Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lehetséges, hogy túl gyakran/t...

Lehetséges, hogy túl gyakran/túl sok vizet cserélek?

Figyelt kérdés

Új vagyok a témában. 180 literes az akvárium, hat hal van benne. Kezdőként sokat mérek vízminőséget, vizcsere előtt és után is. Azt találtam, hogy a nitit, ammónia mindig határérték alatti, a cserék előtt is. Az összes érték OK, kivéve a nitrátot, az mindig alacsony - és ez látszik is a növényeken, sajnos. Kéthetente 30%-ot cserélek, és olyankor Florenát is teszek a vízbe. De a növények egyre rosszabb állapotban vannak, az alga javára. Pedig hát fodroslevelű kalász. Hogyan lenne jó?

Bonus kérdés: megérkezett az új külső szűrőm, az esedékes vízcsere előtt vagy után üzemeljem be (a régivel párhuzamosan, persze)?

Köszi


2017. nov. 4. 10:17
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia.


Ne akarj nitrátot emelni. A vízcsere jó úgy ahogy van, viszont más baj lehet. Milyen a világításod, hőfok. Ez mind befolyásolja a növénykék egészségét. Olvass utána milyen igényei vannak a növénynek, hogyan kell ültetni. úgy van és oda ültetve, ahogy annak az igényei kívánják? A külső szűrőt bármikor beüzemelheted, de hagyd benn a régit kb egy hónapig, amíg az újban kialakul a biológiai szűrés

2017. nov. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. 2 db 30W-os 6500K-es T8 fénycső van. Elvileg elég kellene, h. legyen ennek a növénynek, utánanéztem. Most meglátom, az új szűrés segít-e valamit. Most raktam össze, és nem értem, miért az benne a sorrend (ahogy a víz alulról átáramlik rajta), h. szivacs-kövek-vatta. Így a nagy koszok a mindjárt szivacsba mennek, nem? Utána a vatta a kövek már milyen mechanikai szűrést tud elvégezni?
2017. nov. 4. 14:53
 3/8 anonim ***** válasza:

Milyen halak vannak az akváriumban?

Szerintem kevés a tápozás, és a széndioxid is. Az akváriumban meg kell próbálni egyensúlyt teremteni, ha túl kevés a hal, kevés a végtermék is, a növények pedig keveset is hasznosítanak ez pedig elégtelen fejlődésükhöz és pusztulásukhoz vezet, utat engedve az algának.

Első körben próbálj meg többet tápozni, és folyékony szenet is adagolhatsz. 2-3 héten belül változásnak kell beállnia, a növények regenerálódni kezdenek, az alga pedig csökken.

2017. nov. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ja és a szűrő:

Alulra mehet a kerámia gyűrű mechanikai szűrésnek, szivacs és vatta.

A szivacs és a vatta biológiai szűrés nem mechanikai. A jótékony baktérium telepek itt fognak kialakulni.

2017. nov. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Akkor ez így nem az igazi, hogy szivacs-kő-vatta? Ez volt benne gyárilag (Eheim experience 2426.) Cseréljem meg a szivacsot és a követ?

Akkor adom tovább a florenát egy darabig, és veszek szenet. Meglátjuk.

2017. nov. 4. 17:20
 6/8 anonim ***** válasza:
Már majdnem válaszoltam, mikor eszembe jutott, hogy 2 hete már válaszoltam, ezek szerint fölöslegesen.
2017. nov. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az én szűrőmben három rétegben ismétlődő alul kerámiagyűrű, szivacs, siporax van, a tetejét porlenvatta zárja. Állítólag a vatta hamar elkoszolódik, nálam fél évet bír. mondjuk nekem nem bolti szűrőm van. A halaim évekig élnek, a vízminőségem mindig jó.


"Akkor adom tovább a florenát egy darabig, és veszek szenet "

Tápozni folyamatosan kell, amennyit beleöntenél egyszerre azt az adagot oszd szét hét adagra, és naponta adagold.

Ha szenet kérsz a boltban, akkor aktívszenet fogsz kapni, az nem jó, két külön dolog. Neked folyékony szén kell, ami mehet együtt a növénytáppal.

2017. nov. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

10:47, nem tudom, melyik válaszra gondolsz, két hete kérdeztem a növényekről, és akkor a tablettát javasoltátok, el is kezdtem, de sajnos a halak kiásták, így maradt a florena folyékony táp. A helyzet ezóta semmit nem javult, ezért írtam ki a kérdést. Logikusan megfordult a fejemben, hogy nem én vezem-e ki az aksiból a hasznos anyagokat a vízcserével:)

Meglátom, hogy az új szűrövel + tápozással mire megyünk.

Köszi még1X

2017. nov. 5. 08:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!