Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mágneses algakaparó? Működik?

Mágneses algakaparó? Működik?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, vastagabb vagy hajlított üvegnél is működik? Van elég "erő" a mágnesek között hogy leszedje az algát. Mennyire rugalmas? Sarkok? Vagy ott inkább kézzel? Valaszokat köszönöm.
2017. nov. 13. 09:05
 1/9 anonim válasza:
Biztos
2017. nov. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Salx Narval ***** válasza:
Hát, az enyém egyáltalán nem rugalmas de 8mm üveget jól lehet vele pucolni, az ívelt akvárium biztosan nem jelent gondot a sarkokat viszont nem biztos, hogy teljesen levakarja. Mivel sokféle létezik ezért próbáld ki a boltban nehogy otthon derüljön ki ,hogy nem jó az üvegvastagságodhoz. Az enyémet 10mm üvegig lehet használni de szerintem oda már gyenge lenne, megállna rajta de, hogy sikálni, mozgatni nagyon óvatosan kellene vele az biztos.
2017. nov. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2017. nov. 13. 17:34
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem semmit nem ér. Lehet, hogy én vettem nagyon gagyit, vagy mind ilyen nem tudom, a tapadással nincs gond, de sokszor kell ide oda mozgatni mire a kívánt hatást eléri. Az aljzatnál és a sarkokban semmit nem szed. Viszont a halaknak nagyon tetszik, úgyhogy nagyon odafigyelve kell használni.

Az ívelt akváriumnál nem mindenhol illeszkedik pontosan, tehát itt is kézi megoldás kell. Az enyém nem hajlik, két fix mágnes tépőzár szerű (ez pucol elvileg) izével az egyik felén, és madzaggal összeerősítve.

2017. nov. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Salx Narval ***** válasza:
Az enyémnél a gyári dörzsi részét én is lecseréltem, egyébként tényleg tépőzárat tettem rá jobb híján.:D Én jó hasznát veszem a mai napig. ,mint írtam több fajta van nem mondom, hogy mindegyik jó. Mondjuk ha a mágnes erős akkor csak egy jó dözsi felragasztásán múlik a dolog.
2017. nov. 14. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
próbálkozz lejárt pvc kártyával (pl bankkártya, ikea kártya).
2017. nov. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Sok lehetőség van, a vízbenyúlkálást akarom mellőzni. Végül is az ára nem vág földhöz, ha meg nem tökéletes, felturbózzuk. Kosy mindenkinek.
2017. nov. 14. 13:04
 8/9 anonim ***** válasza:

Ívelt akváriumnál nyilván függőlegesen kell tartani, hogy minél rövidebb oldal feküdjön bele az ívbe, függőlegesen meg egyenes az üveg.


Ami ennél nagyobb probléma szokott lenni, hogy ha az aljzat fölött súrolsz, felkavarhatod a szemcséket, és ha az beszorul alá, akkor összekarcolja az üveget.

2017. nov. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Salx Narval ***** válasza:
Ez így van, főleg a homoknál és a finom folyami sódernél kell nagyon vigyázni. Nekem is sikerült összekaristolnom egyszer az alját, szerencsére észrevettem és följebb nem húztam meg vele az üveget. Az aljánál én is más algakaparóval tisztítom azóta.
2017. nov. 15. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!