Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan szabadulhatnék meg tőle?

Várhelyi Peti kérdése:

Hogyan szabadulhatnék meg tőle?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy pár napja valami furcsa réteg jelent meg az akvariumom tetején. Fogalmam sincs mi lehet ez.

[link]



2018. jan. 28. 22:44
 1/9 anonim ***** válasza:

Sok mindentől lehet, ezen az oldalon minden algaféle okozója és eltüntetési módja megvan, és ez a víz felszínén létrejövő réteg bár nem alga, szerepel itt és nagyon jól leírja hogy mitől lehet és mit lehet vele tenni:

[link]


De nálam egyszer akkor keletkezett ilyen amikor egyik ismerősöm nem tiszta kézzel ebéd után (olajos volt a keze) belepiszkált az akváriumba, akkor eléggé szivárványos fényű réteg lett amit itatóspapírral eltávolítottam róla. Okozhatja amúgy túletetés is, vagy túl sok hal jelenléte, de friss akváriumoknál az elején amíg nem áll be a víz meg szokott jelenni, de magától el is tűnik. Kicsit többet kéne tudjunk az akváriumról hogy meg lehessen mondani pontosan mitől van (hány liter, hány és milyen lakó, mióta megy, milyen a szűrés, milyen és hány hal van benne).

2018. jan. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

360literes

2 és fél hete inditottam el, de raktam bele baktériumokat a régi szűrőből!

20db Tropheus kiriza gold van benne és 4 db anci! Szűrő: Waldbeck clearflow 55

Könnyen lehet hogy amiatt van hogy még nincs tökéletesen beállva.

2018. jan. 28. 22:55
 3/9 Salx Narval ***** válasza:
Szinte biztos, hogy még nincs hatékony biológiai szűrés. Hiába nagy az akvárium azért a 20 hal és a kaja rendesen terheli, valószínűleg barna alga is képződni fog főleg a kövek felső részén. A szűrő fodrozza a víz felszínét? Ez fontos lenne. Tanácsolnám a heti 30% vízcserét és talajporszívózást jó pár hétig amíg felszaporodnak a bontóbacik, utána valószínűleg elég lesz 2-3 hetente mint nálam. Tudom, hogy sügéres de azért egy kis úszó lebegő növényzet itt sem árt és szerintem jól is mutatna pl egy kis moha a kövek réseibe és tüskéshínár a felszínre dobva. Nem igazán látom mi is van a víz tetején de bármi legyen is el kellene távolítani, ha zsíros cucc akkor itatóspapírral, ha pedig biológiai hártya, akkor azt a szűrő feltöri ha fodrozódik a víz felszíne, esetleg a szűrő szívó ágát fordítsd úgy, hogy a felszínről szívja a vizet, ha leszívta állítsd vissza.
2018. jan. 29. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én nem bírtam rájönni, valószínűleg a sok lemezes táp okozza, Eheim skimmert vettem, egyébként nálam is trofi akvárium.
2018. jan. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Salx Narval ***** válasza:
Én már egyáltalán nem etetem lemezessel a sügéreket, pár darabot megettek de a java ott maradt mindig a víz tetején és pecázhattam.:D Az enyémek nem nagyon esznek a felszínről semmit, a talajról is csak a jobb falatokat veszik fel. Kénytelen vagyok kézből apránként etetni őket, szerencsére csak finnyásak de az étvágyuk jó, így hamar megvagyok vele.:D
2018. jan. 30. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
én beáztatom a lemezest és egyből elmerül :)
2018. jan. 30. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
kirizákról dobhatnál képet.
2018. jan. 30. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Salx Narval ***** válasza:
Én is általában beáztatom a száraz kaját, de valahogy arra nem gondoltam, hogy a lemezest is belehetne.:D Köszi, majd kipróbálom mert van belőle egy csomó , jó minőségű algás, vitaminos cucc is van még.
2018. jan. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
2018. febr. 10. 13:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!