Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Recseg a szűrőm és igen zajos...

Recseg a szűrőm és igen zajos mit tegyek?

Figyelt kérdés
ez egy JBL Cristalprofi i 100 szűrő jó drága és elkezdett recsegni mikor megy korábban is csinálta már csak nem ennyire hangosan... az lenne a kérdésem mit tegyek? mit kell benne csinálni ilyenkor? mi az ami recseghet? a rotor? kérlek segítsetek már nem akarok új szűrőt venni ez viszonylag jól szuperált és egy rotor csere olcsóbb lenne mint egy új szűrő de igazából azt se tudom h azt h csináljam mivel nem látok rajta semmilyen csavart amivel szétlehet szedni... nagyon megköszönném ha segítenétek

2017. dec. 12. 21:08
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Én is azt hittem, mondom, jó tapasztalataim vannak a külsővel, az hittem ilyen áron felső kategóriás a belső.

Kíváncsi vagyok a végére.


Az acél tengelyen amúgy valószínűleg nem fogsz látni roncsolódást, nem roncsolódik, hanem kopik.

De ha még kopást se látsz rajta, valószínűleg akkor is a kopás miatt van, csak nem a tengely kopik, hanem az, amiben forog!

Van a 2 végén 2 kis biszbasz, általában ilyen henger alakú kis lófasz, az kikopik a forgástó, és kotyogni kezd benne a tengely.

Az meg ahogy ide oda libeg, a végén lévő lapátok nekiverődnek rotor ház szélének.

Szerintem.

2017. dec. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Salx Narval ***** válasza:
Ezekre 4 év garancia van. Amúgy én nem hinném, hogy ennyi idő alatt bármi megkopott volna benne, ha nincs lapáttörés vagy látható sérülés akkor működnie kell. Szerintem alaposan pucold ki az egész házat, rotort és a tengelyrögzítőket is, nézd meg levegőszabályozó részt is, próbáld összerakni precízen. Egy vödör vízben próbálgasd hátha rájössz mi zörög, próbáld esetleg szűrőrész nélkül, majd levegőztetővel és anélkül is. A zsírhoz én nem tudok hozzászólni, sohasem kenegettem egyik szűrőmet sem semmivel igaz egyik sem acéltengelyes.
2017. dec. 14. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

jah 4 év garancia csak az a baj h a jótállási jegyen kivan kötve h kivéve a kopó alkatrészek tengely és rotor ;D köcsögök


am bekentem vazelinnel de annyit ért mint halottnak a csók mikor beindítottam az akvában szépen halkan búgott ahogy kell de utána 10 perc múlva visszaállt lassan az eredeti hangjára... lehet túl lágy a vazelin és ez a baj... nem tudom megpróbáljam-e szilikonzsírral ha az keményebb egy kicsit

2017. dec. 17. 20:07
 14/16 A kérdező kommentje:

szerintetek megérné egy ilyen szűrőt venni? mi erről a véleményetek? miért ilyen elképesztően olcsó?


[link]

2017. dec. 24. 21:48
 15/16 Salx Narval ***** válasza:
Ennyi pénzért bevállalhatónak tartom. Nézted a nagyobb UV szűrőseket is? Van fenn egy-két videó ahol közelebbről is megnézheted őket. Gondolom csodát nem lehet tőlük várni de akár jól is járhat velük az ember. Mi van a tiéddel, azzal jutottál már valamire? Én azért azt sem hagynám veszni.:D
2017. dec. 25. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
ma teljesen elszállt a rotor úgy zúg mint a traktor kiszedtem és raktam bele egy másik szűrőt de az kevés lesz bele... nem tudom mit csináljak rendeljek egy i 60 szűrőt (így is erős volt az akvába ez) vagy rendeljek egy aquael vagy pedig rotort rendeljek a szűrőbe... egy rotor is olyan drága bakker bele h majdnem lehet érte egy aquael szűrőt venni... most nem akarok ezzel a külső szűrővel mókázni
2017. dec. 25. 14:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!