Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért opálos a víz az akvárium...

Miért opálos a víz az akváriumban?

Figyelt kérdés

Kb egy hete a megszokott módon cseréltük a víz 30%-át! Azután bejött a nagy meleg és 24- ről felment a víz hőmérséklete 27 fokra. Majd a víz elkezdett zavaros lenni, közelről nézve nagyon apró kis fehér szemcsék lebegnek a vízbe! Olyan min ha klór lenne (természetesen az nem lehet, mert klórtalan vizet használok.

Két naponta cserélgetjük a vizet, de hiába, már le is hűlt a víz mára 24,5 fokra, de még mindig olyan a víz! A halak sem érzik valami jól magukat már három el is pusztult még az elején! Oxigén hiányos tüneteket mutatnak, pedig a szűrőn maximálisra van állítva a buborékoztató! Kérlek segítsetek, mert már tanácstalan vagyok!

54 literes az akvárium, már csak 4 citrom lazac, 3 guppi, 1 betta és 5 páncélosharcsa van benne. Naponta kétszer etetünk keveset, szárazat és fagyasztott kaját kapnak!

Mindent ugyan úgy csináltunk mint eddig, de valami még is csak felborulhatott a biológiában!


2010. jún. 17. 20:32
 1/9 anonim ***** válasza:

csak 2 naponta 1x etesd,

és egy vödörbe rakj félre csapvizet, 1 napig hagyd állni és azzal töltsd fel az akváriumot

(ne rakj a vízbe semmilyen szert)

2010. jún. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
azonnali vízcsere!!! nem vicc!!! nekem ugyanilyen volt mintha kis por lenne a vízben kis fehér por az összes halam majdnem megdöglött 3-at megmentettem úgy történt hogy elmentünk sopronba 1 hétig és a tesómék etették a halakat nemtom mit csináltak velük de tiszta zavaros lett és 3 neon úszott a víz tetején
2010. jún. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

:O

Nálunk is ugyanez van! Opálos víz -bár a hőmérséklet maradt- és a 60%-a kipusztult a halaknak.

Teljes vízcsere, szűrő a maximumon. És ma megint homályos a víz...

Hmmm...valami van a vízben...

2010. jún. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Tegnap teljes vízcserét csináltunk! Mindent kimostam alaposan, muszáj volt mert az 50%-os csere nem ért semmit.

Amikor teljesen leszívtuk a vizet, akkor láttam, hogy a csigák mind el pusztultak, lehet, hogy az is rátett még. és azért kezdtek el pusztulni a halak.

Azóta még teljesen tiszta a víz, remélem így is marad!

2010. jún. 19. 14:47
 5/9 Salx Narval ***** válasza:
Ezek infuzóriumok ( egysejtű csillósok ) Bolti gyógyszer, vagy 1db neomagnol 100liter vízhez.A neomagnolt fel kell oldani és erős szellőztetés mellett a vízbe kell önteni, 2 nap után 40%-os vízcsere.Küldök egy leírást, hogy lásd mivel van dolgod és elkerülhesd legközelebb. [link]
2010. jún. 20. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ! Ez igazán hasznos!
2010. jún. 21. 07:25
 7/9 A kérdező kommentje:
Még az lene a kérdésem, hogy ha ezt a neumagnolt beleöntöm a vízbe a halak maradhatnak? Nem káros ez nekik?
2010. jún. 23. 13:39
 8/9 Salx Narval ***** válasza:
Maradhatnak a halak, de be kell tartani az adagot, az-az 1db tabletta 100 liter vízhez.2db tablettát is elviselnek a halak ( ezt csak azért írtam, hogy nyugodtan merd használni ) Viszont a garnélákat, csigákat kinyírhatja, még az 1db is.Egy pohár meleg vízben old fel, ha kell nyomkodd szét és erős porlasztás mellett öntsd a vízbe, lehetőleg ne egy helyre.Egy kevés porszerű darabka nem baj ha belekerül a vízbe, majd feloldódik az akváriumban.Ha van szénszűrőd, azt vedd ki és 2 nap elteltével csinálj 40%-os vízcserét, ha kell ismételd meg a kezelést.Ajánlanék még 10literenként 1 teáskanál jódmentes sót a neomagnol mellé.Ennek akár a dupláját is gond nélkül elviselik a halak, de csak ennyit tegyél hozzá.A gyári készítmények közül az aquafuránt javasolnám.
2010. jún. 24. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Már egy hete, hogy kicsréltem a teljes vizet, azóta csak nagyon kicsit és csak nagyon közelről lehet látni kis szemcséket a vízben! A halaknak azóta semmi bajuk jól érzik magukat! Csak azért kérdeztem, mert ha legközelebb is előfordulna, akkor tudjam hogy hogyan csináljam! (remélem azért már nem fog előfordulni többet!!!)

Tényleg nagyon szépen köszönöm! Majd beszerzek olyan tablettát, hogy legyen otthon!

2010. jún. 25. 08:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!