Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi okozhatja a torokátum...

Skid05 kérdése:

Mi okozhatja a torokátum harcsa étvágytalanságát?

Figyelt kérdés
2018. jún. 20. 13:55
1 2
 11/15 Salx Narval ***** válasza:
Telepíts tüskéshínárt, érdes tócsagazt, vagy rucaörömöt, óvatosabban etess, főleg a tápokra figyelj. Érdemes a vízcseréket is sűrűbben csinálni. Elvileg a harcsa jól felveri a mulmot és ha jó az áramlás akkor a szűrő kiszedi a bomlástermékeket de azért nem árt a talajt gyakrabban porszívózni pláne magas foszfátszínt mellett. Az alga majd jelzi ha nagyon megugrik a szintje ezt megelőzendő ajánlottam a fenti növényeket. A magas foszfátszint kihat a halak egészségére is. A rézre is kényes a harcsa nem használtál valamilyen réz tartalmú cuccot? Azt hiszem ennél többet nem tudok a kérdéseddel kapcsolatban mondani.
2018. jún. 22. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Tüskés van benn. 4x50% vízcserével sem tudtam 1 alá húzni a foszfátot.

Foszfátot külön nem adok, egy ideje fél adag kaját kapnak.

A növénytápban van egy kevés réz, egyébként nem.

A talajt benőtték a növények, nem tudom porszívózni, bár már elég régi, 10+ éves.

Szerinted egy ennyi idős talajt már indokolt lenne kiszedni? legalábbis azt hiszem az a foszfát forrása

2018. jún. 22. 11:17
 13/15 Salx Narval ***** válasza:
Nem olyan vészes, ez is kizárható. Jó volna 0,5 környékén tartani de ettől még ennie kéne a halnak. Esetleg a gömbalgák segíthetnek azok is jó foszfátnyelők ill jó minőségű foszfátszűrők is kaphatóak ha gondolod. Nálam 30 valahány éve ugyanaz a talaj van, még sohasem volt kivéve vagy átmosva, igaz ez homok és drávai sóder keveréke némi faszénnel. Azt viszont nem tudom, hogy ezek az agyaggranulátumok, vagy egyéb gyári cuccok ,hogy viselkednek idővel,mármint ha ilyeneket használsz, talán valaki más segíteni tud ebben.
2018. jún. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
30+ ... az igen! Ez is homok meg gyöngykavics mixelve, de valami oknál fogva egy zacskó nagyobb szemcséjű kavics is került bele, ami mellett azért gyűlik a mulm. Kicsit elkanyarodva az eredeti kérdéstől: van itthon foszfátmegkötőm, sera phosvec, arra viszont az van írva, hogy 6 nk fölött tilos használni. Kemény magyar csapvízről (igaz forralva) lévén szó, merjek kockáztatni? Esetleg használtad már ezt vagy hasonlót?
2018. jún. 23. 23:25
 15/15 Salx Narval ***** válasza:
Nem ismerem és nem is használtam hasonló termékeket csak más halas oldalakon írtak alapján említettem, mint esetleges megoldást(azt írták, hogy jól működik). Ha előírja a lágy vizet akkor annak oka van, szerintem akkor ne kockáztass bár én nem halottam róla, hogy csak lágy vízben szabad használni. Talán teszteld le egy vödör vízzel ha majd vízcserét csinálsz, beleteszed a kimért mennyiséget és mérj előtte utána pH-t és foszfátot.
2018. jún. 24. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!