Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Betta halnak hogyan állitsam...

Betta halnak hogyan állitsam be a víz melegítöt?

Figyelt kérdés
Vettem ma a Betta halamnak egy aqua szut 20w-os akvarium fütöt de nem igazán tudok el igazodni rajta. Nincs rajta beállitási lehetőség hogy menyire fütsön. Egy 30x15x20 as 9L es akváriumhoz vettem ha valaki már használta kérem adjon valami tanácsot. Van rajta egy táblázat de nem valami érthető.

2018. ápr. 11. 13:45
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
51%
és tegyük fel ért hozzá, a 99% uk akkor is eladja, még h ha tudja ,h biztosított "akvárium" alkalmatlan szerencsétlen hal számára, mert ha elpusztul veszed a következőt...
2018. ápr. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Csak egy példát mondok neked. Idén üzemeltem be egy majdnem 60 literes akváriumot, bettának. Meg is van a halacska azóta, szűrés, fűtés és dús növényzet mellett éli az életét, semmi gondja nincsen. Pont a héten voltam az állatkereskedésben, és megláttam egy frissen érkezett bettát, álmaim bettája volt, pont olyan amilyet nagyon régen szerettem volna. Még mondtam is az eladónak hogy mennyire fáj a szívem, ezek a fránya betták, milyen kár hogy csak egy tartható belőlük egy akváriumba. Az eladó nagyon hamar fellelkesedett, először elkezdte mondani hogy jaj dehogyis, hát nyugodtan rakjam be mellé a másikat, hát 54 liter az nagyon sok! A hirtelen felcsattanó röhögésemtől még ő is megilletődött, majd amikor kicsit közöltem vele hogy ez nem így van, akkor gyorsan szaladt a hátsó sorok felé és előhozott nekem egy "nano cube-ot", ami nem is az volt, hanem ez a műanyag bettakoporsó akvárium, ami max másfél liter. Azt mondta vigyem haza mert ebben nagyon jól érzi majd magát. Na itt fordultam sarkon a boltban hogy köszönöm a kiszolgálást. Pedig mindig ebbe a boltba járok (sajnos ez az egy olyan állatkereskedés a közelben ahol guppin és aranyhalon kívül más is van), de ez nagyon megbotránkoztatott.

És tudod mit csináltam? Inkább otthagytam a halat, mert tudom hogy nem tudtam volna a megfelelő körülményeket biztosítani. Pedig van egy 25 literes karanténakváriumom, amiben tapasztalt akvaristák ha nagyon ügyesek rendesen szűrve, fűtve és heti két vízcserével dúsan növényesítve jól el tudnának tartani egy bettát, de azt mondtam hogy nem.


Tehát a te feladatod felmérni az adottságaidat, hogy mit tudsz a halnak biztosítani és utánanézni, mik az igényei. Nem kell mindig bűnbakot keresni, ha te vagy a hülye akkor vállald fel, holnap battyogj el a boltba legalább egy 30 literes akváriumért és egy szivacsszűrőért és előzd meg hogy két hét múlva legyen egy döglött halad.

2018. ápr. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a normális kommentelöknek a választ jobban utánna nézek majd csak meg zavart az h a legtobb ismerösöm aki tart az egy doboz méretü valamibe tartja amit már én is furcsáltam emiatt hittem hogy ez az akvárium jó lenne neki. Egyébként nem arcoskodok se nem oltogatok csak fel tettem egy kérdést amire ha ugy válaszolnak nekem mint egy sz*r darabnak akkor én is ugy fogok föleg hogy az akvárium fütésröl kérdeztem és egyesek nekem estek az akvárium mérete miatt mikor több embernél is probáltam utanna kérdezni és ezek szerint félre tájékoztattak de ugy gondolom hogy ezt szebben is el lehetne magyarázni. :)
2018. ápr. 12. 01:19
 14/22 Salx Narval ***** válasza:
100%
Akkor, hogy tisztázzuk a félreértéseket. 1db betta tartásához minimum kell egy 30-literes akvárium ( nagyobb természetesen lehet, én is 40-litert ajánlanék inkább). Kell egy légpumpáról működő szivacsszűrő, Cseh emelő, vagy egy szabályozható motoros belső szűrő esőztetővel felszerelve. Kell még egy automata fűtés 26-28 fokra állítva ( sajnos a fix 20W fűtésedet hőérzékelő vezérlés nélkül nem tudod használni mert megfőzi a haladat). Ami még fontos, kellenek úszó,lebegő vagy a felszínre növő növények pl májmoha, tüskéshínár, jávai moha és páfrány stb. Hetente 30% vízcserét kell csinálni azonos hőfokú az-az 26-28 fokos állott, ill klórtalanított vízzel. Kell egy iszaplopó amivel a talajt takarítod, szintén legalább heti rendszerességgel. Fagyasztott szúnyoglárvát és sórákot ajánlok fő eledelnek, mellette heti 1-2 alkalommal jó minőségű tápot is adhatsz, hetente tarts 1-1 koplalónapot is. A legfontosabb viszont az, hogy tanulmányoznod kellene az akvarisztikai alapokat, rengeteg infót találsz, kezdőknek valót. A boltosoknak azt sem szabad elhinni amit kérdeznek, tisztelet a kivételeknek. Ahogy most tartod a haladat az teljesen rossz irány, hiába akarsz neki jót ez így nem fog menni.
2018. ápr. 12. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 Salx Narval ***** válasza:
Természetesen világítás és némi tápozás is kell a növényeknek de ezeket majd az új akvárium méretéhez kell igazítani.
2018. ápr. 12. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Utolsó kommentelőnek köszönöm a választ :)

Valóban a fő kérdésem az volt hogy használhato e a fűtés amit vettem de ezek szerint totál használhatatlan nem akarom meg ölni vele nem az a célom se az h kinozzam ahogy páran hiszik.

Etetést meg víz cserét azt jól csinálom növény is jó ami az akváriumba van, a vízet is mindig klor talanítom csak az akvárium méret amiben tévedtem és azt hittem jó lenne neki.Egyébként a hal 2 hete van meg, teljesen jól van amig nem tudom megoldani neki a melegítést adig a szoba legmelebb pontján van ahol állandó fényt is kap. Eszik rendesen semmi elváltozás nincs rajta nem gubbaszt a köveken hanem úszkál. :) Csak gondoltam leírom azoknak akik azt hitték hogy félig már kinyírtam...

2018. ápr. 12. 10:59
 17/22 anonim ***** válasza:
Van egy 27 literes akváriumom, neked adom ha Pesten laksz.
2018. ápr. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm de már meg oldodott a probléma egyik rokonom oda adja a 30l es akváriumát :)
2018. ápr. 12. 21:22
 19/22 Salx Narval ***** válasza:
Ha 30-literes akváriumod lesz, akkor még a fűtésedet is használhatod. 20W 30-liter vizet kb 6-8 fokkal emeli meg a mindenkori szobahőmérséklethez képest. Természetesen egy hőmérővel ellenőrizni kell de egy ekkora akváriumnál már érdemes kikísérletezni, hogy a 27-28 fok eléréséhez kb mennyi ideg kell üzemeltetni. Ha kicsit túllépné éjszakára kihúzható, ezzel akár még a természetes esti lehűlést is utánozná. Csak akkor próbáld meg ha hőmérővel ellenőrizni tudod és rá tudsz szánni annyi időt, hogy 1-2 napig óránként ránézel. Egy időkapcsoló is sokat segíthetne a jó érték beállításhoz.
2018. ápr. 13. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 Salx Narval ***** válasza:
Próbáld ki hal nélkül mennyit emel az akvárium hőfokán ha állandóan üzemel, vagy csak nappal. Ennyit még várhat a halad a költözéssel és ez esetben nem kell annyira figyelgetni.
2018. ápr. 13. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!