Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Barbus odessa-val kapcsolatban...

Barbus odessa-val kapcsolatban, valakinek tapasztalat?

Figyelt kérdés
Hetet akartam venni, azt mondta az eladó felesleges. Vigyek négyet, az a lényeg hogy párban legyenek. De nekem úgy tűnik, a fiúk sokat kergetőznek. Bár hihetetlen milyen gyorsak. Vegyek még? 85 literes aksi, 2 anci van, más nincs.
2018. máj. 26. 20:54
 1/10 anonim ***** válasza:
Rajhal, nem párban élnek. A két ancinak kicsi ez az akvárium, egynek lenne elég szűkösen mert 90 litertől ajánlanak csak.
2018. máj. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
90 literes, csak én sose azt nézem. Még 2 fiú és egy lány elég?
2018. máj. 26. 23:04
 3/10 anonim ***** válasza:

Igen, vegyél még.

Lehet, hogy jó lesz a 2 h 1 n pluszban, lehet, hogy nem annyira.


A tapasztalatom, hogy ekkora akvárium kicsi nekik.

Pont ezért. Mert egyed függő is a dolog, nem lehet előre kiszámítani, ezért lehetőségnek kell lenni, hogy mindkét nemből tudj még venni. Ezért érdemes nagyobb csapatban tartani, és nagyobb létszámmal kalkulálni az akvárium méretet.

(És ez egy "nagy" hal, bőven 5-6 cm fölé nő, amiből egy nagy csapatnak már igen komoly vízterhelése van. Meg hely igénye...)


Lehet, hogy több hím figyelme jobban megoszlik, ha többen vannak, így nem 1-et fognak szekálni. De ugyanígy lehet, hogy akkor túl kevés lesz a nőstény, és azok lesznek túlkergetve.


Ezen kívül érdemes más gyors halakkal vegyíteni őket, hogy azokra is figyeljenek, ingergazdagabb legyen a környezet.

Pl dániókkal együtt tartva teljesen más viselkedést mutatnak, az egyedüli céljuk nem az, hogy folyton a másik hímet kergessék.


És ha már márnák és dániók , akkor az aljzatra se egy dél-amerikai algázót tennék, hanem pl egy maréknyi párduccsíkot, vagy törpe díszcsíkot.


Csak hát így már ott tartunk, hogy 140 liter.


Minden esetre sokkal jobb, mint ha mondjuk szumátraiak lennének, azokat esélytelen ekkora helyen tartani. De ettől még nem valami ideális választás ekkora hal ekkora akváriumba.

Nem azért, mert nem fér el, hanem a viselkedése, (említett gyorsaság, dominancia) plusz társaság, ami igen ajánlott, stb fent leírt dolgok miatt.


Hát vegyél még 2-3 db-ot, bár ha 3, akkor lehet jobb lenne 1 h 2 n.

Aztán meglátod.

2018. máj. 27. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi az infót. Új akvárium, várok pár napot és hozok még párat belőlük. Az ancik páron miatt lettek, amúgy én is valami csíkfélében gondolkozok, de most csak pakisztáni van a kereskedőnél. Annak meg ez tényleg kicsi. Ha teszek melléjük dániót, akkor gyűjthetek nagyobb akváriumra. Panorámát vettem, nem nagyon jön be, lehet hogy csere lesz. Milyen és hány dániót javasolsz?
2018. máj. 27. 09:20
 5/10 anonim ***** válasza:

Az ancik mellé amúgy se tudsz teljes értékű (és így életképes) csapatot berakni, a legkisebb csíkfélékből se, mert territoriálisak, csak helyettük működne a dolog.

Sokkal nagyobb alapterület kell, ha 2 féle aljzatlakót akarsz, vagy sokkal kisebb halak. (pl törpe páncélos harcsa + anci)


Dánióból meg ...hát erről beszéltem!

Ha beteszel egy csapatot, mondjuk 8 db-ot, arra legalább 30 liter vizet kell számolni, csak ami a vízterhelést illeti. Ugyanennyi rámegy az ancikra, mert hiába csak 2-en vannak, 10 centi fölé növő halak.


60 liternél járunk. Marad 25 30 liter. Az már nem elég a márnáknak.

Kicsi az akvárium egy jó társításhoz. Ezt próbáltam elmondani az előbb is.


Ha van egy nagyon jó szűrőd, ami nem engedi hogy egy posványban ússzanak a halak, és nem lesz a márnákból egy besült "bonsai" akkor 6-7 centisre is megnőnek, amik darabonként simán 10 liter vizet igényelnek.

Egy 8 fős társaságra önmagában rámegy az akvárium.


Ezért mondtam, hogy ha ekkora halakat társítani akarsz, aljzatlakókkal, rajhalakkal, akkor 140 litertől felfelé gondolkozz.

2018. máj. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Vagy esetleg megérné még most a márnákat becserélni valami klasszik kis "neon méretű" (max 4 cm-re növő) rajhalra, más irányba terelni ezt a társítást.

Mondjuk 6 vörös törpe díszmárna, meg 8 ékfoltos razbóra.

2018. máj. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Salx Narval ***** válasza:
Én is inkább 1 hím és 2 nőstény vásárlását ajánlanám, vagy esetleg megpróbálkozhatsz a szaporításukkal is. Úgy értem, hogy a közös akváriumban a meglévő két párral, sokat úgysem tarthatsz meg, viszont pár darab biztosan életben maradna dús növényzet mellett pl máj és jávai moha az alsó és felső víztérbe, tüskés hínár vagy tócsagaz a köztes részre. Egy kicsit lágyítani kellene a vizet és 25-26fokra melegíteni, főleg akkor hatásos ha előtte kicsit keményebb és kicsit hidegebb vízben voltak. Hát, valóban választhattál volna kisebb helyet igénylő halakat is.
2018. máj. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Megfontolom a tanacsokat, ancit nem nagyon akartam, de hát a nők..... Most még csak 1.5 centisek, márnák is 3kb, van egy kis időm. Axszűrő házi, 5 db 90-es villanyszerelő dobiz van benne egymáson. Legalul ahol bemegy a víz, szúnyogháló, első kettő dobozban szivacs, másik kettőben siporax, egy még üres. Oda nem tudom mi kerüljön. A vizet egy claró 600-as nyomja, abban is van szivacs. Gondolom azért ez jó így. Akkor lesz egy kb 140-150 es majd, inkább hosszabb mint szélesebb, 2 ancival, 5 pandaharcsa, 7 márna és egy csapat dánió. A szűrő elviszi a 150-est?
2018. máj. 27. 11:19
 9/10 A kérdező kommentje:
Néztem most távolabbról őket egy kicsit, úgy néz ki megnyugodtak. Nincs az a nagy"rohangálás", a fiúk nézelődnek, a két lány meg együtt vizsgálgatja a növényeket. Talán az új hely miatt voltak kicsit aktívabbak tegnap.
2018. máj. 27. 12:57
 10/10 anonim ***** válasza:

140-eshez érdemesebb külső szűrőt venni.

Bővíteni is fölösleges ezt a mostani szűrőt, mert több szűrőanyag jobban lefojtaná az áramlást, és akkor az lenne elégtelen.

De ha van ilyen barkács hajlamod, akkor külsőt is lehet gyártani, 200-as pvc csőből készült házi külső szűrőre keress rá.

2018. máj. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!