Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Jol néz ki az akvariumom? Igy...

Jol néz ki az akvariumom? Igy jo szerintetek a halaknak? 1 him betta,1 algaevo márna es 1 algaevo harcsa van 54 literes az aksi. Kep lent

Figyelt kérdés
kep: [link]

2017. okt. 15. 13:26
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
71%

Nekem nagyon tetszik a berendezés! :)


Az igaz, hogy az anci miatt valami kis vasfát jó lenne azért beszerezni (1000 ft kb), ami egyaránt jó búvóhely is! :)


- HA ÉRDEKEL, HOGY ÉN MIT AJÁNLOK A KÉSŐBBIEKBEN -


Én is viszonylag kezdő akvarista vagyok, de már van pár évnyi tapasztalat mögöttem.


Abban a többieknek viszont teljesen igaza van, hogy márna nem való ekkora akváriumba... Tényleg jobb lenne, hogyha elajándékoznád vagy visszavinnéd, mert ha megnő akkor gondok lesznek vele... én is a mérete miatt nem vettem az akváriumomba.


Nekem jelenleg az 54 l-es akváriumban sziámi+gyöngy dánió+párduccsík trió működik és nagyon jól megvannak. :) Párduccsíkot kifejezetten ajánlom (az is társas valamilyen szinten, szóval min 2-3), ami max 10 cm-re nő meg, és egy békés hal. Ráadásul így lesz aljzat turkálód, ami a lehullott maradékot megeszik. De ettől még nekik is kell adni egy kis + nekik való élelmet, ami kifejezetten apró és leúszik egyből. (pl Novo GranoMix mini)


Ha jól látom, vízi petrezselyem van az akváriumban (ha esetleg rosszat mondok, akkor ne haragudj, de a lényeg, hogy pont olyan, amilyen most nekem van), ami nagyon jó, viszont iszonyat gyorsan nagyra megnőhet.


Nos az 54 l-es akváriumban félhavonta muszáj megnyírnom és kidobálnom, mivel majdhogynem benövi az egész akváriumot.

Szóval ha nem akarsz majd vele vacakolni, akkor lehet, hogy a későbbiekben valami más növény lenne oda jobb. Ém is nagyon fontolom a cserét, mert ekkora akváriumban túl macera.


Emelet a növény mellett van kardfű féléim meg jávai moha, azokkal nincs ilyen jellegű probléma. :)

2017. okt. 16. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Még annyi, hogyha nem fogadod meg én nem fogom leharapni a fejedet, mert igazából így is teljesen jó ez a berendezés. :)


Csak a márna az az egy, amit tényleg érdemes lenne megfontolni, hogy biztos, hogy jó-e oda.

2017. okt. 16. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 Salx Narval ***** válasza:
100%
Nem lesz rossz ez ha beindulnak szépen a növények. Azon túl, hogy nem 54-literbe való halakkal társítottad a bettádat volna itt még egy-két dolog ami jobbá tehetné az akváriumodat. Én egy esőztető felszerelését javasolnám, hogy gyengítse az áramlást a betta hímek küszködnek az áramlatban és kerülik az erős vízsugarat. A másik észrevételem egyrészt a halak biztonságérzetét növelné, más részről esztétikailag jobb hatást nyújtana a szemlélőnek, tennék egy sötét hátfalat az akváriumra, ez kiemelné a halak és a növények színét is.
2017. okt. 16. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!