Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Elbírna egy átlag szekrény...

Elbírna egy átlag szekrény egy 400 literes akváriumot?

Figyelt kérdés
Van egy szekrénysorom, aminek az egyik része (eredetileg TV-résznek lett gyártva) 150x60 cm, ez a földtől 70 cm magas, üres, ajtós, középen van egy merevítő váza (sima bútorlap az is) és 4 fémlába van, ami ilyen kis kocka, kb. 3 centivel emgemli a földtől az egészet. Erre szeretnék egy pontosan ekkora alapterületű akváriumot, kb. 400 liter lenne. Elbírná a szekrény?
2018. jún. 14. 12:46
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
53%
Pedig ilyen téren merészkedtem már 600 literes akváriumom több mint 2 évig olyan állványon volt ami rendesen elázott, felpuklisodott, de ez öngyilkosság. 40-50 ezer egy állvány, ha elönt 400 liter víz a kar sokszorosa lesz.
2018. jún. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Salx Narval ***** válasza:
100%
Nem bírná el. Ha mindenképp ezt a bútort szeretnéd használni akkor belülre komoly fémvázas tartószerkezet kell. Fából is megoldható, de akkor gerendák és padlók kellenek merevítésnek, alátámasztásnak.:D Nálam 4cm padlók vannak a falba építve és középen két helyen alátámasztásnak is ezeket használtam 300-litr kb 400kg. 100-literes akváriumot is csak merevítéssel merem a szekrénysor hasonló tv-s részére tenni. Vigyázz az ilyen beépített dolgokkal, mert ha túlságosan zárt helyen van a pára a bútor többi részét is tönkreteheti.
2018. jún. 15. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Merevítést hogy lehet csinálni itthon? Van egy ügyes barkács apukám, meg tud csinálni mindent jól, ha tudja, hogy kell. Kellene valami magyarázat, hogy mit és hogyan kellene csinálni.. tud valaki valami leírást esetleg vagy bármit?
2018. jún. 15. 20:30
 14/14 Salx Narval ***** válasza:
100%
Minden tiszteletem apukádé de ha nem látja mi itt a feladat akkor ehhez értő, lakatos szakmában járatos mestert kellene keresni, ill asztalost ha fával gondoltad megoldani. Egy ügyes ezermester sem érthet mindenhez. Ahhoz, hogy tanácsot adhassak nekem is látnom kellene az adott bútort. Gyakorlatilag itt egy komplett öntartó vázat kell beépíteni a meglévő bútorba, ami ezek után csak a szerkezet kültakarója lenne.
2018. jún. 16. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!