Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Első édesvízi akváriumomat...

Első édesvízi akváriumomat telepítem. Mennyi hal érzi jól magát egy 180literes aksiban? Van elképzelésem, de érdekelne milyen halakat ajánlotok?

Figyelt kérdés
2008. okt. 25. 16:18
 1/5 anonim ***** válasza:
96%

Hello!

Hát nekem 200 literesem volt a Campomából és ott a hülye eladók alapból 120 halat ajánlottak és mivel nem értettem hozzá ezért elfogadtam, szóval én 120-al kezdtem, és leginkább a tescos pontymedencére emlékeztett olyan zsúfolt volt, mondanom sem kell egy hét alatt legalább 20 megdöglött. Aztán úgy 70 körül már optimálisnak tűnt, bár még az is sok volt. Tehát én egy 180asba 30-40 db halat ajánlanék, és így még kb 10-nek van hely hogyha majd néha látsz olyat amit még szivesen látnál benne.


Zebradániók, tetrák, neonhalak, vitorláshalak, pandaharcsák, 2-3 algaevő, guppik. Most így hirtelen ezeket ajánlanám kezdésnek.

Remélem tudtam segíteni.

Üdv

2008. okt. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%
2 literenként egy hal!
2008. okt. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. Egyébkén a Camponában már én is pórul jártam egyszer.
2008. okt. 25. 19:06
 4/5 anonim ***** válasza:
91%

1cm=1l

Szval ha van egy 5 centis halad annak 5 liter...most nem kell pontosan megmérned a halakat de utána nézel a neten h. kb. mekkorák és egy számcsigéppel kiszámolod...

2008. okt. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 kzs ***** válasza:
94%

Igen, helyes az az elgondolás, hogy egy darab 1 cm-es hal 1 liter vizet igényel. Azonban nem jó, ha pontosan kiszámolod a darabszámot. Mindenképp gondolj az elegendő úszótérre is.

És lehetőleg kételkedve fogadd a díszállat-kereskedők véleményét. Ugyanis nagyon kevés közülük az, aki valóban a vevő érdekeit néz. Legtöbben az egészet csak üzletnek tekintik.

Vedd mindig figyelembe a különféle díszhalak természetes igényeit: csapathalak-e, vagy nem; milyen a vízigényük; mennyire melegigényesek, milyen a temeperamentumuk: élénk, vagy inkább nyugodt úszásúak-e, stb.

Jó szolgálatot tehet ebben egy jó akvariszikai szakkönyv: pl. a HORN-ZSILINSZKY: AKVARISZTIKA c. könyve.

Gondolj a nyári kánikulára is: ekkor nagyon felmelegedhet a víz. Mit fogsz tenni akkor? Nem sok hal szereti a 30-32 fokos vizet, de a labirinthalak igen.

Ami a páncélosharcsa-féléket és az algaevőket illeti: ne dőlj be olyan elméletnek, hogy nem kell ezeket beszámítani az össznépességbe! De igenis be kell: ugyanúgy esznek és ürítenek, mint a többi hal.

Csapathalak pl. a pontylazacok: neonhal, stb.; ugyanúgy csapathalak a dániók, a díszmárnák, a páncélosharcsák. Ezekből legalább 10-et kell venned (fajonként), hogy jól érezzék magukat.

Inkább legyen néhány fajból sok, mint sok fajból kevés. Egyébként sokkal szebb, ha sok növény és kevés hal van, mint fordítva: kevés növény, sok hal. Ebben az esetben kevesebb lesz a gondod is velük, mintha túlnépesítenéd halakkal. Inkább növény legyen jó sok.

2008. okt. 26. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!