Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Betta halnak hogyan állitsam...

Betta halnak hogyan állitsam be a víz melegítöt?

Figyelt kérdés
Vettem ma a Betta halamnak egy aqua szut 20w-os akvarium fütöt de nem igazán tudok el igazodni rajta. Nincs rajta beállitási lehetőség hogy menyire fütsön. Egy 30x15x20 as 9L es akváriumhoz vettem ha valaki már használta kérem adjon valami tanácsot. Van rajta egy táblázat de nem valami érthető.

2018. ápr. 11. 13:45
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

9-es vagyok.

A 30 literes akvárium beszerzése után vált a kérdés érdemi válaszra méltónak.


A fűtőd fix fűtő, kis teljesítménynél szokott ilyen lenni, semmit nem kell rajta állítani, csak betenni a vízbe, hogy teljesen ellepje.


30 literben egyelőre nyugodtan úgyhagyhatod, nem fog túlmelegedni.


De egyébként a helyedben megpróbálnám becserélni egy termosztátos 25 wattosra, 2 okból.


Ha a szobában hideg lesz, (ősszel tavasszal, ha leáll a fűtés) nem fogja tudni felfűteni a vizet eléggé. 20 watt nem valami sok, és egy bettának kéne vagy 28 fok.


Nyáron, meg ha lesz a szobában alapból közel 30 fok, akkor túlmelegíti a vizet.


Lehet szórakozni időkapcsolóval, de közel sem tökéletes a végeredmény, hiszen nem fogod tudni kitalálni, hogy állítsd be pontosra. Ráadásul nem sokkal olcsóbb, mint ha veszel egy termosztátos fűtőt.

pláne, ha becserélnék, alig kéne ráfizetni.

Szóval hosszú távon elég macerás egy fix fűtő, valahogy meg kéne próbálni elcserélni termosztátosra.

2018. ápr. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 Salx Narval ***** válasza:
Természetesen én is egy automata fűtés megvételét tartom a jó megoldásnak.
2018. ápr. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!