Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Alig hogy betelepítettem a...

Alig hogy betelepítettem a neonokat, fél óra elteltével, az egyiket a kavicson fekve találtam. Mi lehet vele, máris elpusztult?

Figyelt kérdés
2008. okt. 31. 13:53
 1/5 A kérdező kommentje:
Egymás után már a harmadik is ezt teszi.
2008. okt. 31. 15:48
 2/5 kzs ***** válasza:
88%

2 eset lehetséges:

- nár eleve betegen vetted őket (sose engedd a kereskedőnek, hogy "csak úgy" kifogja a halat. Mondd meg neki, hogy a hálóban lévő halat tartsa meg egy kicsit az üvegen. Így megnézheted: ha elálló a kopoltyú, fekélyes, nem egyenes gerincű, nagyobb fejű, összehúzott úszójú az a bizonyos hal - meg ne vedd).

- a vizeddel van gond: túlzottan felhalmozódtak a káros anyagok (ammónia. nitrit, nitrát, stb). Ez esetben szintén ajánlom a részleges vízcserét, vagy a SERA Toxivec használatát (ez utóbbit csak akkor, ha nem tartasz hínárféléket /pl. Cabomba/).

2008. okt. 31. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 kzs ***** válasza:
88%

Még valami: ha új hala(ka)t teszel be az akváriumba, mindig így csináld:

1. kapcsold le a világítást (sötétben a halak nyugodtabbak).

2. az új halakat tartalmazó nylont állítsd be az akváriumba úgy, hogy a nylon megálljon a víz szinén (esetleg celluxxal rögzítsd a nylont az akvárium elülső üvegéhez).

3. tegyél a nylonba egy kevés akváriumvizet; bizonyos idő eltelte után (kb. 15 perc múlva) ismételd meg: tegyél még bele a tasakba. Aztán, újabb 15 perc elteltével megint önts bele a nylonba egy kis akváriumvizet.

4. ezután egy háló segítségével vedd ki a halat a nylonból, és tedd bele az akváriumba.

5. ami a szállítóvizet illeti: öntsd ki a WC-be, vagy a mosdóba, de semmiképp se bele az akváriumba!

6. az akvárium világítása továbbra is legyen lekapcsolva (hadd nyugodjon meg az új hal).

2008. nov. 1. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, örülök, hogy ilyen segítőkészek vagytok.
2008. nov. 2. 14:04
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem is ma jönnek a neonhalak. én is számíthatok erre a viselkedére?
2010. nov. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!