Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Veletek is előfordul, hogy a...

Veletek is előfordul, hogy a "jó ismerősök" szeretnek beleszólni, tanácsokat osztogatni a munkával kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Pillanatnyilag munkanélküli vagyok és így is elég rosszul viselem.Új év után lesz valami kilátásban,de az csak egy rövid 1-2hónapos helyettesítés lesz.Folymataosan keresem a munkát,sajnos eddig sikertelenül.Úgy érzem elég nagy az elakadás az életemben.Nagyon idegesítenek azok az emberek akik tanácsokkal látnak el-de olyan tanácsokkal,hogy jóformán rám erőltetik a tanácsaikat mit hogy csináljak,hol próbálkozzak,ezt olyan stílusban,hogy találkozni sincs velük kedvem.Az nem baj ha valaki tanácsol,megpróbál segíteni de annak is meg van a módja.Nem kérem senkitől-tudom nem mindenki tudna ebben segíteni,de konkrét segítség jobban jönne mint a tanácsaik,beszólásaik.

2017. dec. 11. 17:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Persze, hogy előfordult már, ez elég gyakori jelenség. Az a legrosszabb, hogy rendszerint olyan témában osztogatnak tanácsot az "ilyen típusú" emberek, amihez lehetőség szerint a legkevesebb hozzáértéssel rendelkeznek.


"Aki nem tudja, tanítja." ...

2017. dec. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Hogyne, de hát ez ebben az országban nem meglepő. itt kijön a szerelő az irodádhoz, és gyerekvállalástól kezdve kioktat minden témában (természetesen baromságokat mond).


amíg munkanélküli voltam, jellemzően teljesen hasznavehetetlen tanácsokat kaptam főleg rokonoktól vagy olyanoktól, akik évtizedek óta nem kerestek munkát. sőt engem még egy semmit nem érő tanfolyamba is bele akartak erőltetni.

2017. dec. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez gyakori. De adok én neked egy jó tanácsot a munkával kapcsolatban. Nyugi, csak vicceltem.:)
2017. dec. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Van ilyen, de ne foglalkozz velük. Én is szoktam tippeket adni, de úgy, hogy én saját bőrömön tapasztaltam, milyen ebben a világban állást keresni, minden buktatójával, nehézségével együtt. Volt már olyan is, hogy valakinek mondtam, hogy tudok egy helyről, ahol épp van üresedés, és embert keresnek, de oda inkább ne jelentkezzen, mert pontosan tudom, mi van a cégnél, és nem érezné ott jól magát. Olyan is akadt, hogy valakit segítettem álláshoz jutni, de elcseszte magának, vele meg is szakítottam a kapcsolatot.
2017. dec. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Törvényszerű dolog hogy okoskodnak. De nem teszed meg amit mondanak ilyen egyszerű.
2017. dec. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!