Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ancikat hogy kell etetni?

Ancikat hogy kell etetni?

Figyelt kérdés

Segítsetek légyszíves!

Vettem az akváriumba két ancit, vettem nekik lesüllyedős tápot. 3 napja próbálom etetni őket, de a többi hal addig csipkedi a lesüllyedő tápot amíg meg nem eszi, és az ancik éhen maradnak. Pedig kap mindenki enni. Mit csináljak? Lakásban lakok, nem tudok nekik termeszteni növényeket se hogy azt egyék.



2018. jún. 27. 08:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Én ez esetben különszedném az ancikat.
2018. jún. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Elkülöníteném, külön akváriumba tenném őket.
2018. jún. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Uborkaszeletet súlyozz le nekik. Hány literben vannak?
2018. jún. 27. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

112 literben.

Nincs másik akváriumom :(

2018. jún. 27. 09:13
 5/12 anonim ***** válasza:
84%
Külön tenni... Ekkora marhaságot, vegyél lemezes spirulina tápot, pl JBL spirulina, áztasd be pár másodpercre és akkor lehullik. Egyébként a természetben is mindenevő.
2018. jún. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Anci alatt algaevőt értesz? Mikor nekem volt, én heti 1x algatablettát dobtam a vízbe
2018. jún. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Pont az a baj hogy a tablettából nem marad neki...
2018. jún. 27. 16:39
 8/12 anonim ***** válasza:
79%

Kezdjük mondjuk azzal az alapvetéssel, hogy éjszakai állat, még ha mocorog is napközben egy ilyen harcsafélének abszolút nem probléma megtalálni a kaját az aljzaton a sötétben.

Szóval nyugodtan etetheted közvetlenül lámpaoltás előtt, vagy akár lámpaoltás után is, mikor a többi hal már kezd elpilledni.


Termeszteni nem kell nekik növényeket jól is néznél ki, termelnél heti 10 kiló zöldséget 2 ancinak, ami megeszik napi fél dekát. :)


Adj nekik abból, amit magadnak veszel. Uborka, cukkini, tv paprika, teveles zöldségek, mint spenót, sóska, vagy fagyasztottból héjából kinyomkodott kukorica, borsó...


Ami keményebb, főzd meg, ami puhább, csak forrázd le.

Ne lepődj meg, lehet, hogy 1 napig hozzá se nyúlnak. Mikor kezdi "megadni magát" akkor tekintik tápláléknak. A nagyobb dolgokat egy kis kővel súlyozd le.


Arra is számítani kell, hogy idősödve változnak az igényeik, egyre inkább mindenevőkké válnak egyre kevesebb algát esznek.

Tápból sera vipachips-et szoktam nekik adni. Az gyorsan lesüllyed. Akár teljes sötétben is adhatod.

2018. jún. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Rakd bele egy üvegbe a tablettát és rakd egy eldugott helyre, így azok a halak amelyek főleg látás alapján keresik a táplálékot kevésbé találják meg, az anci viszont szag alapján odatalál.
2018. jún. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, ment a zöld kéz a hasznos hozzászólásokhoz
2018. jún. 27. 20:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!