Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ancikat hogy kell etetni?

Ancikat hogy kell etetni?

Figyelt kérdés

Segítsetek légyszíves!

Vettem az akváriumba két ancit, vettem nekik lesüllyedős tápot. 3 napja próbálom etetni őket, de a többi hal addig csipkedi a lesüllyedő tápot amíg meg nem eszi, és az ancik éhen maradnak. Pedig kap mindenki enni. Mit csináljak? Lakásban lakok, nem tudok nekik termeszteni növényeket se hogy azt egyék.



2018. jún. 27. 08:50
1 2
 11/12 Salx Narval ***** válasza:
A többiek a lényeget már leírták én csak arra hívnám fel a figyelmedet, hogy az ancik dög és korhadekevők ezért szükségük van fára, gyökérre az emésztésükhöz és néha nyers állati eredetű kajára is pl fagyasztott kaja. Két ancinak legalább 3 db a méretüknek megfelelő bújó is kellene ezek lehetnek elrejtett csövek, üreges belsejű lehetőleg természetes hatást keltő, vagy mohával takart kerámiák, kőből épített lapos barlangok, lefelé fordított és félbevágott kókuszdióhéjjak, mohával benőtt gyökerek stb. Én is a villanyoltás utáni etetést tanácsolnám és lehetőleg a kiválasztott bújóhelyük közelében. Később nem lesz ezzel gond, megvédik a kajájukat akárhová is teszed.
2018. jún. 28. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Bluesapó válasza:
Csak, mint laikus gondolom (én ezt próbálnám meg): este, mikor megszűnik a világítás bedobni kimondottan talajlakók számára kifejlesztett tápot. Másik, amikor cca. 30 éve leikráztak a nciaim a kicsiknem sima fagyasztott spenót darabkát dobtam a medencébe. Öröm volt nézni, ahogy "megszállták".
2019. jún. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!