Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Elbírna egy átlag szekrény...

Elbírna egy átlag szekrény egy 400 literes akváriumot?

Figyelt kérdés
Van egy szekrénysorom, aminek az egyik része (eredetileg TV-résznek lett gyártva) 150x60 cm, ez a földtől 70 cm magas, üres, ajtós, középen van egy merevítő váza (sima bútorlap az is) és 4 fémlába van, ami ilyen kis kocka, kb. 3 centivel emgemli a földtől az egészet. Erre szeretnék egy pontosan ekkora alapterületű akváriumot, kb. 400 liter lenne. Elbírná a szekrény?
2018. jún. 14. 12:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
kizárt
2018. jún. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
és ha nem lábakon áll, hanem teljes felülettel a földön van? Úgy talán stabilabb. Nehezen képzelem el, hogy összetörjön egy bútorlap szekrény, mikor egységesen nyomja valami lefelé.
2018. jún. 14. 12:56
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ mennyi vízzel, de ugye kevės vízzel hülyėn nėz ki... Normálisan megtöltve nem bírja el.
2018. jún. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
szerinted ha ráállna 5 darab 80 kilós ember azt kibirná? :D
2018. jún. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván tudod, hogy 400 liter az 400 kg, azaz 4 mázsa! Dehogy bírja el.
2018. jún. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

A szekrény maga nem fog összetörni, hanem mikor elkezded engedni az aksiba a vizet a szekrény szépen be fog hasalni egész addig még az akvárium szét nem durran a feszültségtől.

Ha nagyon ezt a szekrényt akarod erőltetni, akkor a földön fekve és gyártatva bele egy zártszelvény keret, ami felveszi a terhelést. Úgy elbírja. Önmagában semmiképp.

2018. jún. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen kizárt. Én 200 literes akváriumot raktam szekrényre, de azt is úgy hogy hetekig kerestem a megfelelő szekrényt, aminek belül két függőleges merevítése is van, szoknyán áll, de a két merevítés alá én beszereltettem végig tíz centiméter szélesen tömbfát hogy arra feküdjön a súly, illetve hátul vékony furnér fa volt a hátlap, na azt és vastag hátlappal toldottam meg. Így már egy éve nem is vetemedik, jól bírja az akva alatt, de ennél nagyobb akváriumot csak zártszelvényes szekrényre mernék rakni.
2018. jún. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Skid05 ***** válasza:
100%
Fél tonna fölötti lesz az összsúlya, randa dolgokat fog művelni ha erre adod a fejed. Ha megfelelő állványzatot készít(tet)sz akkor egyszeri befektetés, ha nem akkor sokszoros mert viszi magával a padlót meg a bútorok lábazatát, nem beszélve az ázást követő penetráns iszapszagról. A gyári szetteknél is fémet használnak belül, a zártszelvényeket is szépen ki lehet pofozni bútorlapokkal, azok nélkül deformálódnak a lapok.
2018. jún. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

" Nehezen képzelem el, hogy összetörjön egy bútorlap szekrény,"


Akkor szegényes a fantáziád.

Megbicsaklik oldalra, és lapjaira hull, mint a kártyavár.

Belül meg az az 1 ajtó merevítés úgy összetörik mint a ropi.

2018. jún. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Szerinted egy tv hány kiló? Annak van tervezve. Ha szarrá merevited akkor se merném.
2018. jún. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!