Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » -mitől zöldül be az akváriumom...

-mitől zöldül be az akváriumom víze?

Figyelt kérdés

2017. okt. 2. 10:53
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
26%
Sztem is víz bajok vannak, még ha a 89% os gugli bajnok folyamatosan lepontoz. 😃
2017. okt. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszlek el 31%-os komolyan hogy ennyi örömöd van az életben hogy csak velem foglalkozz. :D Soha nem állítottam hogy nincs vízbaj itt, de a fény is hozzájárul ehhez. Akkor miért pontoztam volna? Ajánlom vonatkoztass kicsit el tőlem a továbbiakban, attól hogy valakinek más a véleménye és mást tart helyesnek nem kell inzultálni és kivetíteni rá a kisebbségi komplexusodat, mert mindig a százalékommal vagy elfoglalva, nyilván bánt hogy a tiéd annyi amennyi, ha nem bántana nem ezen lovagolnál örökké.


Egyébként meg csak hogy kicsit gondolkozz az oldal működésén nem úgy működik hogy egy ember pontoz egy választ és megjelenik a %, hanem megfigyeléseim szerint minimum két ember kell pontozzon egy választ (mert volt már olyan hogy pontoztam választ, és fél napig nem volt semmi majd a nap második felében megjelent a %, feltételezem miután valaki más is pontozta), úgyhogy igazán lepattanhatnál már rólam, mert mindig csak velem vagy elfoglalva. :D

2017. okt. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat és igen még mielőtt ezeket elolvastam le takartam az ablak azon oldalát, ahol vannak.

A szűréssel és a takarítással szerintem nincs gond (30l akváriumom van, amihez egy SS Jp-032F szűrőm van, a takarítás pedig hetiegyszeri 20-30 % vízcsere, talajporszívó stb..múlt hét szerdán szedtem szét az akváriumot mert azt hittem úgy el fog múlni,de nem) viszont a víz minőségével lehet probléma, mert elég kemény a víz, így is minden alkalommal fel kell, hogy főzzem így nem olyan vízköves

2017. okt. 3. 00:01
 14/26 A kérdező kommentje:
de egyébként ez el fog magától múlni nem? mármint miután orvosoltam a problémát és megtaláltam a baj forrását! vagy sürven kellesz tisztitgatni esetleg valami szereket is be vetni
2017. okt. 3. 00:33
 15/26 Salx Narval ***** válasza:
100%
Elmúlni csak akkor fog, ha megfelelőek a körülmények, lehet, hogy ezt már a halak nem érnék meg ha nem teszel semmit. Mint írtam egy alapos talajtakarítás, etetés beszüntetése, 40% vízcsere , üzemeltesd a szűrőt és levegőztetőt is, ha nincs akkor emeld fel a szűrőt, hogy rendesen csobogjon a víz, vagy üzemelj be egy pumpás levegőztetőt. Az akváriumot pedig takard le teljesen 4 napra (totál sötétség kell) a második nap félhomályban csinálj 20-vízcserét és újra zárd el a fénytől. Ha van akkor egy zacskó aktívszenet is belógathatsz a vízbe, vagy egy kevés baktériumkultúra is jól jöhet. Ha megvagy a dologgal ismét csinálj 20% vízcserét. A levegőztetés és szűrés fullon megy végig. Mennyi és milyen halak vannak 30-literben?
2017. okt. 3. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

hűha ez komoly, oké így lesz

és az etetés hogy legyen? azért mégis csak kell nekik enni adni :p

csak egy raj zebradánió van

2017. okt. 3. 11:30
 17/26 anonim ***** válasza:
57%
Zebradánió nem való 30 literbe, ez a gond alapja. Soha nem is lesz jó vízminőség így.
2017. okt. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
nálunk nem tiltja törvény és másnak 30l több fajta és több hala van, mégsincs semmi baja
2017. okt. 3. 12:37
 19/26 Salx Narval ***** válasza:
100%
Az a helyzet, hogy dupla ekkora akvárium a minimum és itt is csak 4-5db zebra dánió tartható, egy 10-12 fős rajnak 80-100 literes akvárium kellene. Ezt nem törvény írja elő, hanem ezek ennek a fajnak minimum tartási igényei, mármint ami az akváriumméretre és db számra vonatkozik. 4-napot simán kibírnak etetés nélkül de kell venned egy nagyobb akváriumot mert ez így nem jó, ebbe max 5-6 db guppi hím érezné jól magát, nem pedig egy nagy úszóteret igénylő fürge hal.
2017. okt. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
ha nem is tiltja a törvény a világon mindenhol állatkínzásnak minősül,de az ne zavarjon...
2017. okt. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!