgokhoz ne férjen hozzá.Fel fog szállni az asztalra.Mi azért tartottuk mert lábrendellenessége volt. Egy egészséges tyúk sztem szétszedné a lakást. Szóval inkább csak udvaron.Néha levittük a tömbházelé szedegetni.
2017. szept. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A kiscsirke elég hamar megnő. Véleményem szerint nem igen tudod lakásban tartani, hiszen nem lehet szobatisztaságra szokatni, mindent össze csinál.

Nem lehetne esetleg garázsban, persze ott se valami kellemes kakiba lépni, vagy mit tudom én egy szigetelt kutyólban odakint.

2017. szept. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Olyan is van? :D Ha kiscsibét akarsz tartani, valószínüleg meg fog halni. Egy kiscsibe testi felépítése közel sem egy kifejlett tyúké. Rengeteg betegség fenyegeti,s kellő hozzáértés nélkűl (ha még nem foglalkoztál baromfival) elfog pusztulni. Legalább 32 fok kell legyen a házban, hogy a tyukanyó melegét helyettesítse(gondolom nem tertvezted, hogy naphosszat rajta fogsz űlni. :D ) Egy párnapos csibe állandó melegre van szüksége. Majd hetes korában kezd erősödni. Én tartottam 30 kiscsibét (nem szobára)amiből összesen 20-22 élte túl. Nehéz életbentartani őket. Én tápot (sok magvak összekeverve), darált kukorciát adtam nekik. A lényeg, hogy magvas legyen az eledel. Víz is állandó legyen előtte. Ha lehet akkor valamilyen kisseb kartondobozba tartsd, míg kicsi, nehogy elkajlódjon. És nem tudom, hogy akarnád megoldani, ha felnő, mert az nem olyan mint egy kutya. Nem lehet tanítani semmire, mindent össze fog szarni. A tyúkok nagy teret igényelnek. Ha nem tudják a "Kaparhatnék" étvágyukat csillapítani, valóban megőrülnek.
2017. szept. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Volt egy tyúkunk a kertben egy kis ól is volt neki de a verandan szeretet aludni egy korláton ezért tesóm odarakott neki egy kis kosarat szenaval az ólból aztán azt vettem észre h minden csupa tyúktetű és kezdenek be is mászni a nyitott ajtón na az durva volt. valószínűleg azért hagyta ott az ólat is. Langszóróval ìrtottam őket némelyik olyan apró volt de langszóróval lehetett hallani h milyen sok van mert serceget. De nehéz őket kiirtani mert mindig marad egy kis rés ahol túl éli pár a tyúkot is lefujtuk de hiába asszem meg meszeltunk is aztán feladatuk és elajandekoztuk. Pedig jófej volt, szomorú voltam.
2017. szept. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Egyenlőre egy kartondobozban lakik , van infralámpája éjszaka, és nappalra csináltunk egy csirkekifutót az udvaron,hogy a cicák ne tudják bántani.

Ezt a tyúktetűt már máshol is olvastam,de én nem látok benne semmilyen élősködőt. Mivel lehet beporozni?

Egy-két napos volt mikor találtuk, mindössze 20 gramm, akkor indítótápot és lisztkukacot adtam neki, meg nagyon szereti a túrót.

Most már három hete velünk van, nevelőtápot kap, nameg egy kis lisztkukacot.

2017. szept. 8. 13:22
 6/8 anonim ***** válasza:
Így neveljétek tovább.Tetűt észreveszed ha van benne.Szét kell húzni a tollát.A bőrén szoktak járkálni de szerintem nincs benne mert kicsinek találtátok.Ja amúgy szerintem ezt a baromfi pelenkát amit a papagájokra raknak azt lehetne rá rakni ha szobába lesz.
2017. szept. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 LaDame válasza:
#Csőrike ... Te nem néztél mesét , hogy ezt nem tudod?😮
2017. szept. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a papagáj pelenka nagyon jó nem is hallottam még róla

Néztem mesét gyerekkoromban, de az csak egy rajzfilm, ez pedig egy élő kiscsibe, amiért felelős vagyok, hogy,a lehető legjobb körülményeket biztosítsam neki.

2017. szept. 8. 19:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!