Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vízcsere kiváltása kis akváriu...

Vízcsere kiváltása kis akváriumban lehetséges-e?

Figyelt kérdés
Létezik olyan külső szűrő, ami a nitrát szintet lecsökkenti és nem kell folyton cserélni a víz 20 %át hetente? köszi

2017. dec. 26. 16:29
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
0%
van, egy hatalmas full növényes akvárium és forgatod vizet..
2017. dec. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
17%
Fogadd meg #11-es tanácsát. Ha megfelelő mennyiségű élő növényzet van, az akvárium halakkal nincs túlnépesítve és a halak mértékletesen vannak etetve, akkor gyakorlatilag nincsen szükség vízcserére, csak az elpárolgott vizet kell pótolni. Nekem 1955 és 1990 között szinte folyamatosan voltak halaim. Akkoriban éppen hogy kezdett elterjedni az akvárium-technika, az '50-es években csak talajszűrés létezett. Olvass el pár akvarisztikai szakkönyvet, amelyek magyar szerzőktől születtek.
2017. dec. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

"1955 és 1990 között szinte folyamatosan voltak halaim"


A japánok meg 1000 éve gömb porcelánvázában tartottak aranyhalat.


Csak ugye a világ fejlődik.


Ami a régebbi magyar akvarisztikai irodalmat illet, ami elfogadható, azt 99%-ban a régi kelet-németektől vették át. A többi meg... szégyen. Nevetségesnek se mondanám, inkább siralmas.

2017. dec. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

A régi idők emlékére ajánlom ezt a cikket minden múltban ragadt embernek, és kérem élje bele magát a páciensek helyébe, és gondolkozzon el rajta, mekkora baromság a fejlődés, és minden jó lenne ugyanúgy, mint régen!


[link]

2017. dec. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Salx Narval ***** válasza:
100%
Én olvastam és sokat tanultam is a régi szakkönyvekből és egyik sem biztat arra, hogy csak az elpárolgott vizet kell cserélni. Ha már szóba került akkor desztillált vagy ioncserélt vízzel lehetséges az elpárolgott víz pótlása, ill a régi idők emlékére szűrt esővízzel. Ha midig csapvízzel pótoljuk az elpárolgott vizet akkor előbb utóbb sós pácban fognak fürödni a döglött halaink és elpusztult növényeink, ugyanis párolgáskor a só nem távozik az akváriumból csak egyre nagyobb koncentrációban felgyülemlik amíg a vízkeménység el nem éri a halak és növények számára kritikus szintet. Amúgy a talajszűrő egy igen hatékony dolog tud lenni, főleg a mai technikával kiegészítve és létezik is egyébként csak kevésbé keresett, nekem is volt valamikor a hetvenes években. Kedves kérdező dús növényzettel és egy hatékony külső, belső és vegyi szűrőkkel kiegészítve eltolható 1-2 héttel vízcsere, persze ilyenkor azért érdemes vízértéket mérni és nem csak úgy a hasamra ütök módon, viszont a talajt 1-2 hetente illik "átporszívózni". Egy éjszaka állott víz már jó, szintén jó ha 1-2 óráig levegőzteted és fél óra után jó a víz ha vízelőkészítőt is teszel bele, mint látod nem kell azt hetekig kerülgetni. Amúgy nem értelek kedves kérdező, én ezt nem tartottam soha munkának és az időt sem sajnáltam rá pedig több vizet cserélek jelenleg mint amennyi az akváriumodban van, konkrétan 1-2 hetente 35-70 litert.
2017. dec. 27. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!