Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Valaki elmondaná nekem hogy...

Valaki elmondaná nekem hogy mért kell neki ekkora akvárium?

Figyelt kérdés
Van egy sziámi harcoshalam,és több helyen olvastam,hogy legalább egy 30 literes akvárium kell neki..na most marhára nem értem hogy egy darab ilyen picike halnak minek ekkora akvárium?

2017. okt. 24. 16:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
A felelős állattartó igyekszik állatkedvence számára a természetben meglevő optimális körülményeket megteremteni. A természetben sokkal nagyobb víztér áll a halak rendelkezésére, mint amennyit egy szobai díszakvárium (vagy akár biotop akvárium) biztosítani képes, még akkor is, ha rajhalakról van szó. A víz az a közvetítő közeg, amely biztosítja a hal életben maradásához a szükséges oxigént és ez biztosítja a keletkezett széndioxid felvételét, az eltávozó anyagcsere végtermékek felhígítását. Ez biztosítja a szükséges élelmet és egyben megfelelő nagyságú kiúszótér adja az életben maradáshoz szükséges fizikai állapot fenntartását.
2017. okt. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%

Egyrészről, mert törvény írja elő. Másrészt pedig, az akvarisztikában mindig törekedni kell, a biológiai egyensúly fenntartására, ez pedig minél kisebb az akvárium annál nehezebb. A halnak is van mozgásigénye, amit mesterségesen biztosítani kell.

A betta, nem éppen a kisméretű halakhoz tartozik, a neonhal kisebb nála, mégis 100 liter alatt nagyon nem jó tartani, 80 cmes kiúszótérre szüksége van.

2017. okt. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%

Nem értek az akváriumokhoz, de te szívesen élnéd le az életed egy kis szobában?

Ezt vetítsd át a halra. Mindegy, mekkora a hal, vagy mennyien vannak, azért csak ne érezze már, hogy börtönben van. Ezt még én is tudom.

2017. okt. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
47%

Marhára nem értem hogy neked minek kell egyáltalán bármilyen élő állattal foglalkoznod.

Egyébként meg állatkínzás amit csinálsz ha 30 liter alatt tartod, törvényt szegsz vele.

2017. okt. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nagy akváriumban van, nem vagyok állatkínzó, csak szimplán azért tettem fel ezt a kérdést mert nem értettem minek ekkora :) de köszönöm az előítéleteket :)
2017. okt. 24. 18:22
 6/11 anonim ***** válasza:
86%

Egyszerűen rossz a szemléleted. Erre nem tudok mást mondani.

30 liter egy állat teljes életterének iszonyatosan pici hely.

Mint ha egy kutyát teljes életében egy kennelben tartanál.

Vagy mint ha egy ember soha életében nem hagyhatna el egy 20 négyzetméteres szobát.


Ha azt kell megmagyarázni, hogy miért kell ekkora "nagy", akkor óriási tévedésben vagy az arányokat illetően.



Csak hogy kicsit rávilágítsak az egyébként normális állattartásra, a 30 liter ahogy fentebb is elmondták, a biológiai egyensúly miatt is kell, de valójában azért mondanak CSAK! 30 litert, mert ez alatt törvénybe ütköző gerinces állatot tartani (nem véletlenül!!!)


és mert a bolti ideiglenes pár literes tárolás miatt kialakult valami olyan beteges téveszme, hogy egy bettának az is elég, ezért mondják sokan ezt a törvényi minimumot.


De az igazság az, hogy ezzel csak a törvényt tartod be, és épphogy a minimumot nyújtod a tartott állatodnak.

Mint a kutyáknál a 3 méteres lánc.

Mint ha a kutyádat teljes életében 3,05 méteres láncon tartanád, hogy betartsd a törvényt.


De ez köszönő viszonyban sincs az adott állat természetes viselkedésével, az optimális, ideális tartási feltételeivel!!!


Tudod hány litertől kezd el normálisan viselkedni egy betta?

Úszkálni, aktívnak lenni, nem depresszióba zuhanva vegetálni?

70-80!!!

Az lenne az optimális!


Tudom, hogy rengeteg ember ilyen pontagyú filmes díszletek alapján felépít magában egy ilyen fantáziavilágot, amit valóságosnak képzel, hogy egy akváriumnak úgy kell kinézni, hogy épphogy meg tudjon fordulni benne a hal.


De ez nem a valóság!

Valójában Chuck Norris se vert meg egy medvét!

És Tim Allen se változott mikulássá!


És a sziámi harcoshal nem picike hal!

És 30 liter egy szánalmasan jelentéktelen szégyenletesen elégséges élettér.

Ez a valóság.

És azt nem megmagyarázni kell, hanem be kell látni.

Ezért kell szemléletváltás, félre kell tenni a fantáziavilágot, és el kell fogadni a valóságot.

2017. okt. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
52%
Te nem lennél előítéletes abban az esetben ha valaki az állatok igényeivel szemben tenne elég fennhéjázó hangon megjegyzést?
2017. okt. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
72%

Egy fél gondolat erejéig visszatérve az arányokra, meg a fantázia által szült "megálmodott" ideális akvárium méretekre:


Egy nagy fehér cápa kb 5 méter.

Így tippre szerinted akkor mekkora akvárium kéne neki?


Elárulom, mielőtt megfájdulna a fejed.

Kb 15.000 km -es. Úgy nagyjából egy fél bolygónyi.

Ennél kisebb helyen még nem sikerült életben tartani. Ennyi tartozik hozzá a megszokott életviteléhez.

2017. okt. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
84%

"csak szimplán azért tettem fel ezt a kérdést mert nem értettem minek ekkora"

Két féle haltartó létezik: Akit érdekel az akvarisztika, és a természet egy kis darabját szeretné otthon "felépíteni", nevelni és az élőlényeket megfigyelni. Ez egy olyan szenvedély, mint a bélyeggyűjtés.

A másik csoport pedig, az aki hazaviszi őket dísznek, mert szép. Amikor valami nem úgy sül el, ahogy szeretné, vagy megtud valami plusz információt, mivel nincs meg az alaptudás, jön az értetlenkedés.

Ezzel nem bántani akarlak, vagy sértegetni, szimplán neked nem ez az érdeklődési köröd. Ezzel semmi probléma nincsen, a kérdésedre a választ, akvarisztikai szakkönyvek több fejezeten keresztül vezetik le.

A betta egy 5-9 cm-re megnövő hal, tehát kicsinek nem mondható. Az akvárium mérete, főleg a megfelelő vízminőség fenntartásához és mozgástér miatt kell, a hallal együtt élnek a szűrőben, talajban a nitrifikáló baktériumok, amik az állat végtermékét a növények számára hasznosítható formában lebontják. Ameddig a növények nem hasznosítják a nitrátot, és egyéb anyagokat, addig az a vízben mérgezi a halat. Minél több a víz, annál jobb a hígulási arány. Ha ez felborul, valami hiányzik, vagy nem elég a hal immunrendszere legyengül, megbetegszik és elpusztul.

2017. okt. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Salx Narval ***** válasza:
75%
Én sem értem kedves kérdező, hogy miért mondják, hogy 30-liter kell neki mikor valójában ennek a duplája kellene. Tudod az akvarisztika a halak gondozásáról, neveléséről szól és nem a tartásukról. Ha valaki szereti az állatait az megpróbál mindent elkövetni annak érdekében, hogy az a lehető legjobb körülmények között élhessen és ennek az egyik alapfeltétele a tér amiben szabadon mozoghat és az nem 30-liter elhiheted. Nagy szemléletbeli különbség van az akvaristák és a haltartók között, ezért nem érted a kollégák válaszait és nyilván azt sem, "hogy miért kell ekkora hely egy pici halnak". Ha majd olyan állatot nevelsz amit szeretsz is, legyen az bármilyen, majd megérted.
2017. okt. 25. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!