Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Recseg a szűrőm és igen zajos...

Recseg a szűrőm és igen zajos mit tegyek?

Figyelt kérdés
ez egy JBL Cristalprofi i 100 szűrő jó drága és elkezdett recsegni mikor megy korábban is csinálta már csak nem ennyire hangosan... az lenne a kérdésem mit tegyek? mit kell benne csinálni ilyenkor? mi az ami recseghet? a rotor? kérlek segítsetek már nem akarok új szűrőt venni ez viszonylag jól szuperált és egy rotor csere olcsóbb lenne mint egy új szűrő de igazából azt se tudom h azt h csináljam mivel nem látok rajta semmilyen csavart amivel szétlehet szedni... nagyon megköszönném ha segítenétek

2017. dec. 12. 21:08
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
már rájöttem h kell kiszedni a rotort ilyen fehér szarok voltak azon a mágnesen ha az az... és kicsit ilyen zsírszerű valami... na most mit csináljak? mivel szokták az ilyen alkatrészeket zsírozni? már ha egyáltalán szokták a rotor résznél a mágnesnél
2017. dec. 12. 23:59
 2/16 anonim ***** válasza:

Zsírozni a tengelyt kell, a mágnest nem.


Ha már szétszedted, takarítsd ki rendesen. Nyomasd át az egész fejet nagynyomású vízzel, szedje le az algát, elhalt bacitelepeket, stb.

Tegyél tisztába mindent. Zsírozni valami jó kemény gépzsírral kéne.


Aztán ha összeraktad, üzemeld be, hallgasd meg milyen.


Levegőztetni szoktál? Nem a levegő szorult bele?

Ezt mondjuk lehet hallani, hogy a levegő kerreg, vagy a tengely kopott el, mert más a hangja. Ezt neked kell tudni.


Minden esetre ha beindítod, és szoktál levegőztetni, akkor szedd le róla a levegőztető csövet, és billegtesd, rázogasd meg óvatosan a szűrőt, hogy az esetlegesen bent maradt levegőt ki tudja dolgozni magából.


Ha így is recseg, akkor valószínűleg a tengely kopott meg, érdemes kicserélni a rotort, ha lehet hozzá kapni.

2017. dec. 13. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Hát, rákerestem így gyorsba, és további jó keresgélést kívánok, mert én nem találtam.


Tengellyel együtt lenne érdemes cserélni, olyat meg csak 60-80-ashoz láttam.

2017. dec. 13. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Ráadásul acél tengelyes? Ennyi pénzért?


Ha van időd, írd már meg légyszi, hogy hány éves ez a gép, mióta üzemel?

2017. dec. 13. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
2015 szeptember óta megy az most jó vagy rossz ha acéltengely? egyáltalán h vegyem ki az acéltengelyt? látszólag sérülés mentes minden benne már amit látok
2017. dec. 13. 07:10
 6/16 A kérdező kommentje:
akkor most tengely vagy rotor? amúgy szerintem mindegy milyen tengely i 80 vagy i 60 a szűrőfej pont ugyan akkora csak a teljesítménye más ennek az i 100-nak 11w 800 liter/óra az i60-i80 kevesebb vagy a tengelynél ez is számít? csináljak nektek róla képet már a rotorról és a tengelyről? amúgy kb 3000 ft egy ilyen rotor a tengely az nem tudom mennyi de láttam egy webshopba h egy ilyen szűrőfej meg 6000 ft de nincs oda írva hányas ha meg i200 és nem tudják megmondani mert tantu idióták az eladók akkor megint csak beszívom vele mert lesz akkora vihar az akvában mint a huzat
2017. dec. 13. 07:16
 7/16 A kérdező kommentje:
am ezek a JBL cuccok sztem szarok akármit vettem eddig a JBL-től mindig megszívtam vele
2017. dec. 13. 07:18
 8/16 A kérdező kommentje:
ez a gépzsír am nem fog gondot okozni az akvában ha rakok a tengelyre? van ez a szilikonzsír az nem ugyan azt a célt szolgálná? vagy mondjuk lehet a gyógyszertárba vazelint kapni az nem lenne jobb? nem tudom mondom nagyon hülye vagyok ezekhez csak ötletelek... apám azt mondta kenjem be izével autó olajjal de az mondjuk erős baromságnak hangzik hisz az még könnyebben kimegy az akvába nem?
2017. dec. 13. 09:45
 9/16 anonim ***** válasza:

A szilikon zsír jó, a vazelin kicsit lágyabb, de az is jó.

Autó olajizé nem jó. :)


Nekem külsőm van jbl, eddig nincs vele gond.


Általában a kerámia időtállóbb mint az acél.

De 2 év alatt az acélnak se kéne hogy baja legyen. Lehet, hogy ami a tengelyen ide oda forog, az a henger, amin a rotorlapátok vannak, az kopott meg belülről?


Még az lenne a jobbik eset, mert akkor egy rotor cserével letudnád.

Mondjuk csúnya is lenne, ha 2 évet bírna a tengely, bár az is szégyen, hogy akármelyik alkatrésze eddig bírta.


Az agyonfikázott rommá ócskázott aquael meg 8-10 évig nyikkanás nélkül elketyegett.


Hát nem nagyon tudtam neked segíteni.

Tisztítsd meg, rakd össze, próbáld ki, ha recseg, esetleg vegyél egy rotort.

2017. dec. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
az acél tengelynek látszólag nincs baja sima nem látok rajta semmi roncsolódást de nem értek hozzá mondom életemben most látok ilyet először meg am is nagyon hülye vagyok a műszaki dolgokhoz... megpróbálom először a vazelint az a legkönnyebben elérhető bármelyik patikában van meg talán az a legtisztább az összes kence közül már ami a halakra ártalmatlan... ha az helyre hozza akkor nyugi van ha nem akkor megpróbálom még a szilikonzsírral ha meg ez sem megy akkor nem szarozok veszek rá egy új fejet de csak akkor ha megtudják mondani hányas... most 3 ezer ft kidobni egy rotorra mikor nem is biztos az a baja és közben majdnem annyiért lehet venni egy új fejet... inkább vettem volna aquelt csak úgy voltam vele h száp akvát akarok nagy szűrőtöltettel elég szép ez a szűrő ha rákerestél ha elő ültetsz vmit olyan mintha az akváriumba se lenne olyan marketinget csaptak körülötte h abban a hitben voltam ez a belsőszűrők tökélje
2017. dec. 13. 17:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!