Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tűzhasú gőte tartása?

Tűzhasú gőte tartása?

Figyelt kérdés

Szeretnék tűzhasú gőtéket tartani,de még nem tudom hogy kezdjem el.Lehet mellette Red Cherry garnélát tartani?És Párduc Csíkot?

És meddig élnek a gőték?

Meddig kell tölteni a vizet?

Lehet őket tanítani valamire?(Xd)

15 éves vagyok,szóval csak délután lenne időm rájuk :(

És ha lehet őket együtt tartani ,akkor mekkora akvárium kéne ahhoz,hogy 2 gőtét,4 garnélát,és két Csíkhalat együtt tartsak?

Előre is köszönöm a válaszokat:)



2017. szept. 26. 23:32
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
*Még egy kérdés,lehet olyan követ rakni a terráriumba ami ilyen színes díszkő,amit a növények földjének tetejére szoktak rakni?Persze jól kimosva meg minden?:/
2017. szept. 26. 23:50
 2/16 anonim ***** válasza:
0%

nem vagy már csecsmő, írd be a gugliba , h tűzhasú gőte, egyből rájönnél ,h kivitelezhetetlen, hallal tartani, 20 fokos vizet igényel, a garnélát pedig egyben nyeli le :)

inkább írd le ,h mekkora az akváriumod.

h ha nagyon gőtézni akarsz:

[link]

2017. szept. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszi,de azt olvastam egy blogon hogy garnélákat tartott gőtével:/
2017. szept. 27. 14:10
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

A tűzhasú gőtét TILOS HALAKKAL ÉS FŐLEG GARNÉLÁKKAL TARTANI. Egyedül vízicsigával lehet, pl: almacsiga.

Kezdjük ott, hogy a gőtéknek hidegebb víz kell, mint a garnéláknak. A tűzhasú gőtének két változata van, a japán tűzhasú és a kínai tűzhasú. Japánt igen nehéz beszerezni, így neked 99,9%, hogy kínai tűzhasúd lesz.


Fog kelleni neki egy minimum 30 literes, de inkább 40-60 literes akvárium, amit akvaterráriumnak kell megcsinálnod.

Kialakítasz neki egy kisebb kimászó szerű valamit és akkor már jó is. Neki elég félig vagy 1/3-ig megtölteni az akváriumot vízzel. A vízbe nem kell tenned, sem levegőztetőt, sem fűtőt, szűrőt lehet egy pici belsőt, de igazából nem muszáj. Annyi, hogy az akvárium üvegét le kell valamivel fedni, különösen éjszaka. Olyan mint a gekkó, fel tud tapadni az üvegre és kiszökik. Én anno szúnyoghálóból és egy régi képkeretből csináltam ilyet.

Nekem is volt jó pár évvel ezelőtt, egy 43 literes "mocsár"akváriumom, pénzlevelű lizinkát, tócsagazt, bakopákat és egyéb ilyen növényeket nevelgettem benne. Nekem egy almacsiga és két gőte volt benne.

2017. szept. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
44%
sajnos sok hülyeséget lehet olvasni neten, youtubon látni, de gondolom értelmes kis kamasz vagy, nem akarod kínozni őket :)
2017. szept. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!Egyébként 50 literes akváriumban lesznek:)

És elég ha kettőt veszek?Úgy már jól érzik majd magukat,vagy még szeretnének társat majd?;D

2017. szept. 27. 17:57
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Lehet egyedül is tartani gőtét, de valóban jobb többet tartani belőle. Megfigyeltem, hogy amikor csak egy gőtém volt, akkor többször próbálkozott szökéssel. Mikor vettem mellé társat, akkor egyik sem próbálkozott kimászni. Ha a gőték tudnak bandázni, és van is elég helyük, akkor nem feltétlenül muszáj fedni az akváriumot (bár azért, biztos ami biztos alapon én fedném).

2 db gőtének jó a 40-50 literes akvárium, ha többet akarsz (mondjuk 4-et), akkor oda már kell egy jó 70-80 literes akvárium.


Ültess bele sok mocsári növényt, azok között igen jól el vannak.

https://www.youtube.com/watch?v=XEKpG3V_JaI

2017. szept. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Idén nyáron betiltották az árusításukat, nem valószínű, hogy tudsz szerezni gőtéket.
2017. szept. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
#8 Ez komoly? :O
2017. szept. 27. 21:11
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen, sajnos komoly. Tilos árulni spanyol bordásgőtét, japán tűzhasú gőtét, kínai tűzhasú gőtét. Egyedül a mexikói axolotl és még TALÁN a krokodilgőte az amit árulhatnak a díszállatkereskedések.
2017. szept. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!