Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Most akkor hogyan is van ez a...

Most akkor hogyan is van ez a diszkoszhal tartás?

Figyelt kérdés

Itt a gyik-en sokan írják, hogy minimum 600-700 literes akvárium kell.

Az akvakertész oldalon, jó pár tapasztalt akvarista szerint a 300 liter környéki akvárium méret is megfelelő.

[link]


A youtubeon pedig rengeteg gyönyörű növényes akvi van, ami 200-350 literes és egy csapatnyi blue diamond diszkosz úszkál benne.


Akkor most mi az igazság?



2017. nov. 14. 17:27
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem fuss neki mégegyszer, és ne csak a számokat olvasd, hanem a mondanivalójukat is értelmezd.


Az egész topicot végigolvastam, de egyetlen tapasztalt akvaristától se hallottam ilyet, hogy elég lenne 200-350 liter.


Ami félig meddig erről szól, az arról szól, hogy ez a méret növendék halaknak megfelelő.

De több hozzászólás is kitér arra rögtön ezután, hogy hosszútávú tartásra, felnőtt korban természetesen abszolút alkalmatlan.


Max 10 cm-es halakról beszélnek!

Ideális esetben egy diszkosz ennek a duplájára is megnő, és tekintve a testfelépítését, ez kb 4-szeres testtömeget jelent.

Ja, és másfélszer akkora vízoszlopot, tehát ha csak az akvárium szükséges geometriáját vesszük alapul, akkor se jön ki a 350 liter, mert alapból 60-65 cm-es nettó vízoszloppal kell számolni.

Ja, ez is le van írva. Szorozgass.

2017. nov. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

...tehát lehet tartani, igen.

És, utána? Ha nem akarsz besült bonszai-okat? Elköltesz jó pár százezret egy 300 literesre, 1 év múlva meg kihajintod az ablakon, és csinálsz nekik egy dupla akkora helyet?

2017. nov. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Lépj be Facebook diszkosz csoportba, h ha nem dilettáns infót szeretnél. 500 liter 6-7 halnak elég, mivel csapathal. 200-300 literbe szokták ikraztatni.
2017. nov. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Vitorlásnsk elég, mármint a scacalrenak.
2017. nov. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Salx Narval ***** válasza:
Én is nagyon szerettem volna régebben diszkoszokat de 300-literes volt a legnagyobb akváriumom. 5db halat kaptam az egyik havertól és ő is figyelmeztetett, hogy kicsi lesz nekik a hely de majd visszaviszi őket ha akarom. Láttam én, hogy mekkorák a halai de nagyon be voltam zsongva akkoriban és nagyon akartam őket.:D Ahogy nőttek egyre inkább beláttam, hogy ez nem lesz jó így nekik, kínozni és törpéké "nevelni" viszont nem szerettem volna ezeket a gyönyörű halakat. Adott volna helyettük kicsiket de úgy voltam vele ennek így semmi értelme és visszatértem a vitorlásokhoz, azoknak való a 300-literes akvárium. Én is 500-liter fölötti akváriumot ajánlanék diszkoszokhoz. Ne kövesd el azt a hibát mint én önző módon.
2017. nov. 15. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Beléptem a diszkoszos csoportba a facebook-on. Körbekérdeztem akitől csak tudtam, kedvesek voltak és segítőkészek. Nekem azt írták ott, hogy 1 diszkoszra 50 litert számoljak. Amennyiben nem akarom tenyészteni őket, akkor 300 literben lehet 4-5 darabot tartani. Ők is írták, hogy 250 liter alatt semmiképpen sem ajánlatos diszkoszozni. Sokuknak így is leikráznak kisebb akváriumokban is. Arra kell figyelnem, hogy 28-30 fokos legyen a víz hőmérséklete, ha nem akarom szaporítani őket, akkor félig ozmó, félig csapvíz is megteszi nekik. A csoportban többen is tartják úgy, hogy csak sima csapvízben. Bár én tudom biztosítani azt, hogy az akvi 100%-a ózmóvíz legyen, mert van RO-készülékem.
2017. nov. 16. 11:30
 7/10 anonim ***** válasza:

akkor ott is egyre több a dilettáns... nem vagyok tagja


a sima csapvíz ha jó kemény lúgos , akkor szétveri a hal veséjét..

2017. nov. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
azért 100% ne legyen RO :), 10 nk jó tartáshoz.
2017. nov. 17. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Megmondom őszintén, már nem is tudom, hogy ki(k)re hallgassak. Mindenhol mindenki mást mont, itt a gyik-en is, a facebook-os csoportban is, és más fórumokon is. Vannak - igaz régebbi - akvarista szakkönyveim, ott is mást írnak. :/ (Persze vannak közös dolgok és átfedések)

Olyannal is kommunikáltam a a csoporton belül, aki 20 éve diszkoszozik és tenyészt is. Nekem ez az úriember azt írta, hogy amennyiben tenyészteni szeretnék diszkoszt, akkor érdemesebb 6-8-10 db-ból álló rajt tartani, mert így összeállnak a tenyészpárok és csökken (vagy megoszlik) az agresszió, ilyenkor célszerű egy 500-800 literes akváriumot berendezni nekik, bika erős szűréssel, a nitrát szintet alacsonyan kell tartani, lágy és savas víz, valamint 29-30 fokos vízhőmérséklet és gyenge áramlás. Ő tenyészt, blue diamond-ot, sárga diszkoszt, sokféle szép színváltozatot.


Amennyiben NEM akar valaki diszkoszt tenyészteni, akkor 250 liter felett is lehet tartani, 300 litertől pedig lehet 4 darabot. Úszásigényük minimális, hiszen legtöbbször egy helyben "állnak". Nem egy aktívan mozgó jószágok. 700 literben is úgyanúgy "levitál", mint 350 literben. Csomó videón is ezt láttam. Ha figyelünk a jó vízértékekre és ezt szinten is tartjuk, akkor nem lesz gond, egészségesek lesznek. Állítólag sokan túlmisztifikálják a tartását ennek a halnak.


No mindegy, megpróbálkozok vele, aztán kitapasztalom magam. Vagy bevállik vagy nem.

2017. nov. 17. 11:23
 10/10 Salx Narval ***** válasza:
Ha belevágsz ne felejtsd el megkérdezni miben tartották őket, a hozott víz értékeitől ajánlott indítani apránként az átszoktatást, mármint ha szükséges. Sok sikert.
2017. nov. 18. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!