Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit csinálhatok rosszul?...

Csaby41 kérdése:

Mit csinálhatok rosszul? Kérem azoknak a sügéres akvaristáknak a tanácsát akik komoly tapasztalatokkal rendelkeznek ezen a téren.

Figyelt kérdés

Van egy 375 literes akváriumom és egyenlőre nem áll össze az akvárium vize olyanra amilyenre szeretném. Szeretnék gyönyörű tiszta vizet látni ezeknek a csodás halaknak az akijában. Őszintén megmondom ez eddig még nem jött össze. Mit csinálhatok rosszul?


[link]


[link]


Ilyen szűrőim vannak,amik szerintem meg kellene hogy oldják ezt a problémát.Valamiért egyenlőre még sem ment,gondolom szűrőanyag problémám lehet.



#Akvarisztika-Sügerek-Vízszűrés.
2018. febr. 16. 19:47
1 2 3
 21/23 Salx Narval ***** válasza:
100%
Értem én, hogy még kicsik, de mi lesz később? 6db nagytestű halad is van ( 20-30cm), ezeknek alapból is kicsi az akváriumod. Ez így együtt nagyon sok hal, de egyenlőre amíg még kicsik más probléma is lehet. Erősebb világítás mellett úszó és lebegő növényeket is érdemes telepíteni, akkor nem algásodik majd annyira, valamint ennyi hal mellett heti gyakorisággal kellene 30% vízcsere, talajporszívózással egybekötve. Nem ide tartozik de fagyasztott nyers kajával etesd őket a tápok akármilyen jók csak kiegészítők legyenek. Egyenlőre ennek a két szűrőnek el kellene látni a szűrést a heti vízcserékkel, talajporszívózással és az ajánlott fényerőnövelés és növényesítéssel kiegészítve. Hosszú távon sajnos erősebb szűrés mellett is kicsi lesz a hely.
2018. febr. 18. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:
Valóban igazad lehet.A talajporszívózást csinálom kétheti rendszerességgel,de ezek szerint rá kell térnem a hetire.Az igazság az hogy a halaim nagy részét olcsón vásároltam egy éppen akvarizálást befejező hirdetőtől.A papagájokon én is gondolkodom hogy eladom őket,lehet hogy a frontosamat is,a három delfint szeretném megtartani.A növények ajánlását is megfontolom,valóban jot tenne az akvárium vizének beállásához.Viszont tudom a sügerek szinte minden puha növényt szívesen fogyasztanak és megállás nélkül tolják kupacba az aljzatot :-) Nem győzöm vissza állitani :-) Az étkezésük is heti három alkalommal fagyasztott cucc a többi jó minőségű tápok. A nagyobb akvárium sajnos nem lehetséges hely szűke miatt,úgy hogy meg kell alkudnom ezzel és minél hasznosabban kihasználnom a lehetőségeket.Tegnap beszéltem a Kék Frontosa tulajdonosával,aki sügerezik talán nem kell bemutatnom.Igazán hasznos javaslatokkal látott el nem először,és már is egy nap után kb 60%-al tisztább a viz.Egy hét után remélhetőleg teljesen kialakul a viz egyensúlya.Köszönöm mindenkinek aki próbált segíteni. További sikeres akvarizálást kívánok mindenkinek.
2018. febr. 18. 11:53
 23/23 Salx Narval ***** válasza:
Biztosan vannak köveid, szikláid helyezd őket a talajról az üvegre és stabilan rögzítsd, hogy ne tudjanak aláásni és ne billegjenek. A talaj rendezgetését bízd rájuk, ne akard helyreállítani. A tüskéshínárral, mohákkal ill az úszó növényekkel nem tudnak mit kezdeni, megtépik hát megtépik, tönkre nem fogják tenni mind. Forrázott, félig főtt zöldségekből is adhatsz többet bár tapasztalatom szerint nem a vízi növényekért vannak annyira oda hanem útban vannak nekik amikor ásnak és takarítják a kiszemelt helyüket. A heti vízcserék biztosan sokat segítenek és ha megerősödik a növényzet, valamint megválsz a nagy halaktól szerintem elég lesz majd 2 hetente is, de ez majd elválik.
2018. febr. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!